A Temple in Turkey : Sumela Monastery

501 B görünümler0

  Sümela Manastırı ; Anadolu coğrafyasının ve Hristiyan dünyasının en önemli ibadet merkezlerinden biridir. Milattan sonra 4. yüzyılda yapılmaya başlandığı düşünülen manastır; Karadeniz'in yüksek dağları arasında bütün ihtişamıyla yükseliyor. Belgesel tadındaki bu videoda sizlere Sümela Manastırı'nı anlatmaya çalıştım umarım hoşunuza gider. İyi seyirler..

  İletişim bilgilerim :
  instagram : engindeniz_...
  e posta : engin.ugan@hotmail.com

  Videoda tavsiye ettiğim Umay Kubay kanalı : trstart.net/like/yG1.html...

  Tavsiye edebileceğim bir gezi kanalı Şaban Yüksel : trstart.net/like/zbA.html...

  Peki ben kimim ?
  İsmim Engin, 1991 doğumluyum. Ege Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunuyum. Bugüne kadar bir çok filmde çalıştım ve belgesel yönetmenliği yaptım. TRT ve Kültür Bakanlığı dahil olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlardan yönetmenlik ödülü aldım. Şimdi ise öğrendiğim yeni bilgileri aldığım eğitim ile birleştirerek burada size aktarıyorum. Bunun yaparken çok eğleniyorum. Umarım siz de benim gibi keyif alırsınız. İyi seyirler.

  Videodaki müzik "Solas Composer" tarafından yapılmıştır..

  katma 9 gün önce

  YORUMLAR: 897

  1. Engin Deniz Videoları

   Dostlar videomu sevdiyseniz paylaşmanız benim için yeterlidir iyi seyirler keyfini çıkarın 🙂

  2. z

   Böyle bir şahaserin bizim ülkemizde olduğu için gurur duymalıyız .. Kıymetini bilmeliyiz ..

  3. Metin ÇİĞDEM

   Şu anlatımınıza bir ben mi hayranım başarılar dilerim ve sürekli beklemedeyim yeni video larınızı

  4. Benoz

   Yapıtlar efsane gerçekten

  5. Ayşuu

   "Belki ileride ülkemizi sevmek kadar güzelliklerini de korumanın önemli olduğunu anlayacak kıvama geliriz."

  6. Jimi Hendrix 🎸

   Türkiye topraklarında o kadar mükemmel tarihi yerler var ki ne yazık ki değerini bilmiyoruz.

  7. Sıla Kaya

   2013 yılında Karadeniz’e üniversite okumak için taşındığım zaman, henüz birinci sınıftayken minimal bir Karadeniz turuyla gitmiştim Sümela’ya. O zaman tur rehberi Sümela’nın etkileyici bir atmosferi olduğunu ve döndükten sonra bile etkisinden çıkamayıp tekrar gelip görmek isteyeceğimizi anlatmıştı. Gerçekten de öyle olmuştu. Birkaç gün etkisinden çıkamamış ve tekrar tekrar görmek istemiştim. Şimdi videoyu izlemek o güzel lisans yıllarımı hatırlattı ve Karadeniz’i ne kadar özlediğimi fark ettirdi bana. Teşekkür ederiz Engin Bey. Yine harika bir video olmuş. 👏🏻

  8. Can can Alttre

   Böyle bir şahaserin bizim ülkemizde olduğu için gurur duymalıyız .. Kıymetini bilmeliyiz ..

  9. Dünya İnsanı

   Manastır neredeyse yirmi yıldır tamir ediliyor hâlâ bitemedi. Ne zaman gittiysem alt katlara inemedim. Çökme tehlikesi varmış. Birde herkes mal gibi ismini duvarlara kazımış. Sanki isimler çok umurumuzda.. Burası son yıllarda değer kazandı.

  10. Lonely Gamer

   Müslüman'ım ama ne yalan söyleyeyim bu tür yerler ve manastır'lar hep ilgimi çekti ve çok sevdim... buralarda yaşamak isterdim çok huzurlu ve dünyadaki tüm her şeyden çok uzak harika burada zaman yavaş işler ve tabii ömür de çok uzun gelir insana. 🥲 Mekandaki zarafete bir bakın yaw 🙂

  11. Mahmut Tuğluer

   2011 yılında 5 öğrenci erzurumdan araba kiralayıp Trabzonu gezmiş son olarak buraya gitmiştik. Malesef giriş ücretine paramız yetmemişti. Kapıdan döndük. Gidiş yolu o kadar zorlu ki içeri girememek üzmüştü. Bu tip yerler tüm öğrencilere ücretsiz olmalı.

  12. Leydi Hanım

   Güzel ülkemin her bir yerinde herbiri ayrı ayrı binlerce tarihi çeşitlilik var daha bir çoğu da halen toprak altında henüz keşfedilmemiş olduğuna eminim.

  13. Nevermind My name

   Gitmeyen için tavsiye ederim. Tırmanması zor biraz ama havası tertemiz. Çok büyük bir yapı. Umarım bundan sonra en ufak bir zarar görmez ve turistlerin gezip görürken keyif alacağı bir yer olarak kalır.

  14. mehmet gündoğdu

   Saygı Değer Administer Engin bey şahsen Anadolu'muzun aşikar simgeleşen yapıtlarını ve gizli kalmış doğa güzellikleriyle ilgili yapımlar hazırlamanızı haddim olmayaraktan takdire şayan bulmaktayız ayriyeten rica ediyoruz hazırlaması zahmetli olmasına rağmen özlettiniz videolarınızı uzun zaman olduydu ... Hevesinizle emek dolu hazırladığınız yapıtlar içün sizlere şimdiden müteşekkiriz... Her Daim Başarılı Ve Kaliteli içerikleriyle dop dolu yapımların devamını dört gözle beklerim...

  15. Ebru Teber

   Her akşam sizi dinlemeden olmuyor. Anlatımınızın akıcılığı ve konuların güzel olması size büyük bir avantaj sağlıyor. Bir numarasınız 👏👏👏

  16. Nazlı

   İçimizi titreten ses tonuyla harika bir bilgi paylaşımı yapıyorsunuz. Teşekkürler ❤️

  17. Fazilet KARACA

   Annem anlatımınıza da anlattığınız konuların ilginçliğine de hayran Engin Bey. Akşamları yatmadan önce Engin DENİZ açta izleyelim diyor. Resmen aile geleneğimiz oldunuz . Severek takip ediyoruz sık sık video atmanız dileğiylee:)

  18. yuxeses

   Müthiş bir video daha... Engin'in kalitesi hiç şaşmıyor... Ayrıca hep merak ettiğim görmek istediğim bir yer... Böyle yapıları çok seviyorum ben. Ancak şu anki giriş ücretinin çok pahalı olduğunu duymuştum. Gidip geleceksin o kadar konaklama yemek vs vs giriş ücreti derken çok pahalıya geliyor şu şartlarda... Kendi ülkemizde ki güzellikleri bile göremiyoruz artık.

  19. Hasan TURAK

   Hristiyanlık İnanç tarihinde mütevazı ve münferit bir yere sahip olan Sümela'nın adını çok duyduk ama tarihinden bihaberdik..

  20. Uğur

   Yıllardır takip ettiğim bir abimsin zamanında yaptığın inşirah cinleri, mihrez, karadul mezarlığı ve en sevdiğim ama şu an bulamadığım dyatlov olayı ile tanımıştım seni ve şu anki videonun trendlere girebilmiş olmasını görmek gerçekten çok mutlu etti beni kıymetin anlaşılacaktır zamanla, saygı ve sevgilerimi sunarım