Destan 1. Bölüm

Destan

Destan

11 Mn görünümler0

  Destan 1. Bölüm Özeti:
  8. yüzyılda, Orta Asya’da, İslam’ın henüz kucaklamadığı topraklarda vahşi bir çağ hüküm sürmektedir. Çin sivri dişlerini Türk budununa doğrultmuştur, Rus Varegler, Moğollar, Sogdlar, Persler tuzakta beklemektedir. Yetmezmiş gibi, aynı kana atam diyen Türk boyları birbirine düşmüştür. İkisi de Türk olan Gök Hanlığı ile Dağ Hanlığı arasında ise çok büyük bir düşmanlık vardır.

  Bu siyasi şartlarda, Gök Hanlığı’nın ulu kağanı Alpagu Han, başkaldırmasından kuşkulandığı kardeşi Balamir Yabgu’nun kızını, çolak ve topal oğlu Batuga’ya gelin almaya karar verir. Ailesini toplayıp kız istemek üzere Batı Gök Kağanlığı’na doğru yola çıkar. Yolda onları çok büyük bir tehlike beklemektedir: Çocukluğundan beri intikam ateşi ile yanan Dağ savaşçısı Akkız!

  Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Emir Khalilzadeh’in yaptığı, senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem’in kaleme aldığı ‘Destan’ın başrollerini Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar üstleniyor.

  🏹Destan 1. Bölümü izlemek için:
  trstart.net/top/rqqjYLKHhsp1h5E/video.html

  🏹Destan 2. Bölümü izlemek için:
  trstart.net/top/09GHaYJ8kat1e5U/video.html

  🏹Destan 3. Bölümü izlemek için:
  trstart.net/top/u5mFd4SPmNNsd8Q/video.html

  Oyuncular:
  Ebru Şahin (Akkız), Edip Tepeli(Batuga), Selim Bayraktar (Alpagu Han), Deniz Barut (Ulu Ece),Teoman Kumbaracıbaşı (Balamir Beg),Kanbolat Görkem Arslan (Saltuk Beg), İpek Karapınar (Çolpan Hatun),Burak Tozkoparan(Temur Tegin), Elif Doğan(Tutkun),Burak Berkay Akgül(Kaya Tegin),Ahmet Olgun Sünear(Yaman),Buse Meral(Sırma), Ecem Sena Bayır(Günseli Hatun), Esra Kılıç(Mei Jin),Bilgi Aydoğmuş(Kırçiçek),Osman Albayrak(Vargı Beg), Alper Düzen(Danış Ata), Şahin Ergüney(Kün Ata),Meltem Pamirtan(Yibek Kadın),Evren Erler(Çalayır)

  Destan TRstart kanalına abone olun: bit.ly/3FJJcqb
  Destan Instagram sayfası; destanatv
  Destan Twitter sayfası; Destanatv
  Destan Facebook sayfası; destanatv

  katma Aylar önce

  YORUMLAR: 5 526

  1. Destan

   Destan'a abone olup bildirimleri açmayı unutmayın:🔔trstart.net/like/ZKHEpftibo-F1WgX4oXeWw.html

   1. Sikandar Juneja

    Only watched the 1st Episode... really want to see more but I can't understand the language...Need Urdu or English Subtitles. P.s Love the Story 🇮🇳(please do something so that I can see more episode)

   2. Xiaomi Ptc

    Ya terjemahkan ke bahasa indonesia

   3. estrell tungpalan

    Nice love to watch but can we have English translation please.Thank you.❤️🙏🙏

   4. İlkin Mansurov

    @pilar condes garcia condes garcia P

   5. İlkin Mansurov

    Qqq

  2. Nur Ö.

   Türklerin İslamiyetten önce gelen geleneklerini, mitlerini, inanışlarını bize anlatacak güzel bir diziye ihtiyacımız vardı umarım bu dizi bu konuda açık ve yansıtıcı olur

   1. It's none of your business.

    @sümeyye emin daha iyiyiz

   2. Александр Иванов

    В 1 КАРАБАХСКОЙ ВОЙНЕ 366 МСП, 76 ВДД, 58, 7, 102 АРМИЯ ВС СССР, ВС РФ ВОЕВАЛИ НА СТОРОНЕ АРМЯН, ЗАХВАТИЛИ 20% ТЕРРИТОРИИ АЗЕРБАЙДЖАНАУСТРОИЛИ ГЕНОЦИД..

   3. Александр Иванов

    А. Усик, Игорь Вовчанчин, сёстра Шевченко, братья Емельяненко, Алексей Олейник, Александр Шлеменко они все великие УКРАИНЦЫ по национальности, по духу..

   4. m m

    @tukyu_1283 göktengri ile başladı ama inşallah o günleri de görürüz. Beklicez

   5. Mina

    @bilinmeyen sniper cok gec 😆😆😂😂😆😆😆😂😆😆😂😂😆😆😆

  3. Marisela Muñoz Estrada

   Estoy impresionada con lo bien hecha que está hecha la serie y sobre todo la protagonista es fabulosa!! La forma en la que monta el caballo y cómo pelea, pareciera que de verdad es una guerrera. Después de esto ya no querrá volver a hacer los papeles de la típica chica buena que no hace nada. Felicitaciones !!!

