Kim Milyoner Olmak İster?

412 B görünümler119

  1) Tüm Dataları Merkez Bankası, TUİK'den aldım.
  2) Belirli bir yıl aralığında, Belirli bir para karşılığında 100 Birim alınan mal kaç birime iner sorusunun yanıtı 100/(1+Enlasyon) dur.
  T yıl önce 1 Milyon TL karşılığı alınan Mal: 1.000.000/(T yıl önceki Fiyat)
  Bugün 1 Milyon TL karşılığı alınan Mal: 1.000.000/(Bugünkü Fiyat)
  T yıl önce 1 Milyon TL karşılığı alınan Mal miktarı 1.000.000/(T yıl önceki Fiyat) ise ve Bugün 1 Milyon TL karşılığı alınan Mal miktarı 1.000.000/(Bugünkü Fiyat) ise, T yıl önce 100 Birim alınan malın bugün aynı para karşılığı alınan miktarı ne kadardır?
  Düz Orantı ile:
  100 * (1.000.000/(Bugünkü Fiyat)) / 1.000.000/(T yıl önceki Fiyat) = 100 * (T yıl önceki Fiyat / Bugünkü Fiyat)
  100 çarpı o ürünün T yıl öncek Fiyatı bölü o ürünün bugünkü Fiyatı da:
  100/(1+Enflasyon) olarak kısa yoldan hesaplanabilir.
  "Kim Milyoner Olmak İster?"
  Değil
  "Kim Ne Zaman Milyoner Olmak İster?"
  Herkese Sevgiler,
  Özgür
  Prof. Dr. Özgür Demirtaş
  Özgür Demirtaş Ankara’da dünyaya geldi. İzmir Atatürk Lisesi’ni birincilikle bitirdi. Üniversite yerleştirme sınavlarında Türkiye’de ilk 50 öğrenci arasında yer alarak, 1998’de Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı. Boston College’daki çalışmalarını 2003’te tamamlayarak 27 yaşında finans alanında doktorasını kazandı. Aynı sene, Baruch College City University of New York'ta Yardımcı Doçent pozisyonunda göreve başladı. “Öğretim alanında”, 2003 yılında Finans bölümü içerisinde, 2004 yılında ise İşletme Fakültesi’nde en iyi öğretim üyesi seçildi. 2005 yılında, tüm ana bilim dalları ve fakülteler arasında en iyi öğretim üyesi seçilerek "Üstün Öğretim Madalyası"na layık görüldü. Aynı zamanda New York University (NYU) Stern School of Business’ta en yüksek öğretim değerlendirmelerini aldı. 2007 yılında doçent unvanını kazanarak City University of New York’ta kalıcı bir akademik pozisyon elde etti. 2010 yılında, öğretim alanında, ABD, İngiltere, Kanada ve İskoçya'da 1 milyon profesör arasında yapılan 10 milyonu aşkın öğrencinin değerlendirmeleri sonucunda, ilk 20 içerisinde gösterildi.
  Çalışmaları dünyanın önde gelen akademik dergilerinde (Management Science, Journal of Financial Economics, Journal of Monetary Economics, Journal of Financial and Quantitative Analysis, Review of Finance ve Journal of Business & Economic Statistics) yayınlandı. 35’in üzerinde akademik yayın yaptı. Aynı zamanda özel yatırım fonları hakkındaki kitabı Academic Press tarafından basıldı. 2004 yılından başlamak üzere, araştırmaları City University of New York tarafından 6 sene boyunca ödüllendirildi. 2012 yılı Eylül ayında ABD’deki kalıcı pozisyonunu terk ederek Sabancı Üniversitesi'ne Finans Kürsü Başkanı olarak katıldı. Sabancı Üniversitesi bünyesinde yaptığı çalışmalar ile Marie-Curie Avrupa araştırma fonunu kazandı.
  Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Sabancı Üniversitesi altında kurulan Finans Mükemmeliyet Merkezi (Center of Excellence in Finance) Kurucu Başkanlığı, Türkiye’nin önde gelen bankalarından Akbank’ın Yönetim Kurulu üyeliği ve Türkiye’nin ilk finansal okuryazarlık derneği FODER’in kurucu Yönetim Kurulu üyeliklerini üstlenmiştir. Birçok büyük şirket ve holding için danışmanlık yapmaktadır. Türkiye, ABD ve Avrupa’da onursal konuşmacı olarak etkinliklere ve panelist olarak düşünce kuruluşlarının faaliyetlerine katılmaktadır. Aynı zamanda, başta biyoteknoloji ve fintech sektörü olmak üzere birçok sektörde melek yatırımcıdır.

