CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı

Habertürk TV

Habertürk TV

492 B görünümler0

  Habertürk TV canlı yayınında son dakika açıklamalarda bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Eylül ayında bir seçim beklediğini söyledi. İBB'ye yönelik teftiş ile ilgili konuşurken Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun İBB'de genel sekreter yardımcısı iken "ihale yapmış gibi" iş yaptığı iddiasını gündeme getirdi. Bakan Karaismailoğlu, programın ilerleyen dakikalarında telefonla bağlanarak bu iddiaya yanıt verdi. TÜİK ve MEB'den randevu alamamasına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan CHP lideri, aynı zamanda bir milletvekili olduğunu, bu konuda Meclis Başkanı'nın da bir açıklama yapması gerektiğini söyledi. CHP liderinin bu eleştirisine Meclis Başkanı Şentop, yayına bağlanarak yanıt verdi. Programda ekonomideki gelişmeler, sistem ve adaylık tartışmaları da ele alındı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın Teke Tek programında soruları yanıtladı...

  Konuşmasına Şanlıurfa, Akçakale sınır hattında 3 askerin şehitler için başsağlığıyla başlayan Kılıçdaroğlu, "Şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum" diye başladı. Kılıçdaroğlu'nun sorulara verdiği yanıtlardan öne çıkan başlıklar şöyle:

  "İBB'YE YAPILAN TEFTİŞTEN ŞİKAYETİMİZ YOK"

  Sayın Bahçeli'nin söylediğini bir tarafa bırakıyorum. Eleman alımıyla bilgiler elbette devletin denetimdedir. Elbette denetlenebilir. Hiçbir zaman 'niye müfettiş gönderdiniz' diye şikayet etmedik. Bir suçlama yapıldı, suçlamanın gerekçesi havada, teröristleri alıyorlar, istihdam ediyorlar vesaire. Eğer soruşturma açacaksanız, iyi hal kağıdı verenlere açacaksınız. İBB'nin Milli İstihbarat Teşkilatı mı var? Yapılan kumpas, işin Türkçesi İstanbul'u almamızı bir türlü hazmediyorlar. Nasıl olur da İstanbul'un rantını 16 milyona Ekrem İmamoğlu'na verir? Bu rantı bir avuç insana değil İstanbullular'a verecek. Bütün belediye başkanlarımız, İçişleri Bakanlığı müfettişleri, kontrolleri, Sayıştay denetçileri denetliyorlar. Hiçbir şikayetimiz yok, istedikleri kadar denetlesinler. Ama önyargıyla gidiliyorsa. Önce bir bekle bakalım müfettişlerin raporunu. İBB soruşturma açtı, pekçok yolsuzluk dosyasını düzenledi, İçişleri Bakanlığı müsaade etmedi. Ne oldu bu yolsuzluk dosyaları? Üstü kapatıldı. Söylüyoruz, bunu ama dosya onların ellerinde. Rakamları kamuoyuyla paylaşıyoruz. Ama önümüzde bir duvar var.

  "HESABI SORULACAĞI ADAMI BAKAN YAPIYORSUNUZ"

  Şimdi Ulaştırma Bakanlığı yapan kişi eskiden İBB'de Genel Sekreter Yardımcısıydı. İş olmuş gibi tutanak tutuyor, düzenliyor, adama para veriyorlar. İhale yok, bina da yok. İhale yapılmış gibi tutanağı tutup adama para veriyorsunuz. Bunun hesabı sorulacağına bu adamı bakan yapıyorsunuz. Belgeler var, imzası var. Getirdiniz, bakan yaptınız, ne oldu? Dokunulmazlığı oldu. Kimsenin hakkını yemek istemem. Müfettiş olmak kolay değildir. Herhangi partiye sempatisi olabilir. Müfettişin vicdan taşıması lazım. Olaylara bakacak, soru soracak, tabii ki Ekrem Bey'e değil; ilgili kişiye soracak. Olayların birilerinin beklediği noktaya ulaşacaklarını hiç sanmıyorum. Bunu AK Parti'nin içindekiler de söylüyor zaten. Ben müfettişlerin bir talimatla bu işi gidelim, soruşturma açalım, Ekrem Bey'i görevden alalım, böyle bir şey işin doğasına aykırı, mümkün değil.

  "BUNA RAĞMEN SAVCI VE MÜFETTİŞLERE GÜVENİYORUM"

  Terörist ise şimdiye kadar neredeler? Tutsunlar, mahkemeye versinler. Polis, savcı, Bakanlık, Cumhurbaşkanlığı var mı, var. Yakalarsın, götürürsün, ifadesini alır, gereğini yaparsın. Bu adamlar şu anda çalışıyor. Ya iftira atılıyorsa. Bunlardan hepsinin tazminat davası açmasını isteyeceğim. Yerel seçim öncesi Ankara'da Mansur Bey'e iftira attılar. Kazanırsa su paralarını teröristler toplayacakmış. Akla ziyan şeyler. Bunlar günlerce yazıldı, çizildi. Düşünce saçmalıkların biriktiği bir alan gibi. Her türlü iftira rahatlıkla atılabiliyor. Ben eski denetim elemanıyım. Denetimden geliyorum. Denetimin bir ahlakı vardı. Ben buna rağmen savcılara, müfettişlere güveniyorum.

  "DEVLET İFTİRA İLE DEĞİL AKIL VE BİLGİYLE YÖNETİLİR"

  Hükümet kim? Bakan kime bağlı? Kendisine. Emniyet, MİT kime bağlı? Adalet Bakanlığı kendisine bağlı. Teröristler var diye suçluyor. Beyefendi sen orada armut mu topluyorsun. Terörist üzerinden belediye başkanını suçluyor. İftira ile devlet yönetilmez, akıl, bilgi ve birikimle yönetilir. Bu adam teröristleri istihdam ediyorsa yakala kardeşim. Telefonların sürekli dinlendiklerini düşünün. Önce kendi belediyelerine baksın. Olmayan işi olmuş gibi gösterip, tutanak düzenleyip, olmayan işin parasını veren adamı getirip bakan yaptı. Bakanın 'bana iftira atıyorlar' demesi lazım. Dava bile açamıyor.

  "Gücü Özgürlüğünde"
  Doğru Haber, Dinamik Sunum, Kaliteli Program, Güçlü Yorum
  Haberturk TV TRstart Kanalına Abone Ol ➤ hbr.tk/QNhqSs
  HaberturkTV
  ➤ www.haberturk.tv
  HaberturkTV
  HaberturkTV
  ➤ youtube.com/HaberturkTV


  katma 10 gün önce

  YORUMLAR: 4 488

  1. Habertürk TV

   Kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için programın tamamı yayında⬇ trstart.net/top/zKh2qJ-nkrukj7I/video.html Habertürk TV TRstart hesabına “Abone” olarak, güncel haberleri ve tarafsız yorumları takip edebilirsiniz. Bağlantıya tıklayarak “Habertürk TV” TRstart hesabına abone olabilirsiniz. ⬇ hbr.tk/QNhqSs

   1. AZiYADE Nihavend

    @Suzan Yılmaz dis guclere vermeye meraklisin sizin gibiler dis gucleti avuturlar

   2. kenan yituk

    @Sinan Şahin kendi çalışyığı yeri peşkeş çektiren rahşan affıyla kurtulan şimdide meclisi terör örgütleriyle doldurup helaleşmek lafıyla melek kisvesine bürünmeye çalışan birisi nasıl olurda bu kadar pişkince davranabilir.

   3. Hüseyin Koca

    Mrthkazcinsi Haberler

   4. Sinan Şahin

    @nakata myma sen akp nin hangi yönetici kadrosundan oluyorsun bilmiyorum ama benimle konuşacak zeka ve beceri de değilsin kusura bakma sizin kadrolar hırsızlığa devam etsin 15 temmuzda ölen vatandaşların ahını nasıl cikartirsiniz bilmiyorum siz şimdiden Allah'ım biz neyaptik bizi affet demeye başlayın

   5. nakata myma

    @Sinan Şahin tiyatroyu siz iyi yapıyorsunuz hal ağlayan sahte esnaf işini çok iyi yapıyorsunuz Erdoğan canı pahasına İstanbul havalimanına indi sizin sözde vatan sever başkan gibi tank arasından sıvışıp evde terlik ile darbenin sonucu ne olacak diye kahve yudumlamadı kim kazanırsa onun safına geçecekti aslan KE MAL

  2. burcu guler

   Kişilerin öneminin olmadığını, sistemin önemli olduğunu söylemesi çok önemliydi benim için. Kimsenin şahsına güvenmek zorunda olmadığımız, çok bileşenli, çoğulcu bir sistemde herkes birbirini denetleyebilir ve bu biz vatandaşların çok işine yarar. Verdiğimiz vergilerin nereye harcandığını bilmek, paramızın acil ve reel ihtiyaçlarımıza harcanmasını talep etmek için büyük fırsat olur. Eğer kişiler üzerinden gitseydi mesele, asıl o zaman açıkcası benim için umut edecek bir şey olmazdı. Bu iyi bir politika bence, umarım her vatandaşa bu çok iyi bir şekilde anlatılabilir. Belediye başkanlarının bu kadar sevilmesinin avantajı, onları birbirleriyle çarpıştırmakla çarçur edilmemeli. Bence yerel yönetimlerin yetkisinin, kaynağının, yani tek bir kişide merkezileşmiş iktidar gücünün daha da yerele doğru dağılması gerekiyor. Çünkü 83 milyon insanın derdini, sorununu tek bir kişiye, ya da sadece meclisteki milletvekillerine çözdürmek de imkansız. Belediyeler insanların sıkıntısını daha doğrudan tespit edebilirler, hızla çözebilirler. Ayrıca ileri olan da budur dünyada. Küresel iklim değişikliği nedeniyle bu şart olmuştur. Yerel yönetimlerin etki, yetki ve vergilerden aldıkları payların arttırılması noktasında umarım millet ittifakı anlaşır ve bunu deklere eder. O zaman zaten İmamoğlu ya da Yavaş, (Soyer bence en iyisi ) gibi insanlar daha fazla olanakla daha başarılı olurlar.

   1. Cemil Yilmaz

    Burcu Güler hanim, soydasi sabetayci Tunç Soyer'i savunuyor. Lgbt'yi de destekliyor. Görün millet görün bunlarin gerçek yüzlerini. Bunlar birinci düsmanlarimizdir ve yazik ki hala bolca bulunuyorlar devletin önemli kademelerinde. Akp'li de degilim, hayatimda da hiç oy vermedim, bunlardan kurtulmadikça düzelemeyiz.

