Ekonomi Nasıl Düzelir? ALİ BABACAN | Olmaz Öyle Saçma Ekonomi B16

Flu TV

Flu TV

853 B görünümler0

  Bir yıl sonra yeniden Deva Partisi Başkanı Ali Babacan’la yine sohbetteyiz.

  Ekonominin son durumunu bir bilene danıştığımız bu bölümde sorular kuşaklar boyundan geliyor. İlker Canikligil, Mustafa Seven ve Z kuşağından Duygu Uysal, Gülsema Tuğay, Hava Ulaş, Kemal Durmuş ve Mert Can Demirtaş sorular soruyor.

  Ekonomimiz nasıl düzelir? Türkiye battı mı? YEM nasıl bir proje? Merkez Bankasında para kalmadı mı? Hükümetin ekonomik çözümleri ne kadar doğru? Döviz hareketlenmeleri ne zaman düzelir? .z kuşağı gelecekten umutlu mu?  FluTV "Dünyanın En Otantik İçeriklerini Sunan" yepyeni bir dijital platformdur.
  Videolardan haberdar olmak için lütfen abone olun:
  ➡ bit.ly/FluTv

  Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
  trstart.net/like/-xT.html...

  Kripto Destekleri için: 0x87a9538Af8f5f80371233951438b7faf9570B82C

  Ekonomi Nasıl Düzelir? ALİ BABACAN | Olmaz Öyle Saçma Ekonomi B16 videomuzu beğendiyseniz en güncel diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

  ➡2021’in Son Konseri - FluTV Mutlu Yıllar Diler
  trstart.net/top/r6ucd5esj8ethbI/video.html

  ➡İlker Canikligil Kitap Fiyatlarına Sinirlendi! - HABERİNGO | Gülsema Tuğay & Kemal Durmuş - B04
  trstart.net/top/z7ynoHGwnbiVnMw/video.html

  ➡(H)EY Türk Gençliği! - İslamcılık - B02
  trstart.net/top/tKaArJyYlMeMYpU/video.html

  ➡Kürk Mantolu Madonna ve Erdoğan - Böyle Buyurdu Kültür - Prof. Nevzat Kaya - B19
  trstart.net/top/pNt4n5lwit6Tga4/video.html

  ➡SEZON FİNALİ - Woody Allen - Olmaz Öyle Saçma Şey Z - İlker Canikligil - S04B29
  trstart.net/top/1rd8lHl_pbeOXaI/video.html

  ➡HABERİNGO - Canlı Yayın | Mina Ekeman & Kemal Durmuş - B03
  trstart.net/top/sM-UhqqgqNN4kbI/video.html

  Kanalımıza katılın: uye.flutv.me
  Patreon destek sayfamız: flutv.me
  Kanal: flutv.online
  Twitter: flutivi
  Instagram: flutv.online
  FluTV Discord: discord.flutv.me

  katma 11 gün önce

  YORUMLAR: 5 674

  1. cem neshe

   Ne dünya lideri istiyoruz, ne kurtarıcı ne de kahraman! İşini hakkıyla yapan hukuka, kanuna, adalete ve demokratik değerlere uyan liyakatli yöneticiler istiyoruz sadece..

   1. lordaeron lordaeron

    @Naz Ak Kim ne yakıştırması yaparsa yapsın ülkesine hizmet eden 50 senede ıktıdarda kalır ecevit neden 20 sene ıktıdarda kalmadı aynı halk onu secmedımı demekki çalışanı çalışmayanı halk ayırd edebılıyor.

   2. Naz Ak

    @lordaeron lordaeron vallahi ben Akpartiye 2028 sonu itibariyle oy vermem başka kişiler, partilerde şansını denemelidir Türkiye herhangi bir kişiden VE partiden büyüktür bunu Akpartili olarak söylüyorum bir partiye gruba 30 sene üst üste iktidarda kalması durumunda diktatör yakıştıramasi yapacakları aşikar buna gerek yok 1-2 dönem kadrolar dinlenir sonra yine iktidara namzet olur şimdiden bu tartışmaları yapmak anlamsız ve dahada onemlisi zarar verir hürmet ederim

   3. onur yuvalı

    al sana ali babacan

   4. lordaeron lordaeron

    @Naz Ak Arkadaşım ben reis demedim ak parti dedim afganistanı ,ırağı, suriyeyi işgal eden abd bize saldırmayacakmı sanıyosun ama önce ya küçültecek yada iç karışıklık çıkaracak, ak partiyi yıkmadan amacına ulaşamaz ben komple partiyi kastediyorum şahıs değil.