  katma Aylar önce

  YORUMLAR

  1. Burak Murat Günay

   Hocam clubhouse yayınlarınızı youtube'a yükler misiniz?

  2. Burak Murat Günay

   Hocam clubhouse yayınlarınızı youtube'a yükler misiniz?

  3. Burak Murat Günay

   Hocam clubhouse yayınlarınızı youtube'a yükler misiniz?

  4. Burak Murat Günay

   Hocam clubhouse yayınlarınızı youtube'a yükler misiniz?

  5. Burak Murat Günay

   Hocam clubhouse yayınlarınızı youtube'a yükler misiniz?

  6. Burak Murat Günay

   Hocam clubhouse yayınlarınızı youtube'a yükler misiniz?

  7. Burak Murat Günay

   Hocam clubhouse yayınlarınızı youtube'a yükler misiniz?

  8. Burak Murat Günay

   Hocam clubhouse yayınlarınızı youtube'a yükler misiniz?

  9. Burak Murat Günay

   Hocam clubhouse yayınlarınızı youtube'a yükler misiniz?

  10. Mustafa TAŞ

   👏🏻 👏🏻👏🏻 teşekkürler hocam

  11. Ergün Özçelik

   Yarışma ilk başladığında kim 500.000 TL ister idi.

  12. Arif

   Hatta 15 20 sene önce ülkenin tamamı milyonerdi 😊 Ayrıca o yarışma programı eskiden "kim 500 milyar ister"di, inşallah Kenan Işık tekrar ayağa kalkar, Allah şifa versin

  13. MartinEden

   valla hocam, present value/future value formüllerini vermeden, paranın değerinin azaldığını öyle güzel anlattınız ki, eminim ekonomi 101 dersi görmeyenler bile paranın değerinin zaman içerisinde değiştiğini anlamıştır..

  14. FATİH GÖKKAYA

   hayatımda gördüğüm en yararli video bu ülkede yaşayanlar için.Dislike atan ülkemizin vatandaşlarına sustuğumuz, artık eyleme geçmediğimiz sürece Özgür hocanin dedikleri sağdan girer soldan çıkar.