   2. Real Truth

    İbb bana da araba versin 🤣😂😂😂😂😂

   3. Algazelus

    Yerel yönetimleri güçlendirmek ülkeyi felakete götürür. Hdp gibi bir parti varken bunu yapmak, daha çok sorun üretir. İmamoğlu'nun bütçesi cumhuriyet tarihinin en yükseği olmasına rağmen, belediye borç rekoru kırıyor. Yaptığı projede yok. Belediye faaliyet raporlarında her şey ortadadır. Sırf siyasi fikriniz uyuşuyor diye belediye başkanlarını beğeniyorsunuz. İbb faaliyet raporunda 2018 Akp dönemi 13.666 personel çalışırken, 2020 Chp dönemi 43.569 personel çalışıyor. Kaynaklar yeterli ama chp doymak bilmiyor, şansa başkan olduk yiyebildiğimizi yiyelim diyorlar. Tunç Soyer eşinin yönetici olduğu kooperatiften yaş sebze meyve alıyor. Hırsızlık yapmasalar para yetecektir.

   4. Kemal Yılmaz

    Fitch Ratings CHP'li üç belediyenin iflasın eşiğinde olduğunu duyurdu Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, CHP'li İstanbul, İzmir ve Antalya belediyelerinin iflasın eşiğinde olduğunu duyurdu. Açıklama, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Alman ve Fransızlardan aldığı toplam 203 milyon euro'luk kredileri getirirken, Tunç Soyer'in skandallarıyla tükettiği İzmir'in borcunun 4 kat artarak 10 milyar lirayı aşması tescillenmiş oldu. Fitch, dövizdeki dalgalanmanın borcunun büyük kısmı hedge edilmemiş aralarında İzmir Büyükşehir Belediyesi de bulunan, büyükşehir belediyelerinin sürdürebilir borçlarını olumsuz etkileyebileceği konusunda uyardı. Fitch Ratings, CHP'li İstanbul, İzmir ve Antalya belediyelerinin iflasın eşiğinde olduğunu duyurdu. Açıklama, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Alman ve Fransızlardan aldığı toplam 203 milyon Euro'luk kredileri akıllara getirdi. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal da Başkan Soyer'in belediye başkanlığı döneminde büyükşehir belediyesinin borç stokunun 4 kat artarak 10 milyar lirayı aştığını söylemişti. İSTANBUL, İZMİR VE ANTALYA'YA DİKKAT Bu ihtimalin baz senaryo olmadığını belirten Fitch, yayımladığı raporda büyükşehir belediyelerinin operasyonel dengelerinin sağlam kalmasını beklediklerini ve en çok etkilenecek belediyelerin toplam ortalama borç stoklarının yüzde 77'si dövizden oluşan ve hedge edilmemiş olan İstanbul, İzmir ve Antalya olduğunu belirtti. İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu: İBB’yi devrettiğimizde borç 29 milyardı şimdi 62 milyar İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, katıldığı canlı yayında büyükşehir belediyesinin mevcut borçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu: İBB'yi devrettiğimizde yaklaşık 29 milyara yakın borç vardı. Şimdi 43 milyar. Yıl sonu 62 milyara çıkıyor. İmamoğlu ne demişti? 'İstanbul için borçlanmak ihanettir.' TATİLCİ EKO , ALMAN VE FRANSIZLARDAN KREDİ ALMIŞTI İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı tatilci Ekrem , Fransız Kalkınma Ajansından 93 milyon euro kredi almak için imza attı. Seçim öncesi belediyenin öz kaynaklar ile yönetileceğini söyleyen tatilci Ekrem , Alman Deutsche Bank'tan da 110 milyon euro kredi almıştı. BORÇ YÜKÜ TESCİLLENDİ İzmir Büyükşehir Beleiye başkanı Tunç Soyer'in kötü yönetimi sonucu ortaya çıkan mali kriz uluslararası raporlara da yansıdı. Hemen hemen her meclis toplantısında dış borçlanma için belediye meclisinden yetki isteyen Soyer'in kötü yönetimi Uluslararası Kredilendirme Kuruluşu Fitch'in raporlarına da girdi. BU SEFER UYARDI Geçmiş dönemde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dengeli mali yapısı konusunda olumlu görüşler veren Fitch bu sefer uyarıda bulundu.✔✔✔

   5. Alter Walter

    Hos ve güzel yazmissin bunu kabul etmemek yanlis olur. Ama benimde bildigim bir nokta ise yeni bir fikir, yeni bir vizyon sadece niyetlerde veya kagit üstünde kaldigi sürece vizyon olmaktan öteye gidemez. Evet insanlar dertlerini belediyelere anlatabilmelidir ve onlarin dertlerine kulak verecek baskanlarin olmasida gerekir. Ne yazikki gecmis dönemde dertlerini belediyeye anlatmaya giden bazi insanlarin bilhassa bayanlarin caresizlikleri bizzat belediye baskanlari tarafindan suistimal edildigini ve tacize ugradiklarini sonra santaj gördüklerinide duyduk ve ne yazikki bu vakalar CHP belediyelerinde yasanan olarlar. En üzüldügüm nokta ise bu belediye baskanlarini bile istege korudular ve olaylarin üstü kapandi. Derdi ve sorunlari olan bayan vatandaslarimiz tacize ugrama korkusu ile belediyelere gidememesi kadar aci bir sey olamaz. Demem oki her ne kadarda fikir veya vizyon güzel olursa olsun tabandan tavana kadar her parti üyelerince benimsenmedigi sürece hic bir sorun cözülmez ancak vaad olarak hafizalarda kalir

  3. Bektaş Dilekci

   Önemli olan kişiler değil önemli olan sistem. Bunu anladığımız an yol almaya başlayacağımıza inanıyorum

  4. Ferhat Tüfekçi

   Derece yapmış kişilerin, sözlü sınavdan elendiği gibi vahim iddialara yönelik; mecliste araştırma komisyonu kurulması mı uygun, kurallara göre ne uygun ise; kurumların irtibarsızlaşmasına yönelik bir algı mı yapılıyor, yoksa, kişi ya da kişiler görevlerini kötüye mi kullanıyor bunun sonucu Türkiye vatandaşı olarak görmek istiyorum. Buna dönük cümleler bekledim bir vatandaş olarak.

   1. murat sancu

    soyledıgı sozlerı tutuyormu mu bu

  5. kerem aydın

   Şu adam senelerce gerçekleri açıkladı herkes alay etti bu adamın hakkı bile müstahak bu yoksulluk İçin

   1. Ömer Faruk Er

    Gerçekleri mi...?

  6. Class2002🐞🍀

   Süper bilgilendiriciydi, thanks all!

   1. La Edri K

    നിനക്ക് സ്വാഗതം

  7. Berat Polat

   bizim için şahıslar değil,sistem önemlidir

   1. RAMAZAN TEKE

    @MR. Korucu koyun kopek ıt fln fln neden karsı gorus ıcın hakaret ediyorsun. demokrası kı herkezın savundugu sistemde, senınde dusuncen o oldugunu duşunerek senın yaptıgının, akplılerden farkı ne ? ben bılırım benım dedıgım dogru gerısı koyun ona oy verıyorsa koyun fln fln eee ozman sen x partıyı desteklıyorsan sen koyun olmuyormusun . kı kemık oy dedıgımız zaman her harukarda ona oy verırım dedıgı en fazla kemık oyu olan partı chp, ozaman asıl koyun chp yı destekleyen degılmı. neyse bunu elestırı olarak algılamanı ısterım hakaret degıl.

   2. talha arıkan

    mahallende muhtarı, ders alırken hocanı, patates alırken manavını bile seçiyorsun da koskoca türkiye yi yönetecek adamın kim olduğu önemli değil, o adamın dirayeti, cesareti, basireti, liderlik yeteneği, hitabeti, kitleleri inandırma ve peşinden sürükleme kabiliyeti bunların hiç biri önemli değil öyle mi?

   3. talha arıkan

    @MR. Korucu 2002 de 14 bin fabrikası olan ülkenin bugün 67 bin fabrikası olduğunu bilseydin zaten sen de Erdoğan'ın bu ülke için ne anlam ifade ettiğini ve 20 yıldır niçin iktidarda kaldığını anlardın.

   4. Sina Taştekin

    @MR. Korucu adam daha geçen 200 fabrika açtı bak kankam İzmir'e bak 30 yıldır CHP de ne yapmışlar İzmir'e bak Allah aşkına

   5. MR. Korucu

    @mustafa türk utanicaksan son 20 yılda satilan fabrika ve kurumları yazicam tek sözün yeterli utanicam de şimdi başlıyorum yarına ancak biter çünkü

  8. Sema Aydilek

   Özlemişiz boyle programlari eskidende boyle olurdu ama eskiden butun parti başkanları bir araya gelirdi ama olsun buda idare eder cok guzel bir program yapmissiniz sizi tebrik ediyorum zevkle izledik

   1. KÜRT SONER

    @Adolf Hitler BEN MİLLET İTTİFAKINA KOYUYORUM NE SİZ NEDE BEN DOYMUYORUM HADİN ORDAN İT SÜRÜLERİ BEN DEMİYOM, BİZİM SIRRI DAYI DEDİYDİ😂😂😂

   2. Adolf Hitler

    @KÜRT SONER Soner basıyor musun 2023`te Erdoğana :D Kürt *TE* olsan sana yardım eder merak etme sen

   3. Real Truth

    İbb bana da araba versin 🤣😂😂😂😂😂

   4. Cihan Özcan

    @Suzan Yılmaz İngiliz amerikan Hindisinin?peşinden gitmekten davarlikta iyidir gulu gulu gulu yılbaşı hindileri sizi

   5. Suzan Yılmaz

    @Cihan Özcan akdavar

  9. Oktay

   Bu programda, Kemal Kılıçdaroğlu'nun oturduğu koltukta Erdoğan otursaydı, o yayına muhalefetten hiç kimse bağlanamazdı.

   1. Furkan Yıldırım

    @Oktay bu hayatta insan namusu iÇin Yaşar bizde namus vatandır vatanını 3 kuruş iÇin terk eden adam yarın namusunu 3 kuruşa da satar ben tıp fakültesi öğrencisiyim benim babam da kamyon şoförlüğü yapıyor sen ve senin gibilerin zihniyeti bu kadar işte kendinizi bu kadar düşürmeyin mide bulandırıcısınız başka bişe değil bu ülkenin senin gibi namussuzların 3 kuruşuna da gerek yok bal dalgana

   2. Abilge Yavuz

    @Oktay Geç bu ayakları, israfmış bilmem neymiş. Kimsenin israf yaptığı falan yok, sadece sizin iftiralarınız var. İsraf görmek istiyorsan çakılla doldurulan metro inşaatlarına gir. Türkiye cumhuriyeti gecekondudan yönetilecek değil elbette. İsraf adı altında teröristlerle elele verip Türkiye'yi devirmeye çalışıyorsunuz kimse yemez bunları. Hadi ordan.