  4. Veronica Olivera

   Ojalá supiera hablar turco, podría disfrutar de todas sus novelas, que son producciones maravillosas!

  5. Ayaz Ayaz

   Möhtəşəm bir dizi, İslamiyyətdən öncə qadınların duruşu, kişilərlə bir cərgədə olması, türklərin böyüklüyünü göstərir.Aslanın erkəyi , dişisi olmaz, bu türklərə aiddir.

  6. Ayten Alyoshzade

   İnanılmaz muhteşem dizi. Ses effect görüntü, oyuncular zaten ayrı muhteşem. Emeği geçen herkese teşekkürler ❤️ Iyi ki böyle dizi yapmışsınız

  7. muthu -

   I started watching this video without knowing it's origin or language. It's absolutely stunning. A humble request. Please can we have English subtitles so that we could understand even better and enjoy this serial?

   1. Ainee Sheikh

    @BP SHARMA How to do plzz say I can't find

   2. voidremoved

    @BP SHARMA I don't see English as an option though. There is French so that will work for me but I wonder why there is no English. NVM I checked again this time auto detect showed up so I can choose English

   3. BP SHARMA

    go to settings , open auto translate and choose english.

  8. elizza ok

   7. Bölümü beklerken bir tekrar yapıp Türklerin inine indiren tarihi tekrar etmek inanılmaz. Hep merak ederdim. Kafamda hayalimde çok şey canlandı. Ve dünya dillerine çevirmeniz herkesin izlemesi çok hoş. Tüm emeği geçenlere selam olsun 🧡

  9. suzanna bae

   Nasıl bir güzel dizi, bir de tarihleri bütün kıyafet falanları müzikleri bizimkine benziyor Selam Kazakistan’dan 🇹🇷🇰🇿

   1. kaan

    🇹🇷♥️🇰🇿 dilimiz bir özümüz bir kültürümüz bir ♥️🐺♥️🐺♥️

  10. Buse Acar

   Muhteşem ötesi bir dizi. Salı akşamı yeni bölümler kaçırmayın final olmasın reyting düşmesin.

  11. mutalaa

   Diğer tarihi dizilerde kadınlar bir ayrıntıdan ibaretken burada başrol olmanın hakkını vermiş güçlü bir kadın savaşçı izliyoruz. Dizinin en sevdiğim yanı bu oldu.

   1. Александр Иванов

    В 1 КАРАБАХСКОЙ ВОЙНЕ 366 МСП, 76 ВДД, 58, 7, 102 АРМИЯ ВС СССР, ВС РФ ВОЕВАЛИ НА СТОРОНЕ АРМЯН, ЗАХВАТИЛИ 20% ТЕРРИТОРИИ АЗЕРБАЙДЖАНАУСТРОИЛИ ГЕНОЦИД..

   2. Александр Иванов

    А. Усик, Игорь Вовчанчин, сёстра Шевченко, братья Емельяненко, Алексей Олейник, Александр Шлеменко они все великие УКРАИНЦЫ по национальности, по духу..

   3. fresnaye philippe

    @mutalaa ma

   4. Isabella Uchôa

    @N Uykun oq é século magnífico?

   5. Yusuf zeynep Yalçın

    @N Uykun MHz

  12. Chel Poot Hihuit

   Preciosos los paisajes, parece como si estuviera viendo una película y viniendo de un país como Turquía, un país con muchas historias dignas de contarse.

   1. Oum Assouma

    Is there any translated episodes??

   2. naima hafiane

    Es verdad

   3. Rabia Yavuz

    Thank you broo

  13. Daye Hatun

   Taçlar kostümler çok havalı ayrıca çocuk oyuncular aşırı derecede başarılı. Oyuncu seçimi harika

   1. Ilhami Celebi

    @berk Vural Bir dahakine kıyafetleri boka batırıp giyerler artık düşüncen için sağol

   2. berk Vural

    Ulan ne saçma bişey adamların üstündeki elbise benim elbisemden daha temiz böyle inandırıcı olmayan şeyleri izleyenin aklından şüphe duyarım

   3. Ece Hatun

    Adımı ECE yapmaya karar verdim, uzun süredir arayıştaydım. SAĞ OLUN VAR OLUN

  14. Gem Turk

   Sinema tadında masal gibi bir dizi. 6. Bölüm yayınlandı. Bu bölümde sanki dizinin hikayesi yeni bir başlangıç yapmış gibiydi ve 6. Bölüm 1. Bölüm kadar güzeldi. 6 bölümü ve birinci bölümü tekrar izlemek geldi içimden. Şimdi birinci bölümü tekrar izliyorum. Emeği geçenleri tebrik ve kendilerine teşekkür ederim. Harika bir dizi

  15. Abdelkarim Bourhayal

   Zengin kız fakir oğlan ya da tam tersi aşk dizilerinin cirit attığı dizi dünyasında islamiyetin yayıldığı zamanlardaki orta asya Türklerinin yaşantılarını inanışlarını bize sunduğunuz için çok teşekkürler. Yapaylık yok herşey gerçek gibi. Sanki

  16. Bahar Lara Aydın

   Nihayet kadınların tarihimizdeki gücünü, kudretini izleyebileceğimiz bir dizi. Tarihimizde yalnızca erkeklerin üstün, savaşçı,hükümdar, yönetici olduğu algısını yıkıp böyle bir projeye imza atan Mehmet Bozdağ'ı tebrik ediyorum.