  15. ALTAN ERYASAR

   Bu kadar sade anlatmasına rağmen hala anlamayanlar var, yanarım da ona yanarım

  16. Huseyin Temel

   5:10 kazanadam 😂 para istermisin çocuk adam 😂

  17. ali veli

   Merhaba Arkadaşlar, 2010'larda başlayan kripto para furyasını kaçırdık, şimdikinin aksine okadar değersiz varlıktı ki pc den reklam izleyene, oyun indirene vb gibi promosyonlarla Bitcoin dağıtıldığını yaşı yetenler mutlaka hatırlar. Sanki sokakta broşür dağıtır gibi Bitcoin dağıtıldı bir zamanlar, bu işi ciddiye alıp birikim yapanlar sonrasında ya bitcoin balinası oldu yada inzivaya çekilip bir daha hiç çalışma gereksinimi duymadılar. Tabi çorap parasına Bticoinlerini satanlar ve 2 Pizzaya 10.000 Bitcoin verenler de oldu, ufak bir bilgi verecek olursak, 2 Pizzaya 10.000 Bitcoin verilen alışverişin yapıldığı tarih Dünya da Bitcoin günü olarak kutlanıyor :) Böyle trajıkomik hikayelerde var tabi. Herneyse Arkadaşlar 2010'larda başlayan kripto paralar furyası artık yerini 2020'lerde Dijital para furyasına bırakıyor, Bunun öncüsü an itibariyle 12 milyona ulaşmış Pi Network, hala kazım sürecinde 2021 içinde mainnete geçiş yapacak ve 2022 de piyasaya dijital para birimi olarak sürülecek değeri ne olur bilemem ama mutlaka bir değeri olacaktır, çünkü Amazon, Alibaba gibi sitelerde ve aklımıza gelen her alışverişte kullanılacak küresel geçerliliği olan dijital bir varlık olacak Pi, Eğer bu trende yerinizi almadıysanız daha fazla geç kalmadan dijital para furyasında gardınızı alın sonrasında "Keşke" dememek için, bu arada arkadaşlar Pi Mart 2019 da başlayan bir proje Pi'de geç kalmış sayılmazsınız 2022 de piyasaya girene kadar 1 sene daha Pi biriktirme şansınız var bu süreyi değerlendirmenizi öneririm kaybedeceğiniz hiçbirşey yok bizlerden tek istenen Pi Network uygulamasını indirip Pi birikimi yapmak, 24 satte 1 kere aktif etmeniz yeterli günde 20 sn alır. Bu Arada uygulama içinde hem global hem sadece türk kullanıcıların olduğu gayet faal chat bölümüde mevcut buralardan aklınıza gelen her soruya cevap bulup sohbet edebilirsiniz. Arkadaşlar son olarak kısaca başka bir dijital varlık "Bee Network"dan da bahsetmek istiyorum, bu Pi gibi sonlarına yaklaşan bir proje değil yolun çok başında sadece 3 hafta önce kurulmuş bir proje daha çiçeği burnunda çok yeni bu tarz projelerde ilk gelenler en çok şansli olanlardır, mantık Pi ile aynı bu da geleceğe dijital para olarak hazırlanıyor, bunu da değerlendirmenizi öneririm çünkü Pi dijital paranın Bitcoini ise Bee de Ethereumu olacaktır. Ve bu mesajımı okuyup değerlendiren arkadaşlarda ileride bana inşallah Dua etmiş olacaklardır. Arkadaşlar link veremem yasak ama her iki uygulamayıda Apple store / Play store da bulabilirsiniz. Her iki uygulamada da referanssız üye olmak mümkün değil aşağıya bu bilgilerimi de yazıp, beni okuduğunuz için teşekkür edip hepinize bol kazançlar diliyorum. Referanslar, "Pi Network" için: yuzdem "Bee Network" için: yuzdem

  18. Mehmet Özdemir

   Hocam birilerine göre faiz neden miş :)))

  19. Mehmet Özdemir

   2011 den sonra batmışız !!!

  20. Volkan Demir

   Oyun büyük beyler.

  21. Ceyda Flz

   Hocam "değere göre fiyat ne kadar düşükse risk o kadar azdir"ne demek açıklayabilirmisiniz?

  22. Yılmaz DALKIRAN

   7:33 Adam muz, sabun ve röntgen ile başlıyor. Bu nasıl bir subliminal mesajtır..

  23. dolapdereli odin

   O zaman kim iki milyon ister olarak düzeltelim hocam herşey normalleşsin halkımız rahat etsin. 😳😳🙏🙋🏻‍♂️

  24. Tavukçu beyto

   Akpliler; olsun yol yabdı

  25. Tavukçu beyto

   Hocam hangi coine yatırım yapmak iyi olur uzun vadede

  26. Mete Ceri

   Enflasyon olmayan ülkelerde insanlar nasıl rahat yaşıyorlar acaba?

  27. Elvin Garayev

   Emeğinize sağlık hocam. Sizden çok faydalı bilgiler alıyoruz.