   5. Ali 20

    @Tugrul Sarıkaya Rüşvet olayları çıktığından beri hukuk demokrasi diye bi tarafını yırtıyor muhalefet. Halkın demokrasi ve hukuk talebi yok. Muhalefetin oy artışındaki tek etken ekonomidir. Ekonomi kötüleşmediği surece hak hukuk talebinde bulunan bir parti Türkiye'de iktidar olamaz. Nokta.

  2. Amir Garipler

   Elinize sağlık İlker hocam harika olmuş keyifle izledim. Ali Bey ve oradaki bütün arkadaşlar çok teşekkürler umuyorum ki bu röportaj vatandaşları bilgilendirme ve aydınlatma konusunda yardımcı olur.

  3. kaptan alex

   Size çok teşekkür ederim. Umutlarım tekrar yeşerdi bir videoyla. mutlu olmayı hissettim. Umarım her şey güzel olur, şunlardan kurtuluruz.

  4. zed koc

   O dönemleri bilmeyen kardeşlerim için bir örnek vereyim. Sene 2010 arkadaşımın babası sıfır Passatı 55 bin TL ye almıştı ve babasının maaşı aylık 4.5 bin TL idi. Gerçekten alım gücü çok kuvvetliydi.

   1. Elmiras

    @Naz Ak genç mi? Ahahahah

   2. Z E R O

    @Naz Ak hahahaa hala reis diyo adamin bi ayagi cukurda

   3. zed koc

    @Naz Ak sen reise vermeye devam et 2028 e kadar

   4. Naz Ak

    ALİ BABACAN EKONOMİDE. BASARİLİYDİ LİBERAL POLİTİKALARA HAKİM, İKLİM DEĞİŞİMİ VE TEKNOLOJİK DEĞİŞİMLERE HAKİM REİS 2028 YİLİNDAN SONRA SİYASETİ BIRAKTIĞI ZAMAN DESTEK VERİLEBİLİR DAHA GENC 👍

   5. METEHAN COŞAR

    Merkel bunu sevdi.

  5. Joseph Proudhon

   Ali Babacan daha çok konuşmalı, anlatmalı. Beklediklerinden fazlasını bulduğunu belirtmiş insanlar sürekli. Ne kadar bilinse de tanınmıyor hala. Üstelik alanı ekonomi. Ekonominin yerlerde olduğu şu günlerde, muhalefet edebilecek en mahir lider kendisi.

  6. Mustafa Erdem

   Ali Babacan söyleyene kadar 2013 te arabaların ne kadar ucuz olduğunun farkında değildim. hakikaten 2013 te normal bir memur 10-12 ayda orta segment sayılabilecek araba alacak durumdaydı. şimdi 60-70 ay çalışsa ancak alabilir o da bu kadar sürede arabanın fiyatı artmazsa

   1. Naz Ak

    ALİ BABACAN EKONOMİDE. BASARİLİYDİ LİBERAL POLİTİKALARA HAKİM, İKLİM DEĞİŞİMİ VE TEKNOLOJİK DEĞİŞİMLERE HAKİM REİS 2028 YİLİNDAN SONRA SİYASETİ BIRAKTIĞI ZAMAN DESTEK VERİLEBİLİR DAHA GENC 👍

   2. Ercan Adlı

    cep telefonunu harçlıkla alıyorduk

   3. Bilgi Kurdu

    @Niyazi D. Oyun böyük yeğenim

   4. Niyazi D.

    Ulan ülke salak dolu. ARABA tüm dünyada fahiş bir şekilde arttı. Almanya da dogalgaz %300 artmış. Gitsin bu şeref yoksunu orayı düzeltsin.

   5. Hanife Berber

    2011 model sıfır woksvagen Golf arabayı 54 bin TL ye almıştım. Al alabilirsen artık.

  7. Seda Kuleli

   30. dakikada gelen soruyu gözümde yaşlarla izledim yazık bu çocuklara da bize de diye ve 49. dakikada gelen sorunun güvensizliği bu kadarnazikçe söyleme başarısına da hayran kaldım. Üsluptan nasibini almamış toplumun gözüne üslup soktunuz sorular ve cevaplarla. Hayran kaldım.