   3. OSMANLI

    @Haberin Olsun ay kemal konuştu ben güldüm adam komedi

   4. Oktay

    @Furkan Yıldırım Ben ülkeme izine gittiğimde senin 5 senede verdiğin vergiyi (gerçi sen de belki 5 yerden huzur hakkı adıyla maaş alan sözde dindar haramzadelerin evlatlarından birisindir kesin) 20 günde döviz olarak bırakıyorum. İçi boşaltılan Merkez Bankası'nın döviz rezervlerinin yükselmesine yardımcı oluyorum. Yani nereden baksan, senden daha çok hizmet ediyorum ülkeme.

   5. Furkan Yıldırım

    @Oktay sen Almanyana hizmet etmeye devam et

  10. EUROPEAN FOOTBALL

   Sonunda gerçek muhalefet oldunuz. Bravo 👏

   1. Suzan Van Dyke

    @Alter Walter oğlum bu nasıl Türkçe lan? Sabahtan beri her yorumun altında varsın ve rezil bir Türkçe konuşuyorsun. Lütfen git dilini öğren gel öyle tartışalım.

   2. Alter Walter

    Nede olsa 70 yildir muhalefetteler okadarda olsun diyecem ama yine ici bos ve cogu yalan konusmalar. Nasil olsa öyle bir kitlesi varki ne kitlersen kitle sürekli bu defa bisey olacak ümidiyle her söyleneni yiyorlar

   3. World war2000

    😂😂

  11. VATAN

   EYT İKTİDARI GÜMBÜR GÜMBÜR SALLIYOR. EYT OLARAK ERKEN SEÇİMİ BEKLİYORUZ.

  12. Navzat Budak

   Sayın altaylı sizi proqram ortasına kadar dinledim ama hala evrensel olarak sorduğunuz soruları acemi buldum çünkü programı doğruları öğrenmek yerine programı hep cumhurbaşkanı kim olacak kim olacak bunu dinledim şunu sizde biliyorsunuz bende biliyorum vatandaş ola-rak kişiler değil sitemler devleti ayaklar üstünde tutar

   1. Sina Taştekin

    @PashMeAway hfkdndbdhdudjen sen gercek misin söylediklerinden bunu mu anladim

   2. PashMeAway

    @Sina Taştekin Oğlum sen adama “git çık sokaklara bak kim bağrıyor” diyorsun, sonra adam akıllı CHPli yok diyorsun? Sanki sen çok adam akıllısın bu söylediğin cümle ile.. 🤡 Bildiğin provakatif, halkı kin ve düşmanlığa sürükleme! AK Parti zihniyeti.. İşte🗿

   3. Sina Taştekin

    @E. K bende isterim adam akıllı bı CHP li ile tartışmak ama tek yaptığıniz tayipe kufretmek

   4. Sina Taştekin

    @E. K kankam sokaklara cik bak bakayım kim bagiriyo

   5. ArceuS

    @Mehmet Emin ATEŞ yazık kafana

  13. Aydın Nişancı

   "Ben oraya vatandaş olarak gittim" diyor , sonra da meclis başkanından kendi haklarını korumasını istiyor. :=)

  14. adnan yavuz

   kişilerin üstünlüğü yerine, değerlerin üstünlüğünü,savunan insanlar,devlet adamıdır.

   1. Alter Walter

    Ondanmi Kemal bey CHP'nin basina civi gibi cakildi kaldi? Degerlerin üstünülügünü savunan bir adam partisine zarar verdigini bildigi halde kendinden daha basarili olacak kisileri partiden kovmazdi. Demokrasi hayranligini her defasinda dile getiren bir insan öncelikle kendi partisinde diktatör gibi davranmaz, örnek olur. Bundan ne anliyoruz Kemal Kilictaroglu güzel konsuyor gibi gözüksede sla anlattiklarini kendisi uygulamaz. Iste böyle insanlara biz yalaci deriz, cünki ayinesi istir kisinin lafa bakilmaz demis atalarimiz. Ama siz onun laflarina baktiginiz icin, olmayan icraatlarini göremiyorsunuz. Sizide anliyoruz olmayan birseyi nasil göreceksinizki

   2. KÜRT SONER

    Eğer "degeler" dedigin Katil devlet demekse "Erdogan gitsinde kim gelirse gelsin önemli degil" ise Hani "m.kemalin askerleriydiler Ama "it sürüleri" diyen bizim sırrı dayıyla el ele kol kola gezdiler Pehh...Değerlere kıymet verenlere bak hele😂😂😂

  15. ÖZCAN ÖZDEMİR

   Bir videoda bir genç "Seçimler ne kadar geç yapılırsa o kadar iyi olur çünkü daha çok genç 18 yaşını doldurup seçmen hakkı kazanacaktır ve bu muhalefetin lehine olur". Söylediğinde çok haklı.

   1. ÖZCAN ÖZDEMİR

    @Umut Pamuk ben çoğunluktan bahsediyorum.Ayrıca sana belli bir süre muhalif haber kanallarını, köşe yazarlarını, youtube kanallarını, sosyal medya kanallarını takip etmeni öneririm.

   2. ÖZCAN ÖZDEMİR

    @Alter Walter evet "Z kuşağının tercihi muhalefet olacaktır" dedim, sadece CHP'den bahsetmedim.Hergün aleni olarak yalanlarla, göz boyamalarla, korku iklimi oluşturarak koltuğunu korumaya çalışan bir iktidarın karşısında her zaman muhalefetin avantajı vardır.

   3. Yobaz öpen harbiyeli

    @Fatih Hacıoğlu kess lan tatava yapmaaa dürzü

   4. ÖZCAN ÖZDEMİR

    @Cengiz Y sen yapılan zamları savunuyorsun peki vatandaşın bunu karşılamaya geliri var mı, buna ne dersin?

   5. ÖZCAN ÖZDEMİR

    @Cengiz Y tarladan tezgaha fiyat denetimini heralde iktidar yapacak, muhalefetin yapacak hali yok.

  16. Orhan Bal

   Çok saygılı çok mütevazı söz kesmeden bakanları dinleyip cevap verdi helal sana başkan geliyor gelmekte olan

   1. Orhan Bal

    @talha arıkan talha bi boş boş konuşma ve o bölümü tekrar izle ama akp olarak değil bir vatandaş olarak dinle belki algılaya bilirisin

   2. talha arıkan

    kendi kendine atıp tutuyordu hiç beklemediği şekilde bakan yayına bağlanıp cevabını verince kızardı bozardı eline tutuşturulan kendisinin de haberi olmadığı kağıtla ilgili 2 cümle kuramadı. sonra baktı kaçacak yer yok yine ilkokul seviyesinde saray edebiyatına bağladı.

   3. Hasan KEZER

    Karşıt fikir olmayınca böyle oluyo

   4. Orhan Bal

    @Cheksikki Koyyamabaşkanın dediği gibi eğerki asılsız belge ise iç işler bakanı araştırsın ha ama akp ve mhp araştırmaya karşı sende haklısın

   5. Suzan Yılmaz

    @mertbazi kardeş ☺☺☺☺👏👏👏👏👏😂

  17. Umut Yaşar

   Güç Yozlaştırır, Mutlak Güç, Mutlaka Yozlaştırır. Kimseye Mutlak Güç vermeyin…

   1. Mehmet Bey

    @ Umut Yaşar Aynen öyle bana gore Cumhurbaşkanı kim olursa olsun en fazla iki dönem görev yapmalı iki dönem bile çok ama bu halk bunu 200 senede anca anlar, belli bi zamandan sonra iş kendi menfaatlerine yöneliyor. Her şeyi değistirmek bizim elimizde, GENÇLİKTE...

   2. KÜRT SONER

    Chpye oy vermem için bana İstedigin kadar gerekçe göster ilk secimde oy atayım ona

   3. Cihan Özcan

    Trolerrr

   4. All New videos

    Güç sadece Allah'a mahsustur

  18. DECA MİX

   SENİ SEVİYORUZ SAYİN KEMAL KILIÇDAROĞLU İNŞALLAH BİRLİKTE KAZANACAĞIZ GELİYOR GELMEKTE OLAN❤️

  19. aydınlığa doğru

   kötüden kaçıp daha kötüsüne oy vermek istemiyorum . muharrem ince daima

  20. The KİNG

   Sen var ya sen Türkiye'nin yegâne umudu güzel bir insansın sayın Genel başkanım.. ❤️💐🌹🌹

   1. Serkan Sürmeli

    Atatürk ün serpistirdigi yesiren cumhuriyet cocuklarindan.. 20 senelik haramilerin reklamarasi yakinda son bulacak...kurulus ayarlarina geri dönecek memleket

  21. serpil çimen

   Kesin Hesap Komisyonu başkanının muhalefetten olmasını, denetim açısından önemli buluyorum. Bu yapılmalı.

   1. Agnostik İnsan

    @Abilge Yavuz Türkiye'nin en borçlu belediyeleri bir Konya iki Kocaeli bunlar ne zaman CHP'ye geçti. Ankara'dan İstanbul'dan bahsediyorsanız 30 yıldır AKP yönetiyordu.

   2. Emre Türker

    @Kemal Yılmaz he canım he😊

   3. Kemal Yılmaz

    @Emre Türker Yazmış olduğum metinlere yorum yazmazdan önce bu konuyu düşünecektiniz. Size tavsiyem karşınızda siyasî kültürel bilgi birikimini ölçmeden bilmediğiniz konular hakkında fondaş medya terör örgütü FETÖ tapelerini baz alarak yorumlarda bulunmayınız derim naçizane açziyetinizin ifşası aleni olmaktadır netiçesi .

   4. Emre Türker

    @Kemal Yılmaz bana yazma, ciddiye alınacak bir tarafın yok. Cevap verince Biden’ın emir eri, devşirme vs. ağlamaya başlıyorsum. Bence sen astarı asarı olmayan Yeni Şafak’ta filan yaz. Kazakistan’daki olayları bize bağlamaya çalışıyorlar , bir de sanki burada ayaklanma varmış gibi de algı yapıp iktidar’a “çıkarsanız 15 Temmuz’u görürsünüz”diye de tehtidler savurturuyorlar . Burada herkes dışarıda da normal hayatın gereği dışarıda.☺️Sen oraya yaz.