   1. Abonniere meinen Kanal. // Kanalıma abone ol.

    kadin olmasa o güclü erkek dogmazdi zaten..

   2. Александр Иванов

    В 1 КАРАБАХСКОЙ ВОЙНЕ 366 МСП, 76 ВДД, 58, 7, 102 АРМИЯ ВС СССР, ВС РФ ВОЕВАЛИ НА СТОРОНЕ АРМЯН, ЗАХВАТИЛИ 20% ТЕРРИТОРИИ АЗЕРБАЙДЖАНАУСТРОИЛИ ГЕНОЦИД..

   3. Александр Иванов

    А. Усик, Игорь Вовчанчин, сёстра Шевченко, братья Емельяненко, Алексей Олейник, Александр Шлеменко они все великие УКРАИНЦЫ по национальности, по духу..

   4. Voyager14 İstanbul

    @Eylül Kadınlar güçsüz tabii. Kadınları; Olimpiyatlarda gülle atan, halter kaldıran, kafes dövüşlerinde dövüşen, pankreas güreşlerine çıkan, erkekleri de kendi rüzgarından yıkılan tüy siklet kikiriklerden ibaret görüyorsan başka. O vakit kadınlar erkeklerden güçlüdür sözüne ben de katılırım. Güçlü olan tarafın güçsüz olanın üzerinde şiddet uygulaması, hakkına hukukuna tecavüz etmesine taraf değil, bilakis koruyup kollayıp gözetip kol kanat germesinden yanayım. Benim söylediğim durum tesbiti.

   5. Isabella Uchôa

    @Osman Doğan vcs moram na Turquia ? Ou só falam turco ?

  17. Irem Yildiz

   cok ince islenmis harika bir dizi. Karakterler, muzik, konusulan dil hepsi o tarihi cok guzel yansitiyor. Bu arada cocuk oyuncular mukemmel oynuyor! Tebrikler

  18. Muhammed Amine

   Çocuğun gözü önünde annesinin öldürülmesi dünyanın en kötü acısı💔😢

   1. Mutlu Altuntaş

    Bilmez miyim?

  19. Esther Núñez

   Un millón de gracias👏 por tomarse la generosa tarea de subtitular al español ésta genial serie turca 🇹🇷 , sin duda que lo apreciamos mucho los fan de Turquía ( su historia, gastronomía, cantautores, ect...) Ojalá podamos verla así subtitulada hasta el final.

   1. Lola Teruel

    De qué trata está serie ???

   2. Sulma Torres

    @Marisel Farias igual quedé intrigada con esta bella novela pero ya no está el capítulo 2 subtitulada en español, que mal que nos dejen así.

   3. Marisel Farias

    Hola donde la vees subtitulada me puedes ayudar es muy linda

  20. Eda oğuz

   Harika bir dizi ya. Ebru Şahin role acayip yakışmış. Sonunda savaşçı bir kadın karakter görmek çok mutluetti beni. Ayrıca dizinin işlediği dönem de oldukça ilgi çekici. Müzik, görsellik, oyunculuk şahane..:)

  21. Emiralp Ülker

   Daha önce anlatılmamış bir dönem... Çok başarılı bir dizi. Müzik seçimi olsun, karakterler olsun döneme ışık tutan cinsten seçilmiş. Tebrik ediyorum.

   1. Александр Иванов

    В 1 КАРАБАХСКОЙ ВОЙНЕ 366 МСП, 76 ВДД, 58, 7, 102 АРМИЯ ВС СССР, ВС РФ ВОЕВАЛИ НА СТОРОНЕ АРМЯН, ЗАХВАТИЛИ 20% ТЕРРИТОРИИ АЗЕРБАЙДЖАНАУСТРОИЛИ ГЕНОЦИД..

   2. Александр Иванов

    А. Усик, Игорь Вовчанчин, сёстра Шевченко, братья Емельяненко, Алексей Олейник, Александр Шлеменко они все великие УКРАИНЦЫ по национальности, по духу..

