WhatsApp'tan resmi açıklama geldi!

ShiftDelete.Net

753 B görünümler195

  Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, tepki çeken gizlilik sözleşmesi güncellemesiyle alakalı ilk kez basın açıklaması yaptı. Mesajlaşma servisi basın açıklamasında, işletmelerin müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikasının güncellendiğini belirtti.
  shiftdelete.net/whatsapp-gizlilik-sozlesmesi-icin-resmi-aciklama-geldi
  WhatsApp’tan güncellenen kullanım koşullarıyla ilgili yapılan bilgilendirme şöyle:
  WhatsApp olarak insanların uygulama üzerinden alışveriş yapmalarını ve işletmelerden destek almalarını kolaylaştırmak istiyoruz. Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz. Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak nasıl iletişim kurduğunu etkilemiyor. Gelecek ay boyunca kullanıcılarımızın gözden geçirmelerine süre tanımak adına yeni politikamızı şimdiden WhatsApp aracılığıyla paylaşıyoruz.
  Son güncelleme ve bunun kullanıcılarımız için ne anlama geldiğiyle ilgili daha fazla bilgi almak için WhatsApp Yöneticisi Will Cathcart’ın açıklamalarına ve aşağıdaki soru-cevaplara göz atabilirsiniz:
  Bu güncelleme WhatsApp’ın Facebook ile olan ilişkisini nasıl etkiliyor?
  Bu güncelleme, WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak kurduğu iletişimi etkilemiyor.
  WhatsApp olarak insanların gizliliğini korumaya büyük önem veriyor ve gizlilik politikalarını kullanıcılarımız ile paylaşıyoruz. Bir ay boyunca yeni politikayı gözden geçirmeleri için süre tanımak adına kullanıcılarımızla WhatsApp üzerinden bu değişiklikler hakkında doğrudan iletişim kuruyoruz.
  Facebook’un bu güncelleme ile WhatsApp mesajlarına erişimi olacak mı?
  WhatsApp üzerinden arkadaşlarınızla ve ailenizle yaptığınız görüşmeler ve mesajlaşmalar, uçtan uca şifreleme ile korunur.
  Uçtan uca şifreleme, yolladığınız fotoğrafın, ses kaydının, videonun ya da mesajın sadece sizin tarafınızdan ve konuştuğunuz kişi tarafından okunduğunu/dinlendiğini garanti eder.
  Üçüncü şahıslar, WhatsApp ya da Facebook bile, bu içerikleri göremez.
  Bunun sebebi, uçtan uca şifreleme sayesinde mesajlarınızın bir kilitle güvence altına alınmasıdır ve sadece alıcı ve siz bu kilidi açıp okuma yetisine sahipsinizdir.
  Bu güncelleme Türkiye’deki kullanıcılar için ne anlama geliyor?
  Tüm kullanıcılar için olduğu gibi, Türkiye’deki kullanıcılar da yukarıda da belirtilen aynı gizlilik, uçtan uca şifreleme ve güvenlik özellikleriyle korunmaya devam ediyor.
  WhatsApp’ın bu güncellemedeki amacı nedir?
  Çoğu insan WhatsApp'ı arkadaşlarıyla ve ailesiyle sohbet etmek için kullanırken, giderek daha fazla insan WhatsApp aracılığıyla işletmelere de ulaşıyor.
  Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına gizlilik politikamızı güncelliyoruz.
  Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler.
  Bununla birlikte, WhatsApp üzerinden işletmelerle mesajlaşmayı ya da iletişim kurmayı tercih etmeyen kişiler bu değişiklikten etkilenmeyecek.
  8 Şubat’ta ne olacak?
  Güncelleme, WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor ve insanların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak kurduğu iletişimi etkilemiyor.
  WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullanıcıların, yeni hizmet şartlarını 8 Şubat'a kadar kabul etmeleri gerekiyor.
  WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullanıcıların güncel hizmet koşullarını onaylayarak kullanımlarına devam etmeleri mümkün olacaktır.
  WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesi dünya genelinde tepkiler neden olmuştu. Türkiye'de de sosyal medyada WhatsAppSiliyoruz kampanyası başlatılmıştı. Alternatif mesajlaşma uygulamalarına yönelen kullanıcılar, güvenlik endişelerini dile getiren paylaşımlar yapmıştı.
  #WhatsApp