   5. Kemal Yılmaz

    Emre Türker 🇹🇷Terör örgütü PKK ya da DHKP-C üyesi ya da ilişkili bir İspark görevlisi, teröristlerin hedefi olan bir kişinin aracını nereye bıraktığı bilgisini örgüte ilettiğinde sonuçlarının neler olabileceğini hiç düşündünüz mü? Ya da, doğalgaz ya da su sayacını okumak için gelen kişinin PKK’lı ve DHKP-C ile ilişkili bulunmasının nelere sebep olabileceğini tahmin edebiliyor musunuz? İstanbul’da yaşayanların belediyede bulunan tüm bilgilerinin terör örgütlerinin eline geçmesinin nasıl bir tehlike doğuracağını düşündünüz mü? ABD Biden emir eri tatilci Ekrem İmamoğlu ve ekibi ateşle oynadığının farkında mı acaba? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “İstanbul’a yaklaşık 33 bin kişi alındı ve bu 33 bin kişiden ancak 14 bin kişinin bilgisi bize intikal ettirildi ve 33 bin kişiden 12 bin kişiye ancak bakıldı; 455’inin PKK ve KCK kaydı var, 80’inin DHKP-C kaydı var, 20’sinin MLKP kaydı var, 2’sinin MKP kaydı var ve diğerlerinin de kayıtlarını her birinize gönderebilirim” açıklaması herkesin uykusunu kaçırmalı. En başta da ABD Biden emir eri tatilci Ekrem İmamoğlu’nun sorumlu bir kişi olarak, “Değil 557 kişi, bir kişi bile terör örgütleriyle ilişkili olsun hemen gereğini yaparım, eğer bu personel alımında ihmal ve kusur varsa ilgili personel hakkında da işlem başlatırım” demesini beklerdim. 13 BİN KİŞİ ÇIKARIP 33 BİN KİŞİ ALMIŞ Ama o siyasi polemiği, basın sözcüsü de savunuculuğu seçti. İmamoğlu’nun boyunu çok aşan “liyakat” gibi kelimeleri geçtim, “tasarruf” deyip eski yönetimden kalan 13 bin kişiyi çıkarıp 33 bin kişiyi almasındaki hesapsızlığı da önemsemiyorum ama terör örgütlerinin belediyeyi mekân tutmasına göz yumması herkes için çok tehlikeli. Hele hele, ABD Biden emir eri tatilci Ekrem'in basın sözcüsü Ongun’un “‘İBB’de 557 terör örgütleriyle ilişkili çalışan var’ dendi. Havuz medyası bugün sayıyı 7’ye indirdi. İncelemede 3’ü mevsimlik olmak üzere çalışanların hiçbirinin işe girişte adli sicil kaydına rastlanmadı. Bu konuda Emniyet birimlerince de herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı” açıklaması, ciddiyetten iyice uzaklaştıklarını gösteriyor.✔✔✔

  22. hunubol

   fatih altaylı olabildiğince cesur bir program yönetmiş. tebrikler

   1. Alter Walter

    Avrupada öyle medya kuruluslari varki adamlar misafirlerine buz sictiriyorlar. Öyle yerden soruyorlarki karsisindaki cevap verirken soguk terler döküyor birde aldiklari cevaplarda aciklar veya celiskiler yakaladiklari zaman yandi gülüm keten helvasi

  23. YING XIONG WU MING

   Vallaha helal olsun kılıçdaroğlu na tebrik ederim on numara konuşmuş👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏

   1. KÜRT SONER

    @World war2000 😂😂😂 Eyvalla bro eyvalla Amin amin Ama o sn by kemal varya o, evladı resul'dür seyyid'dir Ak partinin seçim garantisidir Kemalist görünsede aslen erdoganisttir Gizliden gizliye reis fanatigidir Genel başkan olsada cehapede Erdogana çalışan gönüllü bir dava neferidir ak partide 😂😂😂dimi.?

   2. World war2000

    @KÜRT SONER aynen 😂😂Allah KK CHPnin başindan eksik etmesin

   3. KÜRT SONER

    @asi melek Aman aman bırak bitmesin Muhalef kalması için ben hep sn by kemal beyi desteklerim😂😂😂

   4. asi melek

    @World war2000 Cok beklersiniz CHP asla bitmez

   5. World war2000

    Az kaldı bu çapsız başkanınızı HDPPPK İLE sandıkta gömecek bu millet

  24. Hdhdh Hdbdh

   Kılıçdaroğlu helal olsun sana 👏👏

   1. OSMANLI

    @yunus emre yılmaz O İŞİNİ BİLİR

   2. yunus emre yılmaz

    Başkan ortalığın anasını skmış kank

   3. OSMANLI

    Hdbdh hıı

  25. aynur olgun

   Çok ıyi program oldu fatih bey sizleri tebrik ediyorum

  26. Incept XQ

   Kemal bey yıllarca hep anlattı çok çabalası muhalefet kötü diyenler aslında bir gerceği unutuyor aziz nesin tesbiti yapmıştı %60 olarak o yüzden tabuları algıları yıkmak çok zor o kesimin bunu zaten sokak röportajlarında da göryoruz

   1. talha arıkan

    chp nin başına kimi koyarsan koy her daim değişmeden yüzde 25 oy alır. Bu lider tımarhaneden getireceğin bir deli yada meyhaneden getireceğin bir ayyaş olsa bile. Bu yüzde 25 lik kitle, ülkenin durumuna göre karar verip bazen bir partiye bazen başkasına iktidarı veren ve son 20 yıldır da ülkeyi daha iyi yönetebilecek bir parti olmadığına inandığı için ak partiyi iktidarda tutan çoğunluktan daha akıllı öyle mi?

   2. Ceyda Aydemir

    Hala insanlara kapalı kapalı aptal imasında bulunuyorsunuz. Sonra helalleşiyor sonra destek ve oy bekliyorsunuz. Hakikaten ilginç ve korkunçsunuz. Asıl bu düşüncelere sahip insanların algısını yıkmak zor. Bir kere de aynayı kendinize çevirin. Bu zihniyetle bir arpa boyu yol alınamayacak.

  27. Isik Türkmen

   Sayin Kilicdaroglu ısrarla "Cumhurbaşkanı adayını Millet ittifakı birlikte belirleyecektir !" diyor. Gayet açık ve anlaşılır değil mi?

   1. Isik Türkmen

    @mustafa türk Onlar sizin kendi fantezileriniz olabilir, isiniz gücünüz hasetle fesat.. Elemtere fiş - kem gözlere şiş - üzerlik çatlasın- nazar eden patlasın ne yapsaniz da geliyor gelmekte olan ;)

   2. DODO CRYPTO

    @mustafa türk boş adamsın boş ;) neyse Allahın izni ile kazancaz bu seçimi sizin devrinizde bitmiş olacak 🤣🤣

   3. mustafa türk

    Evet gayet açık son cümleyi de söylese iyiydi,abd den haber bekliyoruz falan,bakanlıklardan 2-3 tanesini hdp istiyor bunları değerlendiriyoruz falan

   4. Buradan Bakınca

    Meral aplam ne derse o olur o kadar ,gecen secim ip iyi kandırdılar 1 tane buyuksehiri birak il bile vermediler bu sefer yemezler ip isi siki tutuyor,,, kk ye guvenmiyor artık istedigi olacak aplamin

   5. DODO CRYPTO

    Söylememeleri çok iyi, açıklansa varya ne pislikler yaparlar milletin aklını karıştırırlar açıklamasınlar

  28. B B

   Super program olmus ! insallah dediklerini bire bir yapar syn kilictar oglu. Ondan tek duymak istedigim siyasi partililer kanununun degisip degismeyecegi idi oda kesinlikle degismesi lagzim dedi. Cok sevindim insallah vaatlerini tutarlar basa gelince!

   1. abuserkadayf

    Şimdiye kadar bir ağaç dikmedi 10 yıl oldu hahaha sen halen inan bu yalanciya

  29. Murat Aktaş

   Adam açık sözlü tam bi demokrat. ALLAH yardımcın olsun inşallah

   1. Murat Aktaş

    @Cengiz Y akp hırsızdır tammamı zorunuza gitsin.

   2. Cengiz Y

    @Murat Aktaş zoruna mı gitti? Gerçekler acıdır. Yalandaroğlu nu savunanabiliyorsun vay be

   3. Murat Aktaş

    Siz sahtedaroglumu!

   4. Cengiz Y

    Yalandaroğlu mu?

   5. Emre Anıl Küçük

    demokratlık öyle bişi değil knk

  30. Ali BABA Gaming

   Kemal bey in gösterdiği tavir gerçekten çok değerli inşallah bu tüm siyasilere yansir

   1. talha arıkan

    @Ahmet Akbalik Bakan yayına bağlanıp uydurduklarına cevap verince kızardı bozardı, 2 cümle kuramadı. kağıt eline tutuşturulmuş, ne olduğunu anlatacak, tartışmaya girecek bilgisi dahi yok sonra kaçacak yer bulamayınca yine ilkokul seviyesinde bir saray edebiyatı.

   2. Ahmet Akbalik

    Tipik akp, laf ebeliği yapıp, boş hikayeler anlatmalar. Meclis başkanı.