   3. 𝐽𝑒𝑛𝑛𝑖𝑒𝑜𝑟𝑖𝑎

    @zelda nadia hayır çok iyi bir seçim bence

   4. hayvanlarveraks 🐾

    daha ilk bolumler basrol kadinla dogru durust tanismadilar bile

   5. zelda nadia

    aynen sadece batuga (edip tepeli ) başrol için biraz zayıf kalmış bence

  22. şeyma öztürk

   Bu dizi tam bir efsane sinema tadında çok etkileyici senaryo oyuncular mükemmel bayıldım

  23. Diajna

   Maravillosa producción, actuaciones magníficas. Muchas gracias por los subtítulos en español. Estoy super pendiente de esta joya! Nueva adicción activada 😅

  24. BlackBeatsZ

   oyunculara ve bütün ekibe böyle güzel bi dizi yapdığınız için sonsuz teşekkürler

  25. Fuzuli

   Türkoloji de gecen ogrendigim o kadar cok sey var ki bu dizide. Elinize emeğinize saglik... 👏👏👏

  26. Sally Jrslm

   Senaryo, mekan, kostümler, dekorlar, sinemografi… her şey üst düzey olmuş. Yapaylık yok ve çok kaliteli duruyor bayıldım. 👏🏻👏🏻👏🏻

   1. Gizem Kaya

    Ebru sahinin dolgusu😂

   2. Xarıbülbül əl işləri#

    Azərbaycandan salamlar ✋

   3. Emine Kaya

    @Inci Tumer ağzınıza saglk çok yapmacık bir dizi olmuş

   4. Arzu Mrt

    yapaylik var ama ileriki bolumlerde duzelebilir

   5. Inci Tumer

    yapaylik nasil yok, ebru nun makyaji yil 2021 makyaji kardesim, ve ayrica yuzyillar önceki terziler bu kadar muhtesem dikis yapiyorlarmiydi, daha dikis makinesi icat edilmemis, kiyafetlere bakin. ..

  27. Neusa Braz Braz

   Eu, sou Brasileira, não entendo o idioma, mas amo, as músicas, as roupas, os atores, são muito talentosos!!❤ Ahhh se eu, pudesse conhecer, esse lugar, lindooo!!😍😍😍

   1. LAMBOI BAITE

    @DILSON LEANDRO DE SOUZA TITA khosi aami drili biops machi

   2. DILSON LEANDRO DE SOUZA TITA

    QUANDO COMEÇAR PASSAR NA TELA DO COMPUTADOR VAI APAREÇER OS CONECNECOS AI VC OLHA UMA IMGEMA DE BAIXO DO VIDEO PARECENDO UMA EMGRENAGEM CLICA NELA VAI DA OPÇÕES PRA VC COLOCAR O IDIOMA

   3. DILSON LEANDRO DE SOUZA TITA

    . VAI LA NA ENGRENGEM E COLOCA EM ESPANHOU DA PRA ENTENDER UM POUCO

  28. Lorenzo Morales

   Interesantísima serie turca,me encanta es algo así con Ertugrul,la resurrección Necesitamos por favor el capítulo 2 subtitulado en español Me quedé con las inmensas ganas de seguir y solo pasan el capítulo 1 sub título en español

  29. Muhammet Maya

   Harika bir hikaye sonunda kadınların gücünü istese herşeyi yapabileceğini olan üstü bir varlık olduğunu anlatan bir dizi . Lütfen bu diziyi izleyin inanın izlediğinizde varsa kadınlara olan ön yargınız sona ericek 👍👸

  30. Halil Îbrahim Arslan

   Çok beğendim, aynı sahnelerin defalarca tekrar etmediği bir dizi. Yönetmene teşekkür ederim

  31. madinahan batyrova

   story line: perfect costume design: perfect acting: perfect ebru's acting: perfect!!!

  32. vilma reyes

   Thank you so much for the subtleties. I can enjoy this beautiful drama. Muchas gracias por los subtítulos en español. Puedo disfrutar de este hermoso drama

  33. Turqay Baxış

   Daha önce izlemiyodum...Diğer sıradan diziler gibi sandım.Ama sonra bir izledim hir daha bırakamadım..Gerçekden de diğerlerine hiç benzemez..Muhteşem tarihi çok güzel bir şekilde anlatan bir dizi Ellerinize emeyinize sağlık....Kadınlara baş rol verilmesi Taktire layık....

   1. ELI Huseynov

    Aynen👍

  34. Zeynəb Eyyubova

   Türklerin bir ad altında birleşeceyi o günü görmek umudu ile..👐🏻 Uca Tanrım...

   1. Jack Parker

    Aslında diğer ülkelere gözdağı açısından iyi olurdu ama milletler açısından iyi olup olmayacağı meçhul

  35. giresun espiyeli

   dizinin giriş müziği,başlangıcı,ağıt türküsü, kostümler mükemmel olmuş.türklerin orta asyadaki savaş ortamını çok iyi yansıtmış.böyle bir diziye ihtiyacımız vardı.her dilden altyazı eklenmeli.emeğinize sağlık giriş müziğini defalarca dinledim muhteşem.

   1. Rodolfo Espinoza

    @Die MannSchaft whats the problem?