  8. Muhammed Salih İnam

   Umut aşılıyor. Güven rüzgarları esiyor. Sayın Ali Babacanı yakın takipteyim. Kalite seçime kadar devam ettiği taktirde oyumu vereceğim.

   1. Harun Aydın

    Desteklerinizi ve oyunuzu bekliyoruz.Söylediklerimizin dışına çıktığımız gün bize oy vermeyi bırakın.Ama göreceksiniz ki bugün ne diyorsak 10 yıl sonra da aynısını söylüyor olacağız.Çünkü biz günlük konjonktüre göre değil akıl ve bilim ekseninde konuşup icraat yapıyoruz.

  9. birsu aydın

   Bu ikinci dinleyişim, önyargılı yaklaştığımdan, ipotekli beynimle kaçırdıklarım olma ihtimali vardı. Sohbet o kadar güzeldi ki, uzun zamandan beri, bir siyasi figürün akıcı, akılcı konuşmasından ne kadar mahrum kaldığımızı fark ettim. Yiğidi öldür, hakkını yeme.

   1. Osman kağnıcı

    Ne kadar güzel bi özeleştiri takdir ettim.

   2. KORKMAZ

    @Naz Ak Demi iyice bi ihtiyarlasın hele 😅😅 Ali Babacanın "fazla" genç olmasını Erdoğanın "fazla" yaşlı olmasına tercih edecegim gibi duruyor

   3. Naz Ak

    ALİ BABACAN EKONOMİDE. BASARİLİYDİ LİBERAL POLİTİKALARA HAKİM, İKLİM DEĞİŞİMİ VE TEKNOLOJİK DEĞİŞİMLERE HAKİM REİS 2028 YİLİNDAN SONRA SİYASETİ BIRAKTIĞI ZAMAN DESTEK VERİLEBİLİR DAHA GENC 👍

   4. Misafir Seyyah

    Tebrikler

   5. Batuhan KARADENIZ

    Zamanla bagimlilik yapıyor kendileri bilginiz olsun.Izlemediyseniz 140 journous sakin kader deme isimli videosunu izlemenizi tavsiye ederim

  10. İrfan Gerek

   Deva Partisinin sitesinden Eylem Planlarını inceledim zamanın gerektirdiği ve gerçekten ülkeye fayda sağlayacak ayakları yere basan politikaların geliştirildiğini görmek umut verici. Fakat daha çok kişiye ulaşmak zorunda. DEVA partisi ne yapıp edip etkili bir tanıtım yapmak zorunda. Ayrıca kamuoyunda saygınlığı olan, tanınan, bugüne kadar siyasete girmemiş isimleri de bünyesine katabilirse yada en azından onlarla yan yana olduğu algısını oluşturabilirse heyecan ve sinerji oluşur. "Hamaset mi Liyakat mi?" sorusunu seçmenin zihnine işlemek lazım. Tabii bu kelimelerin anlamlarını bile bilmeyen seçmene de onların anlayacağı dilde ulaşarak. Aksi takdirde yazık olacak bu güzel projelere.

  11. WTF.ContenX

   Gençler arasında hızla sayın Babacana olan sevgi artıyor, güncel hayata uygun zihniyeti ve erdemli duruşu umut veriyor 💧

   1. Tamer Saraç

    @Sercan Kılıç 👍

   2. MAL AVCISI

    @WTF.ContenX daha ne olması gerekiyor senin için :D?

   3. mustafa kayacetin

    ​@WTF.ContenX İmamoğlu ne güne duruyor

   4. WTF.ContenX

    @mustafa kayacetin Mansur Yavaş bende isterdim ancak aday olmayacağını açıkladı.

   5. WTF.ContenX

    @Sercan Kılıç 17/25 Aralık kendi partisini eleştirdiği ve daha sonra parti'den ayrıldığını bir ben mi biliyorum. Hatta kendisi akp de iken 17/25 Aralık olayları olunca kararları yargı kararını tekrar incelenmesi gerektiğini söylemişti. Aslında yapılan hatalara hiçbir zaman susmadı.