   3. Mert

    @Kemal Yılmaz Komiksiniz ya valla bak

   4. OSMANLI

    AY İNANMIYORUM COK ÖRNEK BİRİ HAYRETLE İZLEDİM

   5. Aysel Erbay

    Tayyip gibi seçilmiş soru sorulmuyor adam herseyi güzelce sakin sakin cevaplıyor helal olsun doğru duvar yıkılmaz

  31. FYODOR DOSTOYEVSKi

   ülkeye bir çivi çakandan allah razı olsun ama bir kuruşunu çalanın da inşallah çoluğundan çocuğundan çıkar can çekişirler de canlarını teslim edemezler inşallah

   1. Burak İlhan

    @KÜRT SONER ağzına sağlık bremın 🤗 m.kamal'i Samsun'a gönderip oyaladılar ki İstanbul düşmedi , Sultan Vahdeddin son ana kadar teslim etmedi ülkeyi şeriat düşmanlarına. Bizim payımıza da tarihini bilmeyen, bilmemekle de övünen aydın'lar güruhu denk geldi... Bizde bu İman bu bilgi oldukça yıkılmaz yıkılAmaz bu kalenin duvarları. Selam ve duâ ile yüreğinden öpüyorum güzel insan... 🌹🇹🇷

   2. KÜRT SONER

    @Burak İlhan Belliki zıt yanlarımız var Zira aradım taradım dedim "elbet bir ortak yanımız var Galiba buldum Bakalım "evet, bu.!" diyormusun Yaver huzurda emir beklerken el pençe divan Sultan nereden bilsin yaveri yapmıştı sinsi bir pilan Kamal, sultandan bir servet aldı samsuna giderken Nede güven vermişti, iki büklüm çıktıgında huzuru şahaneden Harp bitmiş, başarı kazanmıştı ingilizin tertibi Mebusları huzura yolladı ingilizin valisi Mebuslar, "Efendimiz...ortam karışık şimdi gidin sizi geri çagırırız dediler Kur'ana el basıp namus şeref adına söz verdiler Hicrette, nice vakit bu sözü bekledi atam vahdeddin han Meger mebuslar, namus ve şereften vaz geçmişlerdi söz verdikleri o an

   3. KÜRT SONER

    @Burak İlhan Eyvalla kardaşım eyvalla Dinimiz islam hulusi kalp ile iman ettik rehberimiz kuranı azimiüşşana Devletimiz devleti âli türkiye Salatı selam olsun önderimiz Ahmed Mahmud muhammed Mustafa (s.a.v ) Tahammül ederim herkesin siyasi görüşüne İsterimki hiç kimse, kem söz bile etmesin reise Akılsız adam odurki dururken kendi liderin Batıya şikayet eder kendi devletin Behey gafil, batı seni çokmu düşünüyor sanırsın "Sana demokrasi getirdim der, bi bakarsın kucagındasın...dimi.? Batı dedigin çıkarı olmadan kimseye yardım etmez Batı bu sevmeyecegi eşegin önüne bir tutam ot bile vermez Valla onu bunu bilmem "Devlet namus şeref" demektir böyle bilirim ben Belki etiket yapıyorum sanıcaklar Sıkıntı tünne, ne sanırsa sansınlar Hep şunu derim "Coni'ye hans'a güvenirsen gün gelir çöpe atarlar seni Can'a hasan'a güvenirsen gün gelir kan diye canına katarlar seni Valla bende bi kaptırdımmı kendimi Ooo yazarmıs şairmiş onlarda kim oluyorki😂😂😂😂 İki gündür her yerde şunu yazıyorum "Menekşe" koymuşlar gülün adını "Millet ittifakı" olmuş hainligin tanımı Tüm vatan hainlerini yunana dek kovmadan Lütfen allahım, nolur alma bu canımı...işte durum bu kardeşim

   4. Burak İlhan

    @KÜRT SONER Bir Türk olarak içimde ırkçılığın I'sı dahi olmadığını bir kere daha hissettim, hissettirdin. Biz biriz Elhamdülillah. Senin gibi vatansever adama Irkçılık yapacak adama karşı ben seninle Kürt olurum, gözümü bile kırpmam, yakarım. Senin gibi hâk dava yolunda olana hem yoldaş hem gardaş hem engellerde omzuma alır basamak olurum. Ne mutlu hak din uğruna dil, ırk gözetmeyene... 🇹🇷👬

   5. Burak İlhan

    FYODOR DOSTOYEVSKİ Duanıza ve bedduanıza Amin. Söylediklerinize ek olarak ; Musul ve Kerkük'ü ingilizlere sterlin karşılığı satan, Osmanlı arşivlerini bulgaristana hurda kağıt diye satanları sınırda Ahıskalı, Azeri kardeşlerimizi düşmanlara teslim edenleri de Allah ebediyen cehennemden çıkartmasın. Amin 🤲 He unutmadan Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed s.a.v'e arap oğlu diyen, en büyük mucize olan Kur'an-ı Kerim'e safsata diyenleri de cayır cayır yaksın. Amin 🤲🤲🤲 Birde 1923 ten 1950 ye kadar aralıksız iktidarda kalmış , 1946 ya kadar da tek parti yönetimi olmuş Chp bugün hâlâ varlığını sürdürebiliyorsa bu Reisi Cumhur Erdoğan'ın kusurudur (nokta). İktidardan nefret dahi etsem; Dini değerlere zıt bir görüş olan Chp'ye asla oy vermem. Ak parti para çalıyorsa Chp namusları parayla satar...

  32. adwish - ada

   Kılıçdaroğlu yine 1 numara 👍👏👏👏👏👏

   1. YASIN

    Adam ne yapmiş ya nasıl 1 numara icraat varmı

  33. Osman

   Adaleti, yüksek bir kanun olarak kabul etmekten vazgeçen millet, bu felaketini hiçbir başarı ile telafi edemez.

  34. Mert Tuncer

   Bu programın tekrarı gelsin lütfen!

   1. Baris Sezer

    @Erkan Ozkan aferin ahaber izlemeye devam durmak yok çomarlığa devam

   2. Erkan Ozkan

    @Baris Sezer birde kılıçtaroğlunun videosunun altına bunu yazman ayrıca komik adamın videosunu izledim daha napıyım ama baştan aşağı çöp. sadece zaman kaybı ama izledim

   3. Erkan Ozkan

    @Baris Sezer A haber hayatım boyunca 10 sn bile izlemedim sözcüde fox da bence siz bu önyargıyı önce kafanızdan silin. Sokak röportajcıları a haberler troller sizin gibi seviyesizleri oyalamak için var. yoksa sizinle uğraşmaktan insanlar işlerine odaklanamıyor

   4. Mert Tuncer

    @Erkan Ozkan tabi mülsüman toplumlara, medeni insanlar, demokrasi, adalet ters gelir. Onlar için elinde sopa küfürbazlar iyidir.

   5. Baris Sezer

    @Erkan Ozkan acilen ahaber izlemeyi bırakmalısınız

  35. Kadriye Yılmaz

   Güzel bir programdı teşekkürler 👍🇹🇷🙏

  36. rahmi çelik

   Güzel programdı , özlemişiz haber türkü tebrik ederim..

   1. Ayşegül

    @Hedef: Hacettepe Tıp #2023 kes

   2. Cihan Özcan

    Trolerrr

  37. Ali Eralp

   Çok güzel, kaliteli bir program olmuş. Çoktandır böyle bir ortam yoktu. Teşekkürler.

  38. danismanhocam tv

   Sonunda anında içerik paylaşmışsınız tebrikler admin.

  39. Kemal AKDEMİR

   Fatih bey , köprünün maliyeti bizi ilgilendirmez dediğiniz şey, köprünün fiyatından dolayı geçiş ücretleri o kadar alınıyor zaten. O yüzden devasa israfço şekilde fiyatlarla yapılmaması gerekiyor. Biliyorum siz de onu üzerinde durmamak için söylediniz. Yoksa sizi biliyoruz gayet milliyetçi birisisiniz.

  40. FerhatSportsTv

   *Bakanın ve Meclis başkanının yayına bağlanması büyük sürpriz oldu keşke liderler canlı yayında kozlarını paylaşsa adayın kemal Kılıçdaroğlu olacağını düşünmüyorum parti içinde ya Mansur ya Ekrem çıkacak*

   1. Asım Yavuz

    @NBA ondan bir bok çıkmaz rahat ol işi gücü şov yapmak

   2. NBA

    Bana göre Ekrem İmamoğlu parlementer sisteme dönüldükten sonra Başbakan olmak ister.

   3. FerhatSportsTv

    @Asım Yavuz ben aday hakkında konuştum sen ne diyorsun hem kürtlerin oyunu almak önemli büyük şehirleri chp o yüzden aldı hdpyi sevmem ama mantıksız gelmiyor siyasette taktik önemli

   4. Asım Yavuz

    ekremmi?yapma Allah aşkına,boş teneke ekrem İstanbulu yönetemeyen hdp ardından koşmaya bir yere varamazsın işi gücü şov algı

   5. Tesla'nın müridi

    @IHK IHK bizim buradaki AKP'liler verir, artık o partiye güvenleri kalmadı. Sosyal Medya da sürekli güvenilirliğini anlatınca insanlar ona karşı ısındı

  41. Mehmet Karaman

   Helal Size Kılıçtaroglu. Konusmanı destekliyorum. Muhalefetin kralını yapıyorsun

   1. TeprikHan Khan

    Hastir lan, kralını yapıyormuş... Karalamaktan başka ne yapıyor... Ne yararı var bu ülkeye... Kendin bile inanmiyorsun aslında 🌵

  42. Yıldırım Lafcı

   Herşey bir yana Altaylı’nın objektifli-ine bayıldım helal olsun

   1. OSMANLI

    Yalan yaalaaan

  43. Tolga Tolga

   İyiler bir gün kazanacak Kılıçdaroğlu sabır

   1. bilal çelik

    İyi ve k.k. kişisi 😂 adam yüzyılın yalancısı

  44. Dilara Onsan

   Seyrederken cok keyif aldim , umutlandim , heyecanlandim, evet Kemal beyin dedigi gibi bu ulkenin varandaslarini otekilestirmeden , elele verip yeniden kalkindirabiliriz. Biz guzel bir milletiz🙏🏻🙏🏻

   1. rand althor

    ciddimisin

  45. Atamın Yolunda

   Fatih Altaylı sizi Halk TV de görmeyi arzu ederiz, yalaka medya yerine. Kılıçdaroğlu güzel yanıtlar verdi.

   1. Mert Can

    Halk TV ne işi var

  46. İpek YENİGÜN

   Bu programdan sonra, FATİH ALTAYLI olarak Kemal Bey' e oy verirmisiniz. Sorusunu sormayı çok isterdim.

  47. Musa Turan

   Hayatımda seyrettiğim en güzel açık oturum

  48. tekin şerefoğlu

   fatih bey metal yorguluğu ilgili onların deyimile muhteren hoca parsel vs tüm torpil yolsuzluk iltishaklı belediyelere akp bl. soruştuma açılldımı temiz yönetim adalet ve temiz ülkede huzur içinde yaşamaktır.

   1. gökhan çelik

    ibb ve ankara belediyesi ve bütün belgeler ellerinde dava açmadılar neden acaba ???

   2. gökhan çelik

    akpli bakanın bakanlığa 35tlden sattığında hırsızlık dedikleri ibbnin 73tlden aldığı dezenfektan yolsuzluğu mu ? devletin 1tl tavan fiyat koyduğu maskkeyi 2.89tlden aldığı yolsuzluğu mu ? 8tllik kumanyaları 29tlden aldığı yolsuzluk mu ? toptancının 12tlden sattığı ibriği ibbnin 65tlden aldığı ibrik yolsuzluğu mu ? yenikapıda israf diye araçları sergileyip algı yapıp 2 katı fiyatından kiraladığı araçların yolsuzluğu mu ? ihale bile yapmadan market fiyatının 2 katı fiyatından sözleşme ile aldığı yolsuzluk mu ? hangisinden bahsediyorsun ???