   2. Tarihin İzleri

    Tarih dizilerinden kısa videolar hazırlıyorum destek olursan sevinirim 🤗

   3. Zaitun Chrysan

    There is no English

   4. (◕ᴗ◕✿)

    There are subtitles for like 3 other languages other than Turkish but unfortunately there isn't any English subtitles

   5. Gülten Erdem

    Aradığım yorum 👏👏👏👏👏

  36. paola Gómez

   Tremenda serie estoy enamorada de ella muchas gracias por subirla subtitulada en español, en América tienen muchos seguidores de sus series y películas amamos su cultura ☺️ 🙌🙌❤️❤️

   1. Sonia Marilao

    Si eso es verdad una linda historia abra romance, el príncipe batuga va estar enamorado de Akkiz, el BOLUM 7 estará muy bueno saludos

   2. naima hafiane

    Es verdad

  37. magdalena Elena Ramirez

   Desde 🇦🇷 agradeciendo y deseando el mayor de los éxitos a esta gran producción y felicitando al gran elenco como a la historia de esta nueva serie, 👏👏👏🇦🇷👏

  38. şeyma öztürk

   Dizi aşırı iyi Ebru Şahin Akkız karakteri için doğmuş sanki hem çok iyi rolünün hakkını veriyor hemde çok yakışmış kendisine EBRU ŞAHİN çok güzel ve çok başarılı bir oyuncu

  39. Maria Laisa

   Queria legendas em português 🇧🇷💜

  40. Nicéia Simon

   Verdadeira magia! Ebru numa beleza surreal numa atuação magnifica. Música , cenários, figurinos de uma beleza ímpar completando a grandeza de Destan. Akkiz veio pra marcar uma época. Thanks atv! 🇧🇷

   1. Md fahim

    স্টোরি কেমন লাগসে আপনার??

  41. G Gizem

   Ebru Şahin bu role çok yakışmış. Klasik bi dizide oynamaktansa bu tarz güçlü kadın rolüyle geri dönmesi harika olmuş. Resmen onun için yazılmış Akkız. 👌🏻 At üstünde yine mükemmel olmuş. 👏🏻👏🏻👏🏻

  42. Elmara Peron

   Esse filme tem paisagens lindas , amei a história, o menino sofre muito !!

  43. Buse Acar

   SADECE BİR AY GİBİ KISA BİR SÜREDE 1. BÖLÜMÜ 10 MİLYON IZLENEN KALITELI MÜKEMMEL DIZI DİYECEKSİNİZ 🎉🎆😍💃💃

  44. büşra sivrikaya

   Dizi güzel de dikkatimi çeken 8. Yüzyılda bile eltilerin savaşı

  45. Мирзат Маратова

   Sonunda çıktı günlerce bekliyordum... Kırgızistan'dan çok selam olsun...🇰🇬🇹🇷

   1. İlayda🇹🇷

    @Heather Mason Türkiye'den Kıbrıs'a selamlar

   2. Heather Mason

    Kıbrıstan selam

   3. Ömür yakup KAYA

    Erzurum'dan selam lar

   4. Ahmet KILINÇ

    @Arailym Kuvasheva (Kudret benim) 🇦🇿🇰🇬🇹🇲🇰🇿🇺🇿🇹🇷 Aspanda Bürküt Jerde Kökbörü Bol.

   5. İlayda🇹🇷

    @seva_eva Aleykümselam kardeşim

  46. isaura morales

   Le agradezco que la primera parte este subtitulada en español, está de lujo Destan. pero porfavor no nos deje con las ganas de seguir viendo lo demás sería mucho pedir que los subtitulos esten en español porfavor 🙏🙏🙏🙏gracias

  47. madox midou

   i can't stop watching this serial ,,,repeat after repeat,,,,it's so amazing ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

  48. Sezin Kanat

   Gerçekten bayıldım ya hayranlıkla izlediğim yabancı dizilerin tarihi dönemlerini anlattığı gibi öyle güzel işlemişler ki konuyu

  49. Cherly del Carmen Colmenares

   Por favor activen los Subtítulos en Español en todos los capítulos 🙏 Amo esta Serie!!!

  50. Kamile Sun

   Çocuk oyuncular koca bir alkışı hak ediyor, çok çok iyi oynamışlar 👌

   1. Dolunay 007

    Evt kesinlikle

   2. AMIN MUHAMMAD AL

    Yes right

  51. Zero Mcfly

   Dios de mi vida me ha pegado la llorona 😭😭😭😭😭😭 esta serie es increiblemente buena 😍

  52. Hava Güven

   Diziye söyleyecek söz bulamıyorum tek kelimeyle muhteşem.ebru, edip ve selim bayraktar resmen herkese oyunculuk dersi veriyor.son yıllarda izlediğim en güzel tarih dizisi. gerçekten dünya standartlarında bir film.

  53. Mete Çam

   Bu dizi hiç bitmesin hep oynasın çok güzel destan dizisi TÜRKLER GELİYOR TÜRKLER HAYDE BRE BİSMİLLAH 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

   1. Malpica

    Neden

   2. Emine Aytekin

    🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  54. MERİ LARA BLACK🐻

   Okçuluk dersi aldığım için merak edip izledim. Güzel bir dizi 💜

  55. Uğur Ceyhan

   Şimdiye kadar çekilen dönem dizilerinin en iyisi. Müzik, kostümler, seçilen bölge, mistik ortam ve kadim zamanlar kısaca mükemmel. Emeğinize sağlık