  Discord sunucumuza üye olun ve bizimle iletişimde kalın: bit.ly/SDNDiscordTRstart
  Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun ►►goo.gl/ylUFmZ
  Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz
  ►► goo.gl/IIKYIK
  ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ;
  Instagram ►► goo.gl/r4AJDv
  Facebook ►► goo.gl/k1D1JL
  Twitter ►►goo.gl/vTwhws
  Google+ ►► goo.gl/6jRF18
  ShiftDelete.Net TRstart hesabı, Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır.
  ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.

  katma 17 gün önce

  YORUMLAR

  1. E. A.

   Gönderdiğim mesajı okuyamıyorsa bu neyin iznini istiyo!!! ???? O zaman whatsap bir hekır gibi farklı dosyalarıma mı ulaşacak kamera mı açıp beni mi izleyecek??? Ve ilerde mahkemelik olmamak için ön mü alıyor?? Biz sizin izninizi aldık deyip davalardan mı kurtulacak.???

  2. Sasa Akca

   Zatən siteler hayatımıza giriyiyor kim soyler benim telefonuma girmiyorlar kardeşim bunlar internetin dibi istemiyorsan erişmesin kimse o zaman android ios kullanma sade tel islet bu Kadar yok kulnanmam gerekiyor söylüyorsun o zaman hadi hayırlısı hayatin dosyan konuşmaların olarin zaten elinde bu kadar hadi hayırlısı şimdi yox öncədən smart anlayışı olaylarinda endişe etme gereki vardi

  3. Sasa Akca

   Ya kardeşim bir kişi kayd oluyorsa sosial üzrə zatən istiyorlarsa hangi apk ios olursa olsun burunlarını durtuyorlar

  4. ömer usta

   Mevzuyu anlayamıyor kimse mevzu artık bilgi gizliliğinden çıktı ab ülkeleri ile olan ayrımcılık ve zorla dayatmayla kabul ettirmeye çalışılan bir sözleşmeye Türk milleti boyun eğmez !!!!

  5. ömer usta

   Ayrımcılık ve dayatmayı kabul etmeye gerek yok siz niye bu işe karıştınız anlayamadım ab ülkelerine neyse bize de o olucaksa varız yoksa boyun eğmeye gerek yok güle güle whatsap Ben kabul etmeyeceğim geri adım atmazlarsa kullanmayacağım

  6. Tuğçe Mavi

   Pek samimi gelmedi türkiye böyle bir sözleşme öne sürürken diyer ülkelere neden eşitlik değil avrupa amerika olsun onlara değil bu işte bir piyo var

  7. Tuğçe Mavi

   Acaba güvene bilirmiyiz sanmıyorum navzımızı yokluyorlar güvenini yitirdi vashap

  8. Seher Savaş

   Cok-da nanay telegram var

  9. Ali Çetiner

   Hakkı bey ,o iş bitti,geçmiş olsun...Evet ben bir kişi olarak whatsapp ı kullanmasam ne olur ki diye düşünmeyin.Ben şuan en yakınlarımın hepsine en güvenilir uygulama olan Signal'i yüklettim bile..Yok artık Avrupaya ayrıcalıklı bize ayrıcalıklı...Use Signal

  10. hüseyin.

   ya nasıl kabul edebilir

  11. busraa_nur2 İnstgram hesabı

   🙌💃 *WHATSAPI* *SİLENLERİN* *BESTESİ* *;* Biz gideriz geri gelmeyiz. Bizden sonra kalan kalır. Ah ne fayda ah ne fayda. 🙏 *MARK* *ZUCKERBERGIN* *BİZE* *BESTESİ* Gidenler dönmüyor geri Sevdanız bir ateş çemberi O gittiğiniz günden beri Görün ne haldeyim.