  12. CaseyRulez

   Süper program olmuş, Ali Babacan kendini git gide daha iyi ifade etmeye başlıyor gibi.. Bizim ülkede işi zor ama umarım başarılı olur

   1. aca347

    @KORKMAZ İslam ile yönetilen hangi ülkenin burnu boktan kurtulmuş bugüne kadar? Suudi'lerin İran'ın kuramadığı ütopyayı Ali Babacan mı kuracak? Tarih bize devamlı gösteriyor tarikatlarla şeyhlerle ülke yönetilemeyeceğini. Sovyetler yıkılınca "abi bu sayılmaz hadi bi kere daha yüklenelim" demedik orada bitti. Tayyip gibilerle de olmuyor işte. Kaç kere deneyeceğiz artık Erbakanıydı Menderesiydi Tayyipiydi Fethullah Güleniydi denedik olmuyor işte bir yönetim biçimi olarak İslam. Demokratik ve liberal İslam da olmuyor full Şeriat da olmuyor. Kaç tane kombinasyon deneyeceğiz Türkiye Cumhuriyeti yıkılana kadar? "AB ile ilişkileri iyi olan liberal İslamcı lider" tiplerinden bıktım ben artık.

   2. Ayse Yakin

    @KORKMAZ Hiçbir dinle işim yok Hangi din ülke yönetimine girmiş de o ülke iflah olmuş ki, bizimki olsun? Kullanışlı araçlar gördüğünüz, İnip bindiğiniz tramvaylar (!) gibi özgürlüğü de, demokrasiyi en iyi de siz bilirsiniz…

   3. KORKMAZ

    @Ayse Yakin İslama olan nefretinizi başına siyasal ifadesi koyarak kusmak yeni moda galiba :) Şş tamam en Müslüman senin hacı annen-baban, senin kalbin temiz biliyorum :')

   4. Ayse Yakin

    Kendini daha iyi ifade ederken, doğası gereği olan fabrika ayarlarına da dönüyor Bir siyasal islamcı sizi asla ve asla şaşırtmaz!

   5. aca347

    Bizim ülkede işi zor falan değil. Bizim ülke siyasal islamcıları tarikatçıları çok sever. Buradakileri bile kandırmış. Seçimde yüksek bir oy oranı yakalayamazsa kendi başarısızlığıdır. Tayyip Ali Babacan'ın yapmaya çalıştığı şeyin aynısını başardı.

  13. Ahmet Yılmaz

   Üniversite okurken asgari ücretten daha düşük olan babamın emekli maaşı ile her türlü ihtiyacımı karşılıyordum. Üstüne para biriktirip 2016'da 15 gün boyunca Avrupa'da 15 tane ülke gezdim. Döndüğümde hala param bitmemişti. Şimdi atandım öğretmenim, bırakın yurt dışına çıkmayı şehir değiştiremiyorum.

   1. Naz Ak

    ALİ BABACAN EKONOMİDE. BASARİLİYDİ LİBERAL POLİTİKALARA HAKİM, İKLİM DEĞİŞİMİ VE TEKNOLOJİK DEĞİŞİMLERE HAKİM REİS 2028 YİLİNDAN SONRA SİYASETİ BIRAKTIĞI ZAMAN DESTEK VERİLEBİLİR DAHA GENC 👍

   2. NNN PPP

    at yalani... inanani

   3. Samet GÜNDÜZ

    ATANMIS SIB HAYLA NAM GÖRLÜK EDIYPRSUN HAYIN !!!1!1 Yukarıdaki yorumu aradım ama göremedim.. Çomar algoritmasına girmemiş bu yayın sanırım hâlâ.

   4. Umut Kılınç

    İroni yaptım kankalar

   5. furkan paluluoğlu

    @Umut Kılınç hay senin kafana

  14. Samet Karabaş

   Herkese merhabalar. 30 yaşına merdiven dayamış çift diplomalı (iktisat ve veteriner) biri olarak etkilendim. Yolunuz açık olsun.

  15. Nesrullah Sonay

   Nasıl başarılı, nasıl güzel bir adamsınız… İyi ki sizinle aynı ülkede yaşıyorum😊 Umut dolusunuz👏

   1. Raconizm

    Amerikan'nın eğitimini alan adam bile bak nasıl bilgi küpü, aydın, entel (artık adını siz koyun) oluyor... Ya yemin ederim gel de sevme bu ülkeyi ya 🇺🇸❤️ (not: Ali Babacan ODTÜ Elektirik Müh'den sonra ABD'deki Northwestern University de ekonomi eğitimi görmüştür.)

  16. İSMAİL ÖZSOY

   Çok kaliteli bir program olmuş . Flu TV yonetimine ve Ali Babacan a tebrikler. Ülkenin çok daha özgür çok daha müreffeh bir ülke olması mümkünken bu durumu yaşamak zorunda kalmak çok çok acı.