  28. Pense Adam

   hocam biraz ekrandan kameradan uzakta çekim yapsanız?. ağzımın içine girecekmiş gibi hissediyorum sizi görünce. hele bazı videolarınızda ekranın 2/3 ünde sizin suratınız duruyor, biraz itici oluyor. Prodiksiyon ekibini kim bilmiyorum ama uyarın lütfen

  29. Uosef Auobi

   Prof , don't have an instructional video this week? Hoça, bu hafta eğitici videonuz yok mu? استاد, این هفته ویدیو آموزشی ندارید؟

  30. Can Mehmet

   Hocam,15 sene önce tr nin her köşesinde ne alırsan 1tl ciler vardı. Sene 2021 oldu tr de 1tl ye gofret bile alamazken, canada usa vb ülkelerde hala daha ne alırsan 1dolar cılar var...

  31. car crash car crash

   Enflasyon bu kadar mükemmel anlatılamazdı hocam ağzına yüreğine sağlık

  32. HASAN HÜSEYİN BİLGİÇ

   Verdiğiniz güzel bilgiler için teşekkür ederim.Hocam bir ülkede SAGP cinsinden milli gelir mi önemlidir gerçekçidir ? yoksa eskiden beri hesaplanan GSYİH mı önemlidir gerçekçidir? Bu konuda fikir birliğinin olmadığını gördüm.

  33. Mişhel Gökdemir

   bu videoya açıklama getirebilecek iktidar mensubu var mıdır acaba ? size de çok teşekkü ediyorum hocam bu uğraşlarınız ve kıymetli vaktiniz için.

  34. Merve TÜRKOĞLU

   Hocam 2011 degildi baslagici yarismanin 2001 den onceydi

  35. emrepl

   6 sıfır atılmadan önce hepimiz milyonerdik 😂

  36. Melih Onur Şahin

   Hocam aynı cümleleri çok tekrar ediyorsunuz. İleri sarıyorum yine aynı cümle

  37. Serkan Erdoğan

   Şimdi gruptaki arkadaşlara sesleniyorummm.. 1..onceden bir mahallede 1 araç varken şimdi her evde araba olma konumuna geldi 2...evlerde sabit telefon varken sadece şimdi ise laptop..tablet kişi başı cep telefonu oldu 3.her evde wi-fi olup insanlar borsalardan altından v.s yaparak parakazaniyor ek gelir olarak. 4..90 yıllarda tv yi kefille alırken şimdi sokaktan geçene veriyorlar Alim gücü düşmesi aslında EDERINDE OLMAYan mala kar kar üstüne verdiler verdiler verdiler de verdiler sonuç bu ışte özgür hoca alimgucu azalmadi....FIRSATCILAR ARTTI DOLAR CIKKIYOR HADI BINDIR ZAMAMMI OH NE ALA YALANMI ARKADASLAR YALANMI.

  38. ömer kaya

   video zaten çok iyi ama açıklama kısmı muazzam, bir kere o formülleri ve kaynakları oraya yazmanız bir genç olarak beni kendime değerli hissettiriyor hocam. Şunu bilmenizi isterim ki sayenizde kaybolmak ve pes etmek üzere olan bir Türk genci şuan boş vakit geçirmemek için, kendine, ülkesine katma değer katabilmek için var gücüyle uğraşıp elinden geleni yapıyor ve inşallah tekrar inandığımı hissediyorum. Önceden o kadar başarılı biriydim ki millet peşimde gezerdi ancak sonrasında 2 yıl kadar süren bir kötü olaylar silsilesi bu aktif ve her zaman öğrenmeye dayalı ruhumu neredeyse sindiriyordu ve bu yüzden hala yapmak istediğim şeyler olsa bile ancak geceleri boş videolar izleyip akşama kadar yatan biri olmuştum. Siz benim fitilimi tekrar yakıp ateşlediniz hocam ve şimdi sabah 5 de kalkıp akşam yemeğinden hemen sonra yatıyorum ve bu süreç içinde bana katma değer katabilecek ne varsa yapıyorum. Bir kere uzun ve kısa vadeli planlar yaptım ve buna 1 aydır sorunsuz uyuyorum yine eski hayatımı kazanmaya başladım sizin sayenizde hakkınızı helal edin hocam. Bir Türk Genci Olarak Teşekkürü Borç Bilirim.