  12. ŞAHİN KORKMAZ

   BİR TEK WAPSAPMI VAR TÜRK YAPIMI BİO VAR VE İNCELİDİGİMDE BİP WAPSAPBA ON ÇEKER HAVADA KARADA

  13. Dj Eltun Officiall

   👍👍👍👍👍👍👍

  14. Khgh Dfhjk

   Çakkal durumunu özune yaraşdiranlar var hep olub olucaqda.( malesef :

  15. Sılanur Torun

   Yani kısacası 8 Şubatta gelen sözleşmeyi kabul ettiğimizde gizliliğimiz yine korunacak dimi?

  16. Kübra Çeliköz

   benim what's app a olan güvenim zedelendi ya ters köşe yaparsa önceki söylenenlerle şimdiki söylenenler çok farklı madem bişeyi olmuycak önceki gibi koruycak bizi o zaman niye gizlilik sözleşmesi yapıyor ben güvenemiyorum artık bu uygulamaya böyle devam ederse 8 şubattan sonra kullanmıycam

  17. Eşref ÖZBEK

   tüm yazışma programları iletişimlerimizden veri elde edip paraya çevirmeye çalışabilir, sorun o değil, sorun bunu "sen bana gebesin artık, beni kullanıyorsan ben de seni kullanırım" diyecek cesareti gösteren zuckerberg çetesine "siktir git lan" diyebilmek. 3 kuruşluk yazışma programını parayla satmaya cesaretleri yok, para için bizim hayatımızı incelemeye alacaklar ve biz de amerikalı avrupalı kabul etmezken "buyur zuck, istersen bi de domalalım" diyeceğiz . İçimizde yunan bayrağı sallayacak çok kişi var malesef.

  18. Eşref ÖZBEK

   zukerberge ve türkiyedeki reklamcılarına çakayım. Gizlilik korunuyorsa, neyin iznini istiyorsunuz, signal, telegram vb. neden böyle bir talepte bulunmadı. yahudi zuck, heryerden para kazanmak için saldırıyor, Facebooku kapattım, watsapı kapattım, sıra instagramda.

  19. Ayşe Atalik

   Benim için bilgi paylaşımı hiç problem değil! Problem neden AB ve ABD de aynı sözleşme uygulanmıyor? Bir halt var yani! Kabul etmiyorum. W'up beni çıkarsın. Kendim çıkmayacağım!

  20. Şükrü Çakır

   Evet yaptım pişman değilim

  21. Ömer koca

   hadi bee sen onu külahıma anlat

  22. Azat gerçek

   Ya bizene Türkiye adına

  23. Amatör Youtuber

   türkiyede eşini sevgilisini aldatan herkese cıplak foto atanlar yüzünden cok tartısıldı baska ülkede tartısılmadı bu kadar koronayı geci muhabbet neler oluyo watsapta

  24. Mahmut Sami ÇEVİK

   Açıklamaya göre yapılmak istenen gizlilik politikasındaki güncelleme çok sıradan bir durummuş gibi anlatılmış. Ancak işin gerçek yüzü bu kadar basit olsaydı whatsapp ya tamam ya devam demezdi.

  25. Ciho Ciho

   Merhaba ben whatsap ı silmiştim. Şimdi geri adım attı diye açıklama geldi bende tekrar yükledim bu koşulları 15 mayıstan önce. Kabul mü etmiş oldum yani Yeniden yükleyince sözleşme imzalatıyor

   1. Sayklon

    evet ettin

  26. Yasar Kaya

   Direk sildim canları cehenneme telagram yükledim aslanlar gibi

  27. Zülküf Ercan

   Mesele mesajlar değil artık mesele çifte standart. Yapıyorsan kimseyi muaf tutma

  28. Sümeyye

   Madem tedirgin olacağımız bir durum yok peki neden 8 şubata kadar sözleşmeyi kabul etmezsek WhatsApp’ı kullanamıyoruz..Çelişkili bir durum🤔

  29. TRASH ギャング

   tuşlu internetsiz telefon kullanın

  30. Suleyman Akcay

   Cehennem zebanileri yorum yapıyor devam

  31. Art Book

   Merhaba, yeni açmış olduğum youtube kanalında çizim ve tasarıma yönelik videolar yüklüyorum. Son videomun yorumlar kısmında fikirlerinizi belirtirseniz o doğrultuda videolar çekmeyi planlıyorum. Teşekkür ederim :)