   1. Sedabisus

    ömrümün yarısından fazlası bu zorundalığa maruz kalarak geçti, gerçekten çok acı bu durumu yaşamak.. helal etmiyorum ömrümün yarısını..

  17. Remzi Demirtaş

   Muazzam bir program olmuş. Ali Babacan desteği çok hakeden bir siyasetçi. Umarım siyasette çok başarılı olur. Ülkenin böyle liderlere ihtiyacı, var.

  18. Ali Kaan BAŞHAN 'ın Kanalı

   Açık konuşayım 35-45 dakikalık internetteki ders videolarını izlerken sıkılıyorum, fakat 93 dakikalık anlatımınızı beğendim. Parti gibi değilde, ülkeye faydalı biri olarak anlatmanız gerçekten hoş. Geçmişte neydi diye bilmek ve bunu anlayabileceğimiz şekilde anlatımınız için diyebileceğim şey hem dinlemesi keyifli hem anlaması.

  19. TAHEP

   Ülkenin içinde bulunduğu krizin sebebinin ne olduğu bundan daha iyi anlatılamazdı herhalde, çok keyifli bir yayındı, emeği geçen herkese teşekkürler

  20. nuremrah2209@hotmail.com Nesoema

   Sıkılmadan izliyorum aynı anda yaziyorum.Türk halkının insanca yaşaması çocukların yalın ayak gezmedigi gençlerin kaçmadigi bir ülke istiyorum.

  21. SimülasyonTÜRK

   Hava'nın soruları mükemmel tam yeni nesil Z kuşağı ama çok çabuk değişmeyeceğinden endişeli de(biraz da yaş küçük olunca normal) yepyeni güçlü bir hükümet ile ortam öyle hızlı değişir ki... bugün kafamıza taktığımız abuk sabuk problemler aklımıza bile gelmez.

   1. Furkan Oyunda

    @Naz Ak kim bırakınca

   2. Naz Ak

    ALİ BABACAN EKONOMİDE. BASARİLİYDİ LİBERAL POLİTİKALARA HAKİM, İKLİM DEĞİŞİMİ VE TEKNOLOJİK DEĞİŞİMLERE HAKİM REİS 2028 YİLİNDAN SONRA SİYASETİ BIRAKTIĞI ZAMAN DESTEK VERİLEBİLİR DAHA GENC 👍

   3. Cem KIRAC

    @Yav Ne butun dunyada kriz varsa da bu kadar kotu yonetilmedi, g20 de enflasyonda birinciyiz. Diger dediklerin gerceklesse bile ulkede akpartili kucuk bir grup daha zengin oluyor halk fakirlesiyo, adaletli dagilim, firsat esitligi yok, ve AKPARTININ BU PROBLEME BIR COZUM ONERISI DE YOK!!! VARSA YAZ BILELIM, GELIR ADALETSIZLIGI POLITIKASI NEYMIS AKPARTININ????

   4. MURAT SULAR

    çok doğru yorum

   5. mehmet havuz

    @Sevimli Ayılar Oynuyor Eve diyelim kavga bitsin

  22. Voli

   inşallah düzelir ekonomi nefes alacak gücümüz kalmadı allah yardımcımız olsun

  23. ahmet şahan

   SÜPER BİR VİDEO OLMUŞ TÜM EMEĞİ GEÇENLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. DEVAMINI İSTERİZ. ÇOK BİLGİNLENDİRİCİ OLMUŞ.

  24. Semih S.

   Erken seçim olmazsa halk 1.5 yıl seçimlere kadar bu zor şartlar altında kesinlikle dayanamaz. 25 yaşını doldurmuş bir genç olarak yurt dışına çıkmak için taklalar atıyorum ve bunu başarana kadar ülkede iç savaş vs çıkmasından korkuyorum. Umuyorum ki öyle kötü dönemler yaşamayız fakat biliyorum ki insanlar 1.5 yıl bu ülkede bu şartlar altında kesinlikle YAŞAYAMAZ. Sizin gibi genç insanların, dinamik bireylerin ülkeyi bu şartlardan kurtaracağına inanıyoruz..

   1. Bak devrim gördün mü?

    @Bugateg 42 al yetti şuan. süper güç olduğunda da haber ver tamam.