  39. gökhan yıldız

   hocam ülkemizin işsizlik oranları nedir nasıl anlamalıyız ve diğer ülkelerde bu işsizlik oranları 12.4 mesela bu konu ile ilgili bir video hazırlarsanız bu aylık olarak açıklanan işsizlik oranları rakamlarını aydinlatmaniz için çok önemli olacaktır...Saygilarimla..

  40. Ayberk Baydar

   Hocam çok mantıklı bir şekilde anlatmışsın. Böyle anlaşılmaz.

  41. Ticaret

   banana republic 🍌🍌🍌

  42. mehmet Yıldız

   hocam muzla ve sabunla başlamanızın sebebi nedir burada bi kinaye mi var :D

  43. efe unal

   Eskiden kim 500 milyar ister değil miydi?Ben mi öyle hatırlıyorum.Tabi ana fikir başka benim dedigim ayrıntı :)

  44. 06sado

   eskiden ödül 500.000 tl idi hoca

  45. Mehmet YILDIZ

   Emekliye 3-4 yıl önce de bayram ikramiyesi olarak 1000 tl veriyorlardı şimdi de 1000 tl veriyorlar.

  46. suat suat

   Saray üstüne saray yaptırıyoruz baba, sen ne fakirliğinden bahsediyorsun. Özgür hocam Matrix in içinde kal .

  47. mustafa azgın

   Bir konu ancak bu kadar net ve sade anlatılabilir Özgür hocam tekrar tşk iyiki varsınız...

  48. Yusuf Aksoy

   👍

  49. Hakan savas

   Peki bizim ülkemizin büyüdüğünü söyleyen var kanıtlaya bilen varmı ???

  50. Emre Fazlaoglu

   Su ekonominin basina gecseniz artik

  51. Enis Ucar

   hocam güzel örnekleme ama anlayana birilerinin yerin dibine girmesi gerekiyor bu video sonrası ama yüzler kayış olmuş

  52. HARUNBORAOZEL

   Çok haklısınız hocam şöyle ki ; Abim 2015 yılında kendisine çelik tencere çatal bıçak tabak çeyiz paketi 1500 TL'ye aldı aynı ürünleri ben 2020 sonunda ricayla 5500 TL'ye zor alabildim...