  49. Erkan Kaya

   👏👏👏

  50. YING XIONG WU MING

   ekonomi ile alakalı politikaları en sona bırakmayıp daha fazla zaman ayırsaydınız keşke,kısa sürede olsa anlattığı ekonomi politikalarını çok yeterli bulmadım.

   1. DİLEK DABAKOĞLU

    Ülke güven kazandıkça,dışarıdan yatırım ve para gelecek.Bu nedenle Hak,Hukuk ve Adaletli bir yönetim olduğunu göstereceğiz.Güven kazanacağız dedi.20 sene öncede bu düşünce ile yola çıkıldı.Başarılı olundu..Sonra yozlaşma başladı.

   2. Ferhat Çağrı GÜLTEKİN

    en azından dolarla mı maaş alıyorsunuz demiyor :D

  51. Gül Bostancı

   Halk olarak aptal değilim gündemi yakın markaja alarak yakından takip ediyorum kimsenin aklıyla da hareket etmem

  52. Mehmet Donmez

   malesef bu sefer olmadi Fatih bey ve Haberturk, cok korkak sorular soruldu ve detaili bir sekilde sorular acilmadi. Cevaplar hep ayni " birileri var yapar", " biz yapicaz edicez" ... nasil ama? kim? eyer bir avrupa mahkemesi hayir olmaz derse ne yapicaksiniz ? vs vs. Pek iyi bir program olmadi bana gore saygilar

  53. Yusuf Kucukcan

   Savcı ile hakimin aynı yerde oturmasi beni çok yaralamistir. İddia ve savunma makamı eşittir.

  54. c

   ALLAHINA KURBAN BE HELAL OLSUN SANA DÜRÜST İNSAN.

   1. serdengeçti

    Onun validesi de dürüstü bana büzzükten verdi sıra kemoda onunda büzzüğünü açacağım

   2. Mehbube Karadeniz

    🤭🤭🤪

   3. Tomris

    Dürüst(?)

  55. Gökhan YARDIMCI

   Kılıçdaroğlu ve erdoğan programı olsa ne güzel olurdu 😀 ama bu da iyi olmuş

   1. Samet GÜNDÜZ

    @AYASOFYA CAMİİ Benim kimi savunduğumu nerden biliyorsun? Hayır siz aklınızı kiraya veriyorsunuz anladık da onurunuz da mı yok anlamıyorum ki?

   2. AYASOFYA CAMİİ

    @İshkembe Chorba güldürme lan beni çok komiksiniz! Erdoğan size çok çaktı. Bu kuyruk acısı ondan.😃

   3. AYASOFYA CAMİİ

    @Samet GÜNDÜZ 20 sene derken yanlış ifade etmişim pardon doğrusu 20 seçim. Bu adam mı Erdoğan'ın karşısında konuşacak. Bırak konuşmayı adını unutur korkudan. Bakana ve TBMM başkanına cevap veremiyor. Siz bu adamı nasıl savunuyorsunuz anlamak mümkün değil...

   4. İshkembe Chorba

    Tayyip , yıllar evvel Ümit Zileli'nin programında sorulan sorulara dayanamayıp kuyruğunu apış arasına alıp götün götün kaçmıştı:-))))Recebin büzüğü yemez kılıçdaroğlunun karşısına çıkmayı..Çünkü ona sorulacak çanak soru yok:-))))

   5. adetruy

    @World war2000 promptersız konusamıyor bile

  56. BaLaBanLı BayBoRa Hakkatapan

   TÜİK in enflasyonu düşük göstermek için, at nalı, pinpon topu gibi komik eklemelerle enflasyonu düşük gösterdiği doğrudur. Madem enflasyon 30.5 neden %25 zam yapıyorsun konusunda haklısın.

  57. Murat Durmaz

   Ahlâkımız var.... Namusumuz var.... Dürüstlüğümüz var.... GENÇLİĞİMİZ var.... ✊✊✊

   1. TML 19

    @Dadaş Eşref gunah almaya kaldiysannnn Erdoganda gunah birakmadiniz😁😁😁

   2. TML 19

    @Dadaş Eşref kim zavalli goruyoruz 🤮

   3. Dadaş Eşref

    @TML 19 sen aç kitapları oku potamya neresi pontuslular kimler. .oku aydınlan. ...oku öğren. .

   4. Dadaş Eşref

    @TML 19 Günahımi aldığın için teşekkür ederim. .

   5. Dadaş Eşref

    @TML 19 😆 😆😆😆 zavallısın

  58. Doğru Gerçekci

   Sayın altaylı erkeksen erdoğana sorsaydın bu soruları adam gibi adamı buldun çoşdun kendi teklamını yaptın . Mahsuni demişti adam olmak dile kolaydır . İster oku ister görmezden gel beni

  59. Ibrahim Yorumez

   🥦🥬🌶🍆🧄🫐🧅😊Liderlerle en iyi programı Fatih abim yapıyor. Zaten haber programlarında bir tek Teke Tek’i seyrediyorum

  60. Görkem Kemal ULUÇAY

   Bu soruların patır kütür muhalefet liderlerine değil de bizzat cumhurbaşkanına sorulabildiği gün belki demokrasiye geçeriz, belki...

   1. pengami Royal

    o zaman kemal beyefendi katılmasaydı programa hani soruların altında kalıyorsa o zaman o koltukta ne işi var?

   2. Emin

    @Mehmet YILDIZ Pufff bir de w ile yazmış.

   3. Görkem Kemal ULUÇAY

    A Haber'in ATV'nin sorularına cevap verebilmişti zaman da ayırabiliyormuş oysa, kapasite meselesi tabi anlıyorum..

   4. Mehmet YILDIZ

    Yaw he he İşi gücü yok bide saçma salak sorularınıza cevap verecek

   5. fuad sekerci

    Ulan adamın zamanı mı var

  61. ikibinyirmiiki2022

   Tebrikler sayın altaylı ve sayın kılıçdaroğlu güzel programdı 👏

  62. Dadaş Eşref

   Evet gün geçtikçe soyuluyoruz. .iktidar derhal koltuktan inmelidir. ..

  63. Murat Zincircioglu

   Oyum chp ye

   1. Alter Walter

    @Fatih Sinan çakıcı Oy ugruna türkiyeyi bölmeye calisan bir partiye sarilmakla vatanseverligin ne alakasi var birde bunu aciklasaydin keske ama aciklayamazsin. Türkiyenin en büyük muhalefet partisinin su düstügü duruma bir bakarmisin. Bunu hic bir kelimelerle aciklayamazsiniz. Atatürk gelse yeminle yaziyorum ilk yapacagi is CHPyi kapatir ve Kemal Kilictaroglunu Taksim meydaninda boynunda yagli urganla sallandirirdi

   2. Alter Walter

    @Fatih Sinan çakıcı Madem bu olayi unutmamissin ozaman sunada cevap versene: Ekrem Imamoglu ve Selahattin Demirtas, Kemal Kilictaroglu ve HDP, Engin Altan ve APO marsi Ve daha niceleri peki bunlarida hatirliyormusun? Yo hatirlamazsiniz cünki ozaman gercekler acitir degilmi

   3. Murat Yucel

    @Maviş haklısın O zaman yanlış diye yırtıldı ınız şeyleri şimdi siz neden yapiyorsunuz madem onlar yanlıştı şimdi siz neden PKK ci oldunuz HDP cinoldunuz yanlış ak parti yapınca yanlış. CHP yapinca doğrumu şu an hükümet PKK yi bitirmek.uzere amnacgp.sayesinde.guc alıyor

   4. Maviş

    @Murat Yucel haburdan kamuflajlı PKK militanları davul zurna eşliğinde karşılandı İstanbul seçimlerinde İmralı canisinin mektubunu kamuoyuna okutulması çözüm süreci bunlara ne diyeceksin

   5. Murat Yucel

    @Suzan Yılmaz ben asla oyunuza karışmasın dini hiç katmadim ...m sadece namus sözü verip tutmayana HDP ile.ic içe olana oy vermem dedim nerde benim.sizin oyunuza karistigimi gosterin

  64. HeisenbergRuns

   yap işlet devret modelini eleştiriyorsunuz ama bunu yine kendiniz desteklediniz önceleri yine fatih altaylı'nın programında canlı yayında görüş değişikliği her insanda vardır olur eyvallah ancak neden fikir değiştirdiğinizi de anlatmalısınız

  65. Deniz Kaylan

   ülke için çok şey yapılcak da bırakırsanız eğer şayet. bu ikdidara soruyorum. bahçeli ile çıkan kaset nedir? açıklamam istiyoruz

  66. AssBurner

   önümüzdeki seçimi kazanma ihtimalini yüksek görüyorum.

  67. Eray Topal

   1-Kimi gösterirsek seçilir çok hafif bir ifade. Rakibinizi küçük görürseniz ters bir yumruk yiyip nakavt olabilirsiniz. 2-Kemal Bey aday olursa kesinlikle kaybeder, uzak durmalı. 3-Anadolu insanı 1000 yıldır sefalet içinde yaşıyor. Hiçbir siyasi oluşumun çözebileceğini sanmıyorum. 4-Bütün sorunları çok basit çözeceğiz diyor. O kadar basit çözülse mevcut iktidar çözer ve koltuğunu sağlamlaştırır. 5-İsraf bitirilmeli en gerçekçi çözüm önerisiydi.

  68. Durak Cakirca

   Adam gibi adammmmm

  69. guven

   Adam gibi Adam.super bilgili Durust.kavgasiz iftirasiz.helal olsun

  70. Hatice Korkmaz

   Sn.Altaylı teşekkürler güzel bir yayın oldu

  71. Gaye Duyar

   Halkından korkmayan, karşılıklı canlı yayınlara çıkabilecek liderler istiyoruz. Bu hükümetten önce böyle bir gelenek vardı. Şimdikiler neden kaçıyor? Cumhurbaşkanı neden çıkmıyor? Konuşsunlar, biz de halk olarak izleyelim, görelim.

   1. Murat D

    20 yıldır tartışamıyor - yüzükle geldi - trilyon dolarları oldu . ve çevresini zengin etti . bu yüzden korkuyor normal olarak

  72. beyaz beyaz

   RTE cıksın teke teke Altay lığı görelim

   1. Silverlance

    Çıkmaz. Tarafsız kanala hayatta çıkmaz.