  32. Muhammed Aydın

   Birilerine medya malzemesi oldu komiğiz vallahi. Bir şey bedavaysa ürün sizsinizdir şaşıracak ne var Allah aşkına. Adamlar size mükemmel bir hizmet sunuyor hayrına mı yapacaktı günümüzdeki en önemli şey olan bilgilerinizi alarak tahsil edecekler. Bunun ekonomide iki seçeneği var ya direkt abonelik ücreti ödeyeceksiniz ya da para kazanmalarına aracı olacaksınız.

  33. Walter White

   Ya bıktık mark: esprisini yapıp durmayın da insanların bu konudaki görüşü neymiş öğrenelim kabak tadı vermeye başladınız Ben de sırf dayatması ve ayrımcılık yapması ve niyetini belli etmesi yüzünden geri adım atsa da tepki için kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Kullanmaya devam edersek bu adam gider telegramı da satın alır. Telegram çok daha güzel bir uygulama, WhatsAppta olmayan faydalı işe yarar özellikleri de var. Zaten reklam için arıyorlar, internette her yer reklam artık boku çıktı , sırf bunun için reklam engelleyici kullanıyorum zaten milyonlarca dolar para kazanıyorlar doymayip daha reklam sokmak istiyorlar gözümüze.

  34. Başar

   Ben ve tanıdığım herkes topluca wp silip Telegram a geçtik.. mark oğlana para kazandırcağımıza Ruslar kazansın

  35. CCC CCC

   BİLGİLER BİZİMDİR BİZİM KALACAK !!!!

  36. Mustafa Akbulut

   Ne derseniz diyin gavur gavurdur asla yapacağından geri kalmaz sen istediğin kadar kendini inandır o bakmak istediğine bakar görmek istediğini görür sonuçta onun uygulaması istediğini yapar bizi de köle yapmışlar işte bak vazgeçemiyoruz hala bir açık arıyoruz ki kullanalım işte rezilligimiz bu derece fazla yazık halimize

  37. Elif

   Kabul etmekten başka seçenek sunmadıkları için sildim whatsapp'ı

   1. Elif

    @Sayklon hayır

   2. Sayklon

    instagram duruyormu

  38. EDİZ

   Sizi rahatsız ettiğim için özür dilerim ama aşğıdaki yazıları okumanızı istiyorum Ben Alone yani aslına Ediz 2 yıldır youtubede farklı içerikler çekiyorum fakat hala abone sayım 100 den az gerçekten desteğinize ihtiyacım var ve ben sizlere güveniyorum.Sizi kanalıma davet ediyorum,iyi günler

  39. Murat ÖZ

   Çogu vaz gecemedi bile coguda kararsiz kaldi bir ay sonra herkes tekrar whsappta malesef

  40. Şahin ELMA

   Artık çok geç tanıdığım herkes WhatsApp sildi telegrama geçti yani şu anda WhatsApp kullanmam için bir sebep yok ... Hem Telegram daha iyiymiş

  41. mehmet cetin

   Soru şu : Bu şeffafligi artirmak ve isletmelerin musterilerine ulasmasi dunyada sadece abd ve türkiyede mi gerekli avrupa birligi ve diger ulkelerde seffaflik ve isletmeler meselesine ihtiyac yok mu ?

  42. BİR ANLAMI VAR BİR ANLAMI VAR

   Kullansam ne olur kullanmasam neolur çoooookkkk da şeyimdeeee sanki hayat vatsaptan mı ibaret alsın kendileri kullansın

  43. EMRE BEGOVIC

   O değilde övröpa daki gurbetçi akrabslar yine güleceklerdir bize... avvvvv yahni siz vağğ watsap gollonamamah,, ohhh biss döçlendde bole şeyleğğ yohhh, oowww öro öro.. 😂

  44. Ahmet Batman

   Ben uykuluyken kabul ettim okumamıştım mesaj önemli olduğu için kabul et diyip geçtim

  45. Mehmet Meydan

   Yani diyorlar ki akıllı telefon kullanan kişiler takip altında 😊 Normal telefona dönmezsek iyidir. Nokia 3310'lar gözümün önünden geçti yahu

  46. Galaksi Tarot

   Merhabalar uygun fiyata tarot ve kahve falı baktırmak isteyenler instagramdan bana ulaşabilirsiniz @galaksitarot 🌌🔮

  47. Efe Mutlucan

   Acıklama için teşekkürler 👍

  48. Efe Mutlucan

   Yahu mark'ın benim mesajlarımla ne işi olur varsın okusun. İzin verdim gitti.