  53. Güven ÇAĞLAYAN

   **Theme; Doctors of AKP Dicta** **İşte zırcahil ERDOĞAN’ın yarattığı Yeni Türkiye’de zırcahil doktor örneği: Doktorun bilemediği çok çok kolay tıp sorusu olay oldu. Sağlık bakanı utanacak mı acaba; yanılırsınız! Soruyu yanlış yanıtlayan ve "omurilik soğanı"nı bilemeyen doktor, olay oldu. Saray’ın dalkavuğu olan Kenan İmirzalıoğlu bile doktoru "kurtaramadı..."** Red. 6.2.2021 ATV'de yayımlanan Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada ilginç anlar yaşandı. Mehtap adlı yarışmacı, "Hangisi beyindeki bir bölgeye verilen addır" sorusunda joker hakkını kullandı. Yarışmacı kadın, söz konusu 4. soruda, aile hekimi olan doktor arkadaşı Ali Çiçek'i aradı. Soruyu defalarca okuyan kadın, doktor arkadaşının “Omurilik sarımsağı” seçeneğini söylemesinden sonra, kendisinin de aklına ilk olarak “Omurilik sarımsağı” seçeneğinin geldiğini ifade ederek, bu şıkkı seçti. Soruyu yanlış yanıtlayan ve "omurilik soğanı"nı bilemeyen doctor Ali Çiçek, yarışmacı kadının elenmesine neden oldu. Programın sunucusu Kenan İmirzalıoğlu ise yanıta bir hayli şaşırdı. Doktorun yanıt vermesinden sonra ve yarışmacının şıkkı seçmesinden sonra, "Ali Bey doktordu di mi Mehtap Hanım, hangi bölüm?" diye soran İmirzalıoğlu, daha sonra ise "Acaba Ali Bey’in kafası mı karıştı diye düşünüyorum. Ben Ali Bey’i birazcık kurtarmaya çalıştım da kurtaramadım galiba. Ali Bey’in bu sorunun yanıtını bildiğinden eminim, emin olmak istiyorum. Heyecandan karıştırdığını düşünüyorum, düşünmek istiyorum" dedi. Yani, yandaş da kurtaramadı. 14 YILLIK HEKİM; Vah zavallı hastalar, vah! Yarışmada "Omirilik Soğanı" sorusunu bilemeyen sözde doktor Ali Çiçek'in Aslen Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde doğduğu ve yaklaşık 14 yıllık hekim olduğu öğrenildi. Odatv com Yorumlardan seçmeler **Yunus Emre YILDIZ diyor ki; “Adıyaman'da Menzil tarikatı var, biliyorsunuz. Ali ÇİÇEK'in sahte tıp fakültesi diplomasını Menzil şeyhi kotarmıştı.”** **Ömer ŞENAL diyor ki; “Hiç şaşırmadım. Saudi piçi şeriatçı papağan Selman ÖĞÜT'e de hukuk diploması kotaran aynı tarikat değil mi!** **Tuba ERKILIÇ diyor ki; “AKP'li zırcahil Melih BULU profesörlük etiketini nasıl kazandı; biliyor musunuz? Hani şu Boğaziçi üniversitesindeki rektörlük makamını işgal eden ensest ürünü."** **Hacer SAĞLAM diyor ki; “Ali ERBAŞ' gibi bir yağmacı yalancının dinişleri manipülasyon bakanı olduğu bir tımarhanede, acaba bu sahneler bir rastlantı sayılabilir mi?!* odatv4.com/images/2021_02/2021_02_06/doktorun-bilemedigi-tip-sorusu-olay-oldu-06022151_m2.jpg odatv4.com/doktorun-bilemedigi-tip-sorusu-olay-oldu-06022151.html trstart.net/top/1KtyhauRgdx3nKI/video.html Öykülere altyapı olan alıntılar derlemesinde ana kaynak; Ekşi Sözlük militanca açığa vurma (ifşa) örgütü yayınları www EksiSozluk com/ belgeseller (dökümantasyon / film-klipler), Istanbul online {(*`..´*)\ {(*`..´*)\ {(*`..´*)\ TV StateTerror-watch net channel broadcasting documentary online **Theme; Doctors of AKP Dicta // Demolisation of the demokratic regime of Turkey; no doubt, it is pure state terror; nothing else! // Israel’in taşeronu ERDOĞAN, Türkiye’yi NWO (JewWorldOrder) sistemlerinin laboratuvarına dönüştürdü; Türk halkını da kobay farelerine…// Islam is pure StateTerror, usually driven by Turkish gangster regime**

  54. sezer bodur

   Hocam sizden bi ricam olacak beni mazur görün lütfen. Bu enflasyon haksizlik ve kisacasi devlet hükümet direk kontrolundeki olan kisimlara girmesek dicem. Çünkü korkuyorum basiniza bi is gelir kanalinizi kapatirlar sizden mahrum kaliriz diye.Haklisiniz yanlislari korkmadan konusmak lazim ama sizdenden de cok az var hocam.

  55. cuneyt doğan

   2011'de tüm parayı çatal bıçağa basmalıymışız:) 2011'in milyoneri tüm parasıyla çatal bıçak alsaymış 333 Milyon TL.si olacakmış. Tüm contalar devreler yandı..

  56. Huseyin YUCE

   Değerli Hocam vergiler ile ilgili bir video istiyoruz. Gönüllü yada gönülsüz bu vergilerin ödüyoruz. Ama sizin bakış açınızdan vergi ödemek nedir neden ödüyoruz. Verginin değeri nedir.