   2. Freya Allan

    @Bugateg 42 yetseydiniz dolar 13 olmazdı ve bu kadar fakir olmazdınız 👍🏿

   3. Bugateg 42

    @Freya Allan Burada kalanlar, biz bize yeteriz. Gözü dışarda olandan bi hayr gelmez zaten.

   4. Freya Allan

    @Bugateg 42 aynen ona ihtiyaç yok buna ihtiyaç yok doktorlar gençler mühendisler hepsi gidiyor hiçbirine ihtiyaç yok dua ederek kalkınıcaz hüloooğ

   5. Bugateg 42

    Ülkemizin sizin gibilere ihtiyacı yok zaten ...

  25. birsu aydın

   Hem bilgilendirici, hem esprili bu sohbet çok iyi geldi.

  26. Mirac Alper BÜYÜKTÜRK

   Türkiye'nin son 20 yıllık ekonomik ve siyasi sürecinin kapsül anlatımı olmuş.. Ders niteliğinde dinlenmeli..

   1. brdy

    @Sarp gayet tartışılabilir zaten.

   2. Burkay

    @Eyüpcan Aluçlu evet soruldu ve kendisi de itinayla kem küm etti

   3. Sarp

    Anayasanın ilk 4 maddesi tartışılabilir diyen birisi bana ne ders vercek ben neyin ne oldugunu biliyorum böyle sizin gibi iki kibar lafa tav olmuyoruz

   4. Kentsoylu

    @tam bağımsız türkiye Temcit pilavı gibi sürekli aynı şeyi döndürüp duruyorsunuz. Bir bu, bir de siyasal islamcı muhabbeti. 10 sene yönettiği ve içinde olduğu dönemde Türkiye'nin gelmiş geçmiş en yüksek refah dönemi yaşandı. Hala neyin kafası bu? Ne zaman iyiye iyi, kötüye kötü demeyi öğreneceksiniz? 2013 Gezi'den beri bu ilke iflah olmadı, otoriter yaklaşımlar ben istedim oldu kafası, anti-demokratik yönetim biçimi ülkeyi bu hale getirdi. Bunun faturasını Ali Babacan'a kesmek için epey zorlamak lazım.

   5. Eyüpcan Aluçlu

    @Arya the Lioness jahrein ile olan yayınında soruldu izleyebilirsiniz

  27. Muhammed Çelik

   Bu adamı dinlerken umutlanıyorum videonun bir kere bile sardırmadım ve tek solukta hiç sıkılmadan bitti. Çok başarılı bir yayın olmus adeta ders niteliğinde. Babacan gibi politikacılara ihtiyacımız var umarım bu halk kıymetinizi bilir.

  28. Berke Uzundağ

   Ali Babacan’ı ilk defa dinliyorum ve her ne kadar malum partinin içinden çıkmış bir insan olsada konuştuğu herşey o kadar net ve açık ki bana bile güven verdi umarım seçimlerde söz sahibi olur ve refah seviyemizi eski günlere geri getirir .

   1. Harun Aydın

    Desteğinizi ve oyunuzu esirgemezseniz inşallah göreve gelip refah seviyemizi artırır.

  29. Cem Mumcu

   Gösterişten uzak, kendi hikayesinden bir trajedi yaratmaya ihtiyaç duymayan, toplumun kutsallarını kullanmayan, analitilik ve bilimsel verilerle konuşan bir siyasetçiyi görmek insanı umutlandırıyor. Umarım boş bir umut değildir..

  30. Harun Kılıç

   Gençleri aydınlatıcı bilgilerinizle kusattiginiz için teşekkürler Ali Babacan ekonomiden anladığınizi kanıtladıniz ekonomiyi siz yonetseniz ülkemizin karanlık yardımlardan kurtulacağına inancımız olur önümüzdeki 1.5 sene çok karanlık günler bizi bekliyor gibi düşünüyorum umarım yanilirim

  31. Görkem Seyhan

   Programı hazırlayan, soruları soran ve bu kanalı kuran İlker hocaya aynı zamanda destekleriyle kanalı var eden izleyicilere çok teşekkür ederim. Ki böylece bu tarz videolar izleyebiliyoruz. Ülkeyi ve siyasetçileri daha derinlemesine ve samimi bir yolla tanıyabiliyoruz. Ali Babacan’ ın konuşması diğer partilere göre daha fazla güven veriyor. Ülke için hem şu an yaşananlara hem de yaşanacaklara hazırlık yaptıklarını söyledi. Umarım hazırlıkları sağlam etkilidir. Ama bunun kanıtı elimde olmasa bile şu ana ve geleceğe hazırlık yaptıklarını ve vatandaş yaş ve kesim fark etmeksizin ulaşmaya çalıştıklarını söylemesi bile iyi geliyor. Diğer partiler de yaptıkları ve yapacakları şeyleri youtube olsun başka bir yayın kanalı olsun fark etmeksizin açıklamaları gerekiyor. Tekrardan herkese teşekkürler.