  49. Şerif Çakır

   Bilişimci olmaya gerek dahi yok ama şöyle açalım; Bir bilgi bir sistem üzerinden geçiyor ama o sistem ben buna vakıf değilim diyecek. Çocuklar ancak inandırılabilir. Tüm uygulamalar böyle. Daha fenası Google ve iOS. Hatta markaların kendileri.

   1. EMRE BEGOVIC

    Onlar zaten artık işin piri olmuş, 😂

  50. Furkan Köse

   Abi diyor ki kiminle ne kadar süre konuştuğumuz vesayre fln o zaman bunun neresinde uçtan uca şifreleme var onu geçtik peki tarayıcı bilgileri diyor burda gizlilik varmı yok eee neresi gizlilik bunun ?

  51. arsoy saifaldin

   Bende ( bip) var daha kullanışlı ve özellikleri telegram'dan ve whatsapp'tan daha iyi buluyorum

  52. Elif Tuğçe Açıkgöz

   Whatsapp: Alın size sözleşme -*Türkiye gruptan ayrıldı*

  53. Enes Yolcu

   Şimdi bu watsap sözleşmesini şimdi kabul etmeyip 8 şubattan sonra atıyorum 25 martta kullanmaya başlasak kullanabilirmiyiz

  54. İsmail Demir

   Gelin Kardeşim kendi yaptığımız uygulama bip dönelim yerli ve milli

  55. CHRİST. 66

   Thank you.

  56. yusuf

   _aga bee_

  57. Elif Yavuz

   Güvenim gitti artık kolay kolay kullanıcağımı sanmıyorum

  58. أنور anoyr

   WhatsApp gizliliğimize giriyor ve ben halka açık hale geldiğim için

  59. MAX -TR

   Ya herkes telegrama bip e geçiyo napıcağını bilemeyenler varmı :(

  60. Ayse Gözel

   Tuşlu telefon aldım gerek yok teknoloji ye

  61. Refik Yoldas

   WhatsApp kuruluş merkezi nerede??? onu açıkla bilgiler nerede toplanıyor?????

  62. Keloğlan Stars

   Ben:Baba kresi kartının sifresi neydi? Mark Zuckberg: 18363 kardeşim sen bana sorsana ya baban ne bilcek 😂😂

  63. Keloğlan Stars

   Yorum

  64. TOPRAK G

   TELEGRAMA GEÇ DİK BİZ OKULCAK WHATSAPP NOLDU NE SORUNU VAR

  65. Lakayıtlar

   YA TAMAM DA SON VİDEOMDA KAFAM YARILDI HALA TRENDLERE GİREMEDİK 😱ğğxpwğxğqğzğğqğzağğ?

  66. Hasan Süzen

   Yapay zeka

  67. Lakayıtlar

   SON VİDEOMDA KAFAM YARILDI SAKIN KAÇIRMAYIN HASTANEDE BİTTİ SONU

  68. yunus keskin

   Whatsup türkiyede bitti. Nokta.

  69. ELBİSTAN -LI

   Daha önce biri bizi gözetlemiyor muydu? MERAK EDİYORUM

  70. Hasan KANDALLI

   teşekkür ederim güzel ve iyi haber için vakit ayırdınız.