   1. Yusuf Özbek

    @Ahmet Savaş yönünden çok bir aksiyon yok(birkaç savaş dışında) ama sarayda olsun İbrahim Paşa'nın yaptıkları olsun birçok aksiyon vardı. Tarihi yanlış anlatma konusu ise abarttıkları kadar değil. Dizide Kanunin bütün savaşları var. Ama savaş kısmının genelde entrikasını gösteriyorlar. Bir de otağ sahneleri. Senin dediğin gibi biraz daha savaşa yer verselerdi iyi olabilirdi. Bu arada dizide Kanuni sürekli haremde gibi gösterilmiyor. Savaş kısımları genelde az gösterildiği için o kısımlarda birkaç ay atlıyorlar. Dizi daha çok harem, devlet yönetimi, devletler arası entrika ve taht savaşlarına yer veriyor. O yüzden savaş az. Dizideki en büyük sıkıntı harem gerçekte olandan çok daha rahat gösterilmiş. Onun dışında dizide olan şeyler genelde doğru. Bir de Kösem Sultan dönemine kadar haremden pek bir bilgi alınamadığı için haremde çok kurgu var. Bu da normal. Dizinin başında zaten dizi tataihten ilham alınarak kurgulanmıştır yazıyor.

   2. Ahmet

    @Yusuf Özbek Muhtesem Yüzyil oyunculari bakimindan túrkiyenin en iyisi, jenerik müzigi de Türkiyenin en iyi dizi müzigidir, ama hikayesi iyi degil. Tarihi yanlis anlatmalar, aksiyonun degil askin ön planda olmasi falan dizinin kalitesini dúsürdü, cok daha iyi olabilirdi,

   3. Yusuf Özbek

    @Ahmet Ama Muhteşem Yüzyıl kadar da olamaz. Muhteşem Yüzyıl oyuncuları Türkiye'nin en ünlü oyuncuları. Bir de Muhteşem Yüzyıl müziklerinde ki aksiyon ve entrika bir başka güzel.

   4. Ahmet

    @Yusuf Özbek Bu dizilerin oyunculari, müzikleri, hikayesi, aksiyonu daha kaliteli.

   5. Yusuf Özbek

    @Ahmet Neden? Onlarda olan özellik ne?

  56. slawomir obuchowicz

   Dalsze oglądanie tego pięknego serialu jest dla mnie bardzo niebezpieczne coraz bardziej staję się TURKIEM , oczywiście tylko w sferze EMOCJI , kurwa kocham Was .

   1. Jack Parker

    Nerelisin😁isveç yazısı galiba

  57. Zarela Pizarro

   Es muy bonita,pasen el capítulo 2 y susecivamemte traducida en español ,por favor, bendiciones 👍👍☺️👋

  58. Tomás Mendoza Sánchez

   APENAS INICIÈ A VER LA PELICULA Y DIGO QUE ES EXCELENTE. MUY BUENOS ACTORES TODOS. GRACIAS POR SUBIRLA. DESDE MEXICO LES ENVÌO UN GRAN SALUDO.

  59. Deisylane Oliveira

   Poderia ser em português. Esse filme parece ser ótimo

  60. Fatih Uevak

   Destansı bir hikâye! Efsane kostüm,oyuncuları profesyonel, çekim tekniği ve müziği ile bu dizi gerçekten Efsane olacak....

   1. Диана Успешная

    @Huseynova ооо сегодня получилось!!😁🥰 Мерси!!

   2. Диана Успешная

    @Huseynova в прошлый раз пробовала,но было написано только турецкий. Попробую ещё раз посмотреть. Спасибо за ответ!😉🥰

   3. Huseynova

    @Диана Успешная Есть турецкий, русский, испанский, даже японский. Вы можете нажать тройную точку сверху и выбрать один из вариантов субтитров.

   4. Диана Успешная

    @giresun espiyeli Только турецкий, по русски не пишет!

   5. Xarıbülbül əl işləri#

    Azərbaycandan salamlar ✋

  61. Neslihan Yıldırım

   Dizi izlerken çok ama çok nadir ağlarım öyle o kadar sulugöz değilimdir ama bilmiyorum bu dizinin hemen hemen her sahnesinde çok ağladım

  62. Hatice Mert

   Ben ilk bölümü bundan izlerken 5. bölüm yayinlanmis. Tanıtım yapılırken dizi tat vermez ama film yapsalar keşke demiştim. Bölümü film gibi izledim. Muhteşem. Emeği geçen herkese teşekkürler. Ebru Şahin bir efsane.. "Alpagu..." o da öyle 👌👏

  63. Buse Acar

   Muhteşem ötesi bir dizi. Salı akşamı yeni bölümler kaçırmayın final olmasın reyting düşmesin.

  64. Buse Acar

   Muhteşem ötesi bir dizi. Salı akşamı yeni bölümler kaçırmayın final olmasın reyting düşmesin.

  65. Softjennieslove

   Türklerin İslamiyet öncesi yaşamını anlatan güzel bir dizi umarım sacmalamaz

   1. Heather Mason

    @حًريَمً آلَسِلَطِآنِ hayır yok

   2. ELÇİ KELLECİ

    @Berat Inan bir türkolog diye insta ve TRstart kanalı var. Belki anlamı vardır. O analiz yorum ve açıklamalar yapıyor genelde kültür ve türklük hakkında

   3. حًريَمً آلَسِلَطِآنِ

    Dizinin adının Sultan olma ihtimali var mı?