  73. factory

   Fatih Altaylı gazeteciliğin nirvanasıdır söz kesme yok söz bitince halkın anlayacağı şekilde cevabı özetleyip hemen diğer konuya geçiyor muhteşem proğram olmuş 👌

   1. factory

    @Şampiyon Beşiktaş yayını izlemeden niye yorum yapıyorsun

   2. Şampiyon Beşiktaş

    @factory neden öyle yapıyor biliyormusun Kılıçdaroğlu daha konuşmayı bilmeyen kitap okumamış diksiyonu sıfır olan biri

   3. factory

    @muhammed yılmaz bence anlamayan veya anlamak istemeyen seyirciler için çok iyi bir hareket

   4. muhammed yılmaz

    konuşmacının cümlelerini tamamlama çabası da olmasa keşke

  74. Taner IŞIK

   Eğer bir insan bağırarak üste çikamaya çalışıyorsa.Kesin altından bir şey çıkar

   1. BOGIE 0121

    @PhoeniX 🤣🤣 worauf wartest du komm in die Türkei für immer. Buyrun gelin temeli Türkiye

   2. veli tunç

    @PhoeniX hahaha düzeni varmış sanki oraya gittiğinde yada doğduğunda düzenli olarak yaşamaya başladın komik trol seni

   3. abuserkadayf

    Siz yalanlara inanmaya devam eden CHP demek yalan demek, chp demek taciz demek , Müslüman düşmanları chp de, terörist destekçileri chp de , fetocular chp de. 🤮🤢🤮🤢🤮🤢

   4. fyz.

    @Suzan Yılmaz gercekten akpli olduguna inandin mi ?

   5. Suzan Yılmaz

    @PhoeniX mal her yorumun altına aynı şeyleri yazma akdavar

  75. Dersim 62

   İnsanlara canlı yayına bağlata bilecek kadar cesur bir genel Başkan sayın Kılıçdaroğlu 👏👏👏

  76. Ötekilerin Penceresi

   👏👏👏👏👏 iyi bir yayın oldu 👏👏👏

  77. Ahmet Kaufman

   Tek umudumuz sende başkanım ellerinizden öperim

  78. ufuk akbaş

   Kesin gençlik iksiri içiriyorlar.

  79. Engin Tekcan

   Alkışlar,bravolar,harikaydılar ve bir yığın ıvır zıvır

  80. Cino

   Evet helalesme zamani gelmisdir cok güzel konusmus Ben Bu adami desteklerim Temiz yürekli olun millet Artik cok birbirmisi yidik

  81. Emre Türker

   Kılıçdaroğlu bürokrasiyi güçlendirmek lazım diyor ama seçimi kazandıran da isimdir. Ona da biraz dikkat etmeli bence.

  82. Hayriye Küçük

   Ben ilgi ile izledim. Emeğinize sağlık...

  83. Oktay Sami Esen

   fatih altaylı çok zeki bir gazeteci ve sunucu. sorular çok zekice soruluyor.

   1. ahmet kaan demir

    parayi veren fatihi alir, parayi icin yapmacagi sey yoktur karaktersizin

   2. Baris Sezer

    Levent Kırca ya karşı çocuk gibiydi :))

   3. CKN FEST

    @Oktay Sami Esen Fatih Altaylı inanılmaz kıvrak zekâ sorular soruyor, kk maşkanım da anlatmaya gerek yok görüyorsunuz harika cevaplıyor. Standart muhalif seçmen yağcılığı. Öyle vauv harika sorular demek için sadece muhalif olman gerekiyor. Yaptığın ilk yorum yalamak, ilk yoruma verdiğin cevap ise dansözlük.

   4. Oktay Sami Esen

    @CKN FEST sana üzülüyorum. Söylediğim şeyin konuşan insanların nasıl konuştuğu ile ilgili olmadığını ama Altaylı'nın sorduğu soruların, sıkıştırıcı, çoğunluk insanların aklında olan ve olmayan sorular olduğu ve zekice olduğunu söyledim. Hiç bir parti için destekleyici ya da kötüleyici bir yorum yapmadım. TV' de maalesef fazla örneği olmayan sorular gördüm ve bunun hakkında yorum yaptım. Sanırım ne yazık ki aradaki bu farkı hiç bir zaman anlayamayacaksın. Çünkü anlıyorum ki anlama kapasiten oldukça sınırlı ve tek düze. Ha ayrıca, bir daha lütfen herkesi kendin gibi sanma olur mu. :)

   5. CKN FEST

    Kahve muhabbetine addettikleri öneme bakar mısınız vzgdhs nasıl yalayacağınızı şaşırdınız iyice

  84. adetruy

   Üslup olarak ne kadar düzgün konuştu, cb nin her konusmasında toplumun bir kesimine veyahut siyasilerin bir kesimine yönelik kötü ithamlarından çok sıkıldığımı bu yayınla fark ettim…

  85. Yok Yok

   Herseyi bosverin. Sadece cumhurbaskanini degistirmeyi DENEYİN.

  86. ilhan gumus

   Ibb yi kazanırsak her ihale kamera karşısında halka açık yapılacak demiştiniz 3 5 ihale haricinde geri kalanları nasıl yaptığınız ortada size güvenmiyorum

  87. Maverick Ghost

   Vallahi Sayın Altaylı cidden süper program olmuş.40yasindayim Sayın Kılıçdaroğlu nu ilk defa bukadar net ve güzel anlaşılır konuştuğuna şahit oldum tebrik ederim 10oyum var ve bu tek adam rejimi bizi ekonomik anlamda perişan etti kesinlikle oylarimiz millet ittifakı na olucak, umarım basit siyasi polimiklere düşmeden oylarınızı yukseltirsiniz... saygılar iyi yayınlar

   1. talha arıkan

    @E. K al bir tane daha kendini herkesten zeki zanneden isimsiz kahraman

   2. E. K

    @talha arıkan sen kafanı yorma reis, gerek yok cidden. bu yaşa kadar nasıl hayatta kaldın daha mühim

   3. talha arıkan

    ulan böyle dengesizce bu kifayetsiz kk öven yorumlara cevap yazayım diyorum sonra bir bakıyorum çoğunun adı ya michael ya theodos ya da bunun gibi birşey.. ondan sonra gerek yok diyorum.

   4. Maverick Ghost

    Buradan tartışmaya gerek yok biz halkiz ve halk olarak memleket imde olan olumsuzluk lara karşı demokratik tavrımi belli ediyorum hep net oldum olmayada devam edicem rabbim ömür verdikçe ülkem daha demokratik daha özgür daha refahı yüksek bı vatan uğruna gelsin ki gençlerimiz hakikaten bu vatandan gidip yurtdışında yaşamak istemesinler...Benim oğlum 18 yaşında üniversite öğrencisi ve bu çocuk bana diyor ki sınavdan 100puan alsan ne olacak baba onlardan olmadinmi hiçbir şansımız yok,ve üzerine arabayı satalım bana Amerika ya uçak bileti al diye her defasında laf çatıyor.Bunun sebebi de bu iktidarın ekonomik,ben nedersem o olur,benden seniz vatansever,değilseniz hain terörist siniz,veya sınavdan Türkiye'de derece yaparsınız ama onlardan olmayınca takilirsiniz ve bunlar ile ilgili hiçbir yetkil makamdan en ufak bi pozitif bir dönüş olmazmi kamuoyuna yok maalesef işte bu yüzden Sayın Kılıçdaroğlu nün bı program da çıkıp bu şekil de konuşması çok değerli ki program da bı okadar malesef demokrasi kültürü bir türlü oturamiyor güzelim vatanımızda sürekli bı yaftalama inşaallah bu saygıyı herkes öğrenir bu ülkede birgün inşaallah...

   5. E. K

    @Murat Yucel NE YALANI SÖYLESENE NE YALANI

  88. Mehmet Oğuz Uzun

   Harika açıklayıcı ve her anlamda, gelecekle alakalı, yapısal ve yönetsel anlamda somut işlerin nasıl yapılmasının yol haritası.Demokrasi,Hukuk içerisinde geleceğini akıl ve bilimle kurmuş Mutlu kocaman bir Türkiye🇹🇷

   1. osman burak

    @Emrah Ece Ezber? 20 senedir ezber dediklerinle icice yasiyoruz. Kafani bir kumdan cikarsan etrafina baksan goreceksin. Ama cahillik yasam tarziniz olmus.

   2. Emrah Ece

    @osman burak ezber kelimeler geç

   3. Alter Walter

    @Emrah Ece Kemal bey diyorki iktidara gelince herseyi cözecez. Fatih bey soruyor bunu nasil yapacaksiniz diye. Verdigi cevap halkin güvenini kazanmaliyiz bunuda demokrasiyi getirecek istikrari getirecez, anca böyle halki güveni kazanilir diyor. O öyle söyleyinca aklima gelen aynen söyle oldu. Halkin güvenini iktirada gelince degil secilmeden önce kazanirsinki halk sana oy vererek seni secsin. Kendi degimi ile türkiyede olmayan demokrasiyi getirmek isteyen bir genel baskan önce kendi partisi icinde demokrasiyi uygular ama toplanan delegelerin imzalarini baskiyla geri cektirmez. Muharrem Ince, Mustafa Sarigül ve daha niceleri kendisini elestirdikleri icin kötüleyerek partiden kovmaz. Aldigi bu kadar yenilgiden sonra halen daha o koltuga yapisip kendisinden daha basarili olacaklarin önünüde kesmez. Vatanini seven bir adam kendisine kendi cevresinden elestiriler geldiginde demekki benimle olmuyor bari vatanimin hayri icin bir baskasi gelsin der onur ve haysiyetiyle o koltugu birakirdi. Sürekli erken secimden bahsediyorlar ama daha kendi aralarinda kimi aday göstereceklerini bile belirleyemediler, birde biz bunu bir araya gelip hic konusmadik diyerek buz gibi yalan söylüyor

   4. Alter Walter

    Ya beni cok güldürdün insallah sende hep gülersin. Mehmet Oguz kardesim, sen orada Kemal beyin anlattiklarinin gercekten bir cözüm önerisi olduguna inaniyorsan hakikaten samimiyetle inanmissin demektir. Kemal bey, 2 ssatlik konusmanin icersinde kendisiyle okadar cok celisiyorki haddi hesabi yok. Birde anlattiklarina okadar inanmiski basarili olacagini saniyor. Tabi birde araya okadar kacamak yalanlar katiyorki Fatih Altayli bile anlatiklarinin tamamen bir hayal ürünü oldugunu ve gerceklesmenini imkan ve ihtimali olmadigini anlayinca kendini tutamayip gülmek zorunda kaldi. Fatih bey son olarak "bugüne kadar icraatlarinizi görmek nasip olmadi diye birsey söyledi" Bu bile Kemal beyin sadece hayal perest oldugunu ve siyasi konularda gerceklerin cok uzaginda yasadigini acikliyor. Ben bu video ile ilgi bir calisma yapicam ve sonra bu videonun altina sonucu aciklicam. Yeterki azicik sabirli olun.