  71. Irfan Tubatiryaki

   zamanında bi biz topa tüfeğe yatırım yapılcana teknolojiye yatırım yapılsaydı bu durumlara düşmezdik okadar kafası basan Türk varki ne yazıkki avurpya calısmak ta biz anca vatandasa nasıl vergi kitleriz top tüfek derdindeyiz tamam savunma sanayi önemli ama devir teknoloji devri ne olurdu bir türk arama motoru olaydı yada bip gibi yerli uygulamalar önplanda tutulmadı derdimiz wahasap oldu kaç gündür

  72. Hakan ELMAS

   🇹🇷🇹🇷

  73. Elvin Dağ

   😀😀😀

  74. Elvin Dağ

   💖💖💖

  75. Elvin Dağ

   ❤❤❤

  76. Elvin Dağ

   😍😍

  77. Elvin Dağ

   💟💟💟

  78. Elvin Dağ

   😄😄😄😄😄

  79. Elvin Dağ

   😇😇

  80. Elvin Dağ

   Bu adamı çok seviyorum❤❤❤❤💝💝💗💗

  81. Elvin Dağ

   💝💝

  82. Elvin Dağ

   ☺☺☺☺☺☺

  83. Elvin Dağ

   ❤❤❤

  84. Furkan Çelik

   Abi Sen Hangi Mesajlaşma Uygulamasını Kullanıcaksın?

  85. GİZEMLİ ADAM

   abi günecelemeyi kabul etmek zorunlu kabul etmesen wp yi kulkanamasın o nu neden yapmış pekı cevabını verebilirsen sevinirim

  86. Osman Dural

   Detayli anlatim ve bilgilendirmeniz icin tesekkurlrr ☺☺

  87. Wess t

   Sözleşmeyi kabul etmeyince instagaramı da kullanamıyor muyuz ?

  88. Merve Clk

   Midemiz bulandı bir kere...BİR DE NEDEN AMERİKA ve AB ayrıcalıklı tutuluyor? neden ya neden? neden zorunlu tutuluyoruz bir de?

  89. Oyuncu Evi

   Sıkıntı avrupaya farklı bize farklı olması. Çifte standarta karşıyım

  90. Mustafa Kıyançiçek

   BİPE GECİN MİLLİ WHATSHAPIMIZ

  91. Limon

   Whatsapp kullanmaya devam ne yapalım

  92. özel_0 1

   Tesekkurler kafam karismisti

  93. Nil’s Home

   Sözleşmeden çok korkuyorum

  94. Nil’s Home

   Bu bana çok saçma geliyor neden whatsapp a güncelleme geliyor

  95. Hülya Özel

   Hayır yalan çünkü ben dün yaşadım sözleşmeyi kabul etmiştim benim bilgilerimi msj üçün bir kişiyle paylaştı birebir şahit oldum güvenmiyorum ve kullanmıyorum

  96. Mehmet Hocanın Sazan Öğrencisi

   Zuckerberg neyi kaybeder ki,😂 bizler onun yanında hiçbir şey değiliz. Zuckerberg dünya gündemine ve basımında olmak için yaptı. Belki binlerce aptal kişi WhatsAppı silmiiştir

  97. Mehmet Hocanın Sazan Öğrencisi

   Benim anlamadığım soru neden Türkiye ve abdye ayrımcılık var şu WhatsApp konusu siyasi bir güncellemedir umarım anlamışsınızdır🙏

  98. Enes 6942

   En iyisi internetsiz tuşlu telefon kullanmak önceden Whatsapp mı vardı onun yerine sms atardık Eski tas eski hamam derim Bizi takip etmemeleri için önlemiş olurus . Peki sizin düşünceleriniz bu yönde olurmuydu?

  99. YALNIZ ÖLÜLƏR GÖRÜR AZƏRBAYCAN TÜRKÜ

   DÜNYANIN SAHIBI ALLAH..yoneldenlerse onlarda.sizin haberiniz olmadan daima sizi izlerler.onlar ne istelerse olur

  100. Beyinsizler

   Güzel bebeler 😠😀😠😣🙄😆🙈🙈🤜😠🤜☺️👉🙈🙄😆😔😣😔😣🤜⛔🤜⭐⚽☺️🦁☺️🐯👉😆😠😣🤭🦁☺️🦁👉🍷😔🍷😠🐯😠🍷😠🍷😠😶😔😶😣😔😆⚽🙈🙈👉👉🙈☺️🤜👉🦁💛👉