   4. Berat Inan

    Saçmaladı bile 😂 hanlarının kafasına kendi kanlarıni damlatmaları 😂

  66. R.Taş

   Ne kadar muhteşem bir dizi senaryo 🤩

  67. Mayra Gonzalez

   Esta serie va estar muy linda. FELICIDADES a todos los actores y a los que hacen posible q la audiencia latina lo pueda ver (traducido)

  68. Medine Baltaci

   Muhteşem bir flim emeği geçen herkese teşekkürler tesadüfen gördüm bana çok şey hatırlattı kaybetmeden kıymet bilmek lazım

  69. Floriane C

   Incroyable, merci pour les sous-titres français🙂 J'attends avec impatience les sous titres sur l'épisode 2 car ils n'y sont pas encore...

   1. Osman Yakut

    Alors elle est comment la série turque ? 🇹🇷❤

  70. Deniz Efe

   Sanki gerçekmiş gibi kendimi dizinin içindeymiş gibi buldum,farklı bir tılsımı var sanki,bir macera farkli diyarlarda gibi hissediyor insan çok güzel Bu seneki favorim oldu

   1. Deniz Efe

    Okadar dizi varki benide bu sardı bende kaç bölüm izlerim acaba

   2. m mn

    Dün gece izledim bütün gece kafamda gök Tengri yankılandı bir daha izlemesem mi diyorum o kadar etkilendim

  71. Elos Diken

   Lo bueno es que se puede activar la transacción en español Saludos desde Guatemala centro de América 🇹🇷🇬🇹

  72. Бибигуль Искакова

   Привет из Казахстана 🇰🇿 ! Наши языки схожи , хочу выучить ваш язык, чтобы смотреть без субтитров ! Очень нравится ваша культура . Люблю смотреть ваши фильмы!

   1. Abuzer Kömürcü

    Sadece aynı dilin sahibi değiliz aynı zamanda da ırkdaşız biz. Kendinize kazak diyebilirsiniz, ama kökeniniz Türktür.

  73. slawomir obuchowicz

   Najbardziej zdumiewiającym zjawiskiem to picie herbaty z Turkami . Kocham Was Turcy.!!

  74. Aguila Astral Tarot

   Excelente historia!!! Me robó el corazón!!! Gracias!!!!

  75. Ayşe

   Hep o dönemleri ilgi çekici bulmuşumdur. Bu dizi de o yılların destansı havasını çok güzel yansıtmış. Oyunculuklar, mekanlar ve senaryo harika. Favori dizim oldu 👏👏👏

   1. zelda nadia

    aynen sadece batuga (edip tepeli ) başrol için biraz zayıf kalmış sanki

   2. Salep

    Üniverste ö grencisiyim TRstarte dan para kazanmak istiyorum aileme fazla yük istemiyorum bu kadar insan içinden 6,8 kişi bile gelsee bana moral vermek için.0

   3. Arzu Arıkan

    Bizler bu havanın içinde büyüdük şükür. Gökbörü oyunu , aşık oyunu , at binme ok atma hep hayatımızda var oldu.

   4. Veysi Kactı

    Yok ne ayşe

  76. Elif mahmut

   Temurun Batügaya iyi davranması çok hoşuma gitti

  77. AYGÜN TV - VİRTUAL MƏKTƏB

   KARDEŞ AZƏRBAYCANDAN KARDEŞ TÜRKİYEYE SEVGİ DOLU SALAMLAR OLSUN !!! MUHTEŞEM BİR DİZİ !!! TEŞEKKÜRLER KARDEŞ TÜRKİYE !!!

  78. Ndioba Diagne

   Je ne comprends pas la langue mais n'empêche que j'adore ce film vraiment c'est bien réussi chapeau à vous ❤️🥰🥰🥰🥰😍😍

  79. şükriye Toros Afşar

   Ben ilk bu dizi başladığında Ebru Şahin yapamaz demiştim çok gıcık bir oyun sergiler ama yanılmışım şuan özetini izler oldum destanin

  80. Asmaa J

   Oyuncu kadrosu mükemmel.. dönem işlerine de bayiliyorum. Unutulmaz bir dizi olacağı kesin 🧿

   1. AGGELIKI KASAPI

    Μετάφραση παρακαλώ να καταλάβω και εγώ Ελληνίδα είμαι από Θεσσαλονίκη Μακεδονία

   2. Xarıbülbül əl işləri#

    Azərbaycandan salamlar ✋

   3. Tumed

    @Gunel Alizadeh yarı gerçek yarı efsane. Bildiğin destan işte.

   4. Ali service

    @Gunel Alizadeh mence Osmanlıqdan önce...

   5. Gunel Alizadeh

    @Oguz Ozturk gerçek bir tarihi hadiseden bahs ediliyor?

  81. Музина Саидаблаева

   Супер фильм! Смотрится на одном дыхании. Спасибо всем создателям этого фильма. Маша Аллах.