  57. Serhat Tuğrul GERGİN

   dislike atanlar tüikte enflasyonu pinpon topu üzerinden hesaplayanlar

  58. Haşim Keskin

   Hocam eskiden kim 500 bin isterdi diye hatırlıyorum ama tabi sizin dikkat çekmek istediğiniz tl satın alma düşüşü

  59. Muhammet Can Kotan

   Hocam 100 IQ da 39.6 IQ olmuş diyebilir miyiz :))))))

  60. D. Emre ŞAHİN

   Başlık tribüne oynamak olmuş hocam :(((

  61. lost felling

   Hocam siz efsanesiniz !!

  62. Zeki Ersöz

   Hocam çok şey istiyorsunuz be

  63. Ugur Kırdar

   Hocam sizi ekonomj bakanı yapmak lazımdı yalan Dünya'da

  64. Berdan ÇAKAR

   abi onlardan bir milyon TL nin artırması gerektiğini söyledinizde başka bir açıdan bakıcak olursak adamların 2011 yılındaki kazandığı paralar ile 2020 yılındaki kazandığı paralarda aynı değil

  65. Goktug Gursoy

   Muz Cumhuriyeti enflasyonu

  66. Tarık Üstüntaş

   Ağzınıza sağlık hocam

  67. Oğuzhan ve TAKIMI

   Gerçekten harikasınız hocam Allah sizin gibileri başımızdan eksik etmesin

  68. Volkan

   Hocam teşekkürler. Ben de devletimin yönetiminde her alanda, sizin gibi alanında en ileri noktadaki insanların yer almasını hayal ediyorum. Teşekkürler. Açıklamaya gerek yok deyip yine dayanamadınız oyunu açıkladınız. 😀Biraz daha zamanı az olanlara ve platformun dinamiğine uygun şekilde optimize edebilmenize devam için yapıcı bir öneri olduğunu belirterek saygılar sunarım.

  69. Faruk Yildiz

   Ben hep 50 liralik benzin alıyorum diyenler. Bu videoyu izlemesin...

  70. ridvan keles

   Özgür hocam Engin tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.ayrica bir sorum olacak size sahip olduğunuz bilgilere güvenerek altın hem küresel boyutta ve hem uluslararası ekonomik boyutta hangi aşamaya varır şu anki değerler bildiğiniz gibi hem ons hem TL bazında düşüş devam etmektedir bu düşüş kısa vadeli mi acaba öngörünüz nedir ? Saygılar

  71. Tuna Cerko

   2:45 o sırada aklım Sordum sarı çiçeğe Annen baban var mıdır..

  72. Gonca Can

   Hocam gerçekten önemli bir değersiniz bizler için sevgiler.

  73. Yalçın Gökhan

   hocam bazen bana göre yanlış olan taraf da olduğunuz oluyor fakat bu sizin her söylediğinizin yanlış olduğu anlamına gelmiyor

  74. Ayse Zorer

   Kazanılan paranın değeri azalmış olabilir ama soruların nitelik ve zorluk seviyesi de azaldı. Toplumun bilgiye olan açlığı ve bilgiliye olan saygısı da azaldı. Bilgelik yerini cehaletten doğan bencillik ve kötülüğe bıraktı.

  75. Carcosa

   Zaten öyleyim Allah olmayana versin

  76. Emre Boyraz

   Arka teker 100 birim dönerken ön teker 10 birim döndüğü için tüm arabalar yalnızca takla atıyor. Üretim artmalı, üretimi arttıran gençlerin üst kuruluşları hızlanmalı.

  77. Yasin Kabo

   Yarışma ilk başladığında ismi “Kim 500milyar ister” idi. Paradan 6 sıfır atılmamıştı. 2000lerin ortasında başlamıştı. Yani aslında ödüle zam yapılmıştı :)

  78. Ali Gaffar KILIÇ

   Elimde olsa yabancı ülkelerdeki milyonere katılıp 30.000 doları kazanıp burada harcardım yani 216.000 tl , yani burda 10 soru 250.000 tl ise yabancı ülkelerde 7 soru 216.000 tl. Ama reisin de dediği gibi enflasyon yok.