   5. osman burak

    @Emrah Ece Anlatayim guzel Kardesim. Calmasalar cirpmasalar, yandas kayirmasalar, fetoyu kollamasalar memleket batmaz.

  89. Batuhan Özcan

   her TV programına çıkan dürüst iyi saygılı biri oluyor bana pek inandırıcı gerçekçi gelmiyor yani Atatürk vefat ettikten sonra CHP partiside bitmiştir kısaca bana göre olay bu.

  90. sanat SANAT içindir

   Kılıçdaroğlu nun bence tarihi bir yayın yaptığına inanıyorum.

   1. riozkan

    @Hazal TÜRKAY chp ye degil ulkenize bakin, chp helak olunca ulke helak olmaz ama ulke bitince chp nin anlami kqlmazdi, insallah anlami kalmistir boktan partinin, ataturk gorse siker bu partiyi simdi

   2. riozkan

    @Erdem Özen akp ye laf edecegine sor kendine, chp hukuk ustunlugune inaniyor demi? Hdp anayasa onayli mi? Ewet, o zaman niye konusmaz? Ne demek hukuk ustunlugune inanmak? Ne demek anayasa mahkemesine saygi duymak? Hani errogan saygi duymuyor diyorsunuz ya ne demek? Akp cemaatle fethullahla calisti siyaset yapti diye kiziyosunuz, haklisin siyasi parti degil cemaat yanlis, e sen hdp ile konusmuyosan yapmiyosan, niye konusuyosun? Chp sadece trmiz basit insanlardan olussa simdiye akp yok olmustu, ulke batmazdi, ama chp o kadar boktan ki, millet ondan korkusuna helak oldu, erdogan da bunu yillarca kullandi normal olarak. Belki bi gun padisahlik yerine secim koyan ataturkun partisi sultan ilahi kaldirip baskanini degistirir, 20 yildan sonra. Z kusagi diyen chp ilahi icin git sokaga sor, sevdalabdigi z kusaginsan olanlara, chp baakani degistigi secimi hatirliyor musun diye, oyle yenilikci partidir chp iste oyle z kusagi ruhuna sahiptir, z den bulamazsan y kusagina sor. Olmadi sor, baskan degistiren chp niye dehistirmeli? Seks kasedinden baska ne olmali?

   3. riozkan

    @Hazal TÜRKAY kardesim, 20 yil baskan degistirmemek icin bu laf ebelikleriyle mi savunmak gerekir? 20 yil baskan degistirmemek icin bos laf ebeliklerineen fazlasi gerek kardesim. Koyden bi teyzeyi koysan o da guzrl konusur baska da bisey beklemeyiz, ama 20 yil baskan degistirmeyen partiden baskanindan cok sey beklemek zorundayim

   4. AYAZ

    @Erdem Özen Kendini boşuna yorma kimi ötekileştirmiş ? Kpss diyorsun ulan el insaf be daha ne diyim, okul birincileri başları kapalı diye diye saçını başını yolan bu zihniyet değilmi ? Daha bu hafta cem evi açılışı yapıldı Kahraman maraşta ? Yap işlet devlet modeli ile yeni istanbul havalimanı yapıldı 30 yıl boyuncada kira alınıyor , 3.köprü ? osmangazi, avrasya tüneli vs ? Helalleşicekmiş onca insanın hayatınj mahfettiler bukadar kolaymı kendi ağzı ile söylüyor. Anadolu müslümanlığının bir iki kadah içkisine laf etmeyin diyen özgür özel Neden kuran kurslarına dil uzatıyor Biz kimin dinine dil uzattık Bu ülkede kutuplaştırmayıda yapan bizzat chp zihniyetidir s400 lerle ne işimiz var diyen kılıçtaroğlu değilmi yıllarca bu ülkeyi yoksulluğa mahkum eden zihniyet Kimi aday gösterirsek o çıkacak demeside çok tuhaf garantisimi var ? neymiş efendim 6.8milyon z kuşağının hepsi bunlara oy verecek terbiyesiz bir kuşak yetişiyor tabi hepsi değil yazık üzülüyorum Chp nin politikası çamur at izi kalsın misali.

   5. Erdem Özen

    @AYAZ Nasıl etti söyler misin? Bazı şeylerin siyaseti olmaz size saygı gösteren birsi değil sizi aşşalayan ve ülkenin kurucusuna ayyaş diyen, siyasal islamcı, insanları ayrıştırıp bölen, yolsuzluk ve adam kayırma örnek kpss olayları, karşı tarafa terörist deme ama bir tane düzgün belgeli delil sunamama veya dava açmama, korku rejimi kurma, arkası boş laflar ile insanları gaza getirip milli duygularını kullanma, geçmiş tarihi dizilerle tekrar yazma, ekonomik sıkıntıyı yok sayma, dış mihraklar diye insanlara yutturduğu şeyin dünyadaki bütün ülkeler için geçerli olması gibi şeyleri sanki sadece Türkiye'nin başına gelmiş gibi sunma, tarikatlarla iş birliği, yandaşlara rant, televizyon ve gazeteleri finansal destek sağlayarak yandaş haber yapmalarını sağlama, dış politikada beceriksiz olup sanki dünyanın lideri gibi davranma ve son olarak, kendi yaptıklarını aklamak için karşı tarafı suçlama( Adolf Hitler politikası) ve sadece tek dine bağlı olanlar onlarmış insanları ötekileştirme gibi şeyleri yapmadı ya o yüzden kötü. Bunların hangisi yok listeden çıkartalım.

  91. Soner YILMAZ

   Sayın TÜRK halkı ülkemizi canlandırmak için bu son şans .Ne mutlu türküm diyene.

   1. Osmanlı

    @Can Say ama kardeşim islam i kuran egitimini orta çağ zihniyeti diyen hdp ile ittifak kurmaya kalkan babam olsa zerre kadar gözümde değeri yoktur ne olursan ol iktidar için davasını satan adam yarin bu ülkeyi de satar unutma muhsin yazicioglu bbp partisini kurdugunda davasını satmadi çizgisini hiç bozmadı gidip Avrupa parlemontasinda ülkemi satmadi yeri geldi Orda aslanlar gibi savundu

   2. Osmanlı

    @Can Say ak partili değilim partizan değilim ben nizami alemciyim elhamdülillah diyen Türk kürt laz Çerkez roman Boşnak olsun başımın üstünde yeri vardır ben bir tek peygamberimden başka lider önder tanımam islam dan başka hiçbir partiye yada parti liderine biat etmem Rabbim davasını kendine dava edinmiş peygamberimin yolunu kendi yolu olarak görmüş bu ülkenin islamin Müslümanlarin hakkını her platformda savunan kim olursa olsun başım üstünde yeri vardır

   3. Can Say

    @Osmanlı valla dostum partizan bir adam değilim .devayı dinliyorum ali babacanı beğeniyorum .efendim muhalefet yok cümleside ayrı bi olay .internet olmasa ali babacanı göremiyoruz.medya bildiğin muhalefeti ambargolamış.e seçmen de doğal olarak böyle konuşuyor fikrim budur

   4. Can Say

    @Kraltek42 algı doğrudur denen bi psikolojik durum var.ya kardeşim bakıyorum andımız hdp akp tarafından kaldırıldı .mhp chp bağırıyordu ozaman.hdp pkk iltisaklı bir parti bak haklısnız kesinlikle.bu ülkede kabul edilmiş halk tarafınca belli olan 2 terör örgütü var 1. Pkk 2.fetö .şimdi bakıyorum akp de fetö iltisaklı.e nasıl olacak bu iş ? 2 tane terör iltisaklı parti var mecliste ozaman .

   5. Osmanlı

    @Can Say kardeşim ben ne dediğini anladım ama elini vicdanına at ve şu anda muhalefet olan hangi partinin bu ülkeyi daha iyiye götürmek için bir programi var sadece yıkım üzerine yalan üzerine ve bu ülkenin başına yıllarca başına bela olmuş pkk ypg örgütünün siyasi ayağı hdp ile ittifak olmak ne demek karınca misali bu yangını sonduremezsemde en azından safım belli

  92. Ayten Aslantekin

   Aynı sorularını Erdoğan'a da sorabilirsen o zaman gazeteciyim diyebilirsin

   1. Editör

    Cumhurbaşkanı olmak kolay şeymi bak görüyorsunuz bir taraflarını yırtıyorlar herşey yine aynı o yüzden saygı duyulacak arkadaş

   2. cem agidır

    soramaz cumhurbaşkanı lafı geçince Altaylının bitarafları 3.5 attı suratından belli olmadımı:)

  93. Aydın Sagaltici

   ben gerçek meclis baskaniyim diyince Kemalin gülüşü 😂

  94. müjdat yıldız

   Helal olsun sayin baskan programi bastan sona izledim gercektende dusunceleriniz boyleyse ozellikle savunma sanayide rabbim yolunuzu acik eylesin hayirlisi kimse o olsun ama bi kan degisikligi sart

  95. лётчик_06_26

   Gerçek müslüman Kemal dedem.

   1. nazım avcı

    Maalesef: Türk solu klasik sol değildir, ''kültürel motiflidir''(mezhep ve ekalliyet merkezli) üretim ilişkileri ile ilgisi talidir. Aslolan Güçlü Merkezi Türk Devletine karşı olmaktır. Türk devrimi belli bir dönemden sonra ''kültürel motifle'' bir kesime devredilmiştir.

  96. ERDAL ARIKAN

   İbbdeki eski dosyalar çarşaf çarşaf açığa çıkacak diye yapıyorlar ve teftişdiye dosyaları kaçırıyolar hepsi bu..yaftada nasıl olsa tutar..

  97. le le

   03:50 de güzel konuşmuş bay kemal,doğru söz yemin gerektirmez.armut mu topluyorsunuz gerçekten?????kendi başarısızlıklarınızı başkalarını suçlayarak aklayamazsınız,sıkıldık artık ülkecek bu laflardan.bu ülke kimsenin babasının malı değil.sultan süleymana kalmadı sizede kalmayacak.

  98. Hulya Izci

   harika bir teketek oldu kaliteli seviyeli ozlemisiz tesekkurler habrr TURK tesekkurler FATIH ALTAYLI tesekkurler KEMAL KILICTAROGL❤❤

  99. Seçkin KALKAN

   Araç tahsisleri doğru ise haram zıkkım olsun

  100. Ridvan Alkan

   Ya fatih bey süperesiniz vallahi tebrik ediyorum tesekkurler