  82. Arzu İbrahimova

   Həqiqətən əla çəkiliş əla aktyorlar heyran qalmışam. Aktirisalarin gozəlliyi

  83. Kari Sun

   Todo el éxito del mundo! 🇲🇽🇲🇽

  84. Mete Çam

   İnşallah 1000 katrilyon bölüm oynar inşallah bu diziyi ömür boyu izlerim çok güzel vede çok şahane türkler geliyor simena müziğide çok şahane olmuş aslında anlatılmak istenende o türkler geliyor bu dizinin amacı ooo TÜRKLER GELİYOR🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  85. GökBörü

   Saçma sapan hayali kahramanların mafyacılık oynadığı diziler yerine şanlı tarihimizdeki gerçek kahramanlarımızı anlatan dizileri tercih ediyorum.Gayet başarılı dizi.Kadına yer verilmesi ayrı bir güzel olmuş.

   1. Muslima 1998

    @Shak God of Android 🤣🤣 neden??

   2. Istanbullu benim

    @Aziz Shahzad No what?

   3. Shak God of Android

    @GökBörü learn to write English bro

   4. GökBörü

    @Aziz Shahzad Türkçe yazmayı öğren kardeşim

   5. Aziz Shahzad

    No

  86. Ayaz Ayaz

   Özümü tanıyandan,türklüyümü biləndən sonra həmişə ALLAH(c.c) şükr etmişəm ki TÜRKƏM.

  87. Nur Demir

   10 milyon izlenmiş 1 ayda efsane bir dizi bayılıyorum hep böyle aksiyonlu ve merak uyandırıcı olsun ve akkizin hep dövüş sahnesini görmek istiyoruz

  88. Давид Гасанов

   Ebrunun bir diziside rüyayla başlayıb at üstünde devam ediyor😍

  89. Marina Torres

   Gracias por los subtitulos, amo las series turcas 😍

  90. şeyma öztürk

   Dünya da çok ses getirecek mükemmel bir dizi olmuş kaç defa izledim bilmiyorum çok kaliteli oyuncular ve oyunculuklar izliyoruz

  91. Buse Acar

   SADECE BİR AY GİBİ KISA BİR SÜREDE 1. BÖLÜMÜ 10 MİLYON IZLENEN KALITELI MÜKEMMEL DIZI DİYECEKSİNİZ 🎉🎆😍💃💃

  92. Tomás Mendoza Sánchez

   SOLO EL FINAL ESTÀ INCOMPLETO. EXCELENTE ARGUMENTO, EXCELENTES ACTUACIONES. MUY BUENOS ACTORES. FELICITACIONES.

  93. Mara Fr.

   Классный сериал, и субтитры на русском языке есть. Спасибо создателям фильма 🥰

  94. Iorga Ponce

   Mí hija y toda mí familia no ,nos perdemos ni una serie pero ,Español Felicitaciones a todos los actores son formidables.

  95. ZerdanN

   Mükemmel bir Dizi çok kaliteli Salı günleri artık sıkıcı geçmeyecek Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

   1. luna ism

    @Rahib Mamedov adımızı batırma artıq həryerə eyni şeyi yazırsan.camaat deyir erməni deyildə.internettdə də elə şey yoxdu

   2. Aygen Kucukok

    @Rahib Mamedov git işine gerçekten ya

   3. Arailym Kuvasheva (Kudret benim)

    @Rahib Mamedov öyle bir bilgi mi var Ebru hakkında, ilk defa duydum bunu.

   4. Кудрат аканг

    Pazartesi Alparslan Salı Destan Çarşamba Kuruluş Osman Perşembe Barbaroslar her şey güzel

   5. ZerdanN

    @Rahib Mamedov Kardeşim seni tam olarak anlamadım Azerbaycan Türkçesi pek iyi konuşamam ama eğer Ebru Şahin birşey yaptığısa benim sorunum değil ve ben oyunculuğu hakkında konuştum kendisini yakından tanımam dediğin olay hakkında kanıtım ve bilgim olmadığından mütevellit bir yorum yapmayacağım Anlayışın için Teşekkür ederim. 🙃

  96. slawomir obuchowicz

   Turcja to piękny kraj . Byłem byłem w Mersin , byłem w Izmirze. Myślę , ze współczesna kultura całego cywilizowanego świata rozpoczęła się w TURCJI a nie w IZREALU.

   1. Jack Parker

    Evet bencede çünkü en eski yerleşim yeri ve en eski tapınak türkiyede bulundu,bir çok uygarlık bu topraklarda yaşadı

  97. Fatma Yildirim

   Cidden efsane ağıt sahnesini girip girip yeniden izliyorum bağımlılık yaptı 💕

  98. Estherluisa Rodriguez

   Preciosa me encanto la serie me izo llorar.. Bendiciones un saludo de España pueblo jitano 🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸

  99. ALMİLA💕

   Efsane bir dizi olmuş👍emeği geçen herkese teşekkürler 💚🙏🦋💙

  100. mutalaa

   Tiplemeler, kostümler o kadar iyi ki. Bence diğer tarihi dizilerden sıyrılmış. Aşırı kaliteli.