  79. Alper Ergin

   "İlk başta arkadaşlar, muzla başlıyoruz."

  80. ozan celik

   Ozgur bey sizden klonlayip devletin tum bakanliklarina ve yonetim kademelerine koymak lazim...

  81. Enis Dincoglu

   Merhaba hocam sizi severek izliyorum Simdi yanlış anlaşılmayacak ise evet sizin baktığınız acıdan çok doğru yarışma milyon ödülü artırmalı doğru ben su açıdan bir merak ettiğim bir şey var alim gücü açısından evet alim gücü düştü ama birde kazanç kazanma da artıyor bunun bu enfilasyon işine etkisi nasıl oluyor gerçek hayatta kazanç da artıyor yani bizim is yerimiz 2011 de yıllık 1 1.5 milyon ciro yapıyordu 10 milyon civari ciro yapıyor yani kazanç artınca ne oluyor demek istediğim sanki çok fazla değişiklik olmuyor mu acaba alim olarak dedidiniz çok net kesin anladım ama kazanç değişince nasıl oluyor teşekkürler başarılar

  82. Kübra Serdar

   Hocam başlığı Kim Milyoner Olmak İstemez koysaydınız çok daha anlamlı olurdu :(

  83. PAYİDAR TÜRK

   Hocam biz bitmişiz

  84. gönül sever

   Hocam, tam da dediği gibi gerçekten hiç üşenmemiş araştırmış. Ağzınıza, gözlerinize ve tabii ki yüreğinize sağlık. Bu ülkede hala senin gibi insanların yaşadığını bilmek kesinlikle bir umut var demektir. Ders alınacak cümleler: Enflasyon, kötülüklerin anasıdır. Faiz, kötülüklerin anası değildir. O kötülüklerin sonucudur. Kim milyoner ne zaman olmak ister. Enflasyonun olduğu yerde paranın alım gücü düşüyor ama bilginin gücü, zekanın ederi de düşüyor. Alım gücündeki değişiklik çok önemlidir.

  85. mutahaaydin

   Yani binde 3 arkadaşlar diyince yüzümde oluşan o acı tebessüm 🙃☹️ iyiki bizim için Türkiye için içerik üretiyorsunuz, dil döküyorsunuz hocam. Her şeye rağmen teşekkürler 🙏

  86. a d

   zamanında azcık daha okusaydınızda yarışmada alaydınız bir milyonu şimdi atı alan üsküdarı geçti

  87. a d

   yani aslında kim 300 bin ister

  88. Doğan Işık

   Hocam, çok güzel video teşekkürler emeğiniz için... not: saçınızın uç kısmını düzeltir misiniz? Gözüm takılıp durdu :)

  89. mert dönmez

   dakika 10:20.... videoyu duraklatıp düşüncelere daldığım an..

  90. Merhaba E

   Bu yarışma ilk çıktığında adı kim 500 milyar ister di sonradan kim milyoner olmak ister oldu

  91. Kutsal FAZLIOĞLU

   Hocam fena videolar yapıyorsun.....

  92. Ergun Yüceyurt

   Öyle bir anlattınızki hocam bu dönemde milyoner olmak istemem, her şey vaktinde lazım 😊

  93. Mert Olun

   Buradan ne çıkıyor, çelik eşyaya yatırım yapıyoruz 😊

  94. Selami Gecit

   ağzına sağlık

  95. Egeizmir

   Bu programın ilk başlangıcı kim 500 bin isterdi hocam

  96. Ege Kağan PINAR

   Çok karamsarım geleceğe dair

  97. umut yiğit

   Özgür hocam sen ekonomi bakanı olsan keşke!

  98. umut yiğit

   hocam gerizekalıya anlatır gibi anlat bize !

  99. Muaz Koç

   Kaşık,çatal ve bıçak kullanmayıverin . :D

  100. Ozan ucun

   Profesörüm sizin tezinizi gerçekten merak ettim. Hemen hemen her videonuzda paranın zaman değerini baz aliyorsunuz. Tezinizi işten gelince araştıracağım teşekkürler