   1. Mert Ersoy

    @Mehmet Flu tv'deki tüm videolarda var. bu videoya özel bir şey değil. diğer program türlerinde de var. sadece cümle aralarındaki beklemeleri kesiyorlar. zamandan tasarruf etmek ve sıkıcılığı gidermek için.

   2. mindtropy

    @Mehmet evet ben de genelde sinir oluyorum. Bazı bilgi odaklı videolarda ardı ardına bilgi bombardımanı yapmak için kullanımı kabul edilebilir oluyor. Olmaz öyle saçma şey konseptinde hep bunu yapıyorlar. Bence amaç videoyu sardırma isteğini engellemek, sardırırsan diyalog kopacağı için sardıramıyorsun

   3. Mehmet

    @mindtropy Emin olamayız ki ama. Sanki ali bey konuşmamışda bunlar söyletmiş gibi duruyor. Söyleşi magazin vs olsa tamam lakin siyasilerde hoş olmuyor biz en doğal halleri ile görmeliyiz

   4. mindtropy

    @Mehmet yok bu; youtube da jump-cut benzeri isimle anılan bir montaj yöntemi. Cümle anlamı değişecek hiçbir müdahele içermiyor. Bu tarz kırpmalarla herkesi akıcı konuşuyor gösterebiliyor ve dinleyiciyi tetikte tutabiliyorlar. Herkes sevmiyor ama

   5. Mehmet

    Sorun şu ki bu kadar montaj olmamalı. Neredeyse kelime kelime montaj yapmışlar sürekli kesik kesik oluyor. Siyasilerde bu böyle olmamalı. Nasıl konuştuysa koy gitsin ali bey ne dedi ben bilmiyorum mesela şuan o kadar montaj olmaz ki

  32. Emre Ilsever

   Ali Babacan, iktidarda olamasa bile ekonominin başında kesinlikle tekrar olması gereken bir adam. Söyleşi için teşekkürler ...

  33. Troll Face ME

   Trend 1 yapalım arkadaşlar, yorum yapıp yapılan yorumları beğenelim. Bu adam son umudumuz.

  34. Onur Yıldırım

   Mevcut siyasi liderler arasında en mantıklı, akla-bilime dayalı konuşan Babacan. Umarım halk bunu anlayabilir ve umarım Babacan da eline yetki geçtiğinde değişmez.

   1. UĞUR ÖZDEMİR

    @Umut Kılınç sana nasıl lider lazım kardeş düşmanın elini ayağını bağlayıp bağırta bağırta kırbaçlayan lider mi lazım

   2. Yasin Tekin

    @Umut Kılınç sana bagiracak bir laik kemalist Atatürkçü lazım kardeş 😃

   3. Umut Kılınç

    30 yıl keder yemiş biri gerekli anlıyormusun bu adam başkanımız olsa kendimi güvende hissetmem aq

   4. Umut Kılınç

    ya arkadaşım ben solcuyum ve koyun değilim ama bu adam fazla akla bilime dayalı apartman çocuğu gibi aq ülkeyi yönetecek adam biraz lider olmalı tamam hani bilgili de olsunda apartman çocuğu gibi al yanaklı minnoş olmasın kardeş

   5. Selçuk

    Bu güç testini 13 yıllık bakanlığında en iyi şekilde geçen ve sürekli olarak zaman sınırını vurgulayan adama güvenebilirsin 👍

  35. Eray Demir

   "Cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşelidir" Zeki bir insansınız Ali Bey. Bu günlere geleceğimizi çok öncelerden görebilecek kadar zeki bir insansınız. Sadece ekonomi değil diğer konular dahil. Keşke zamanında muhalefet öcüleştirilmeden yada gazeteciler işlerinden olmadan tepkilerinizi görebilseydik. Belki de şu zamanlarda parti propagandanızı yapabilecek bir çok Tv kanalı bulabilirdiniz.

  36. Ege Yılmaz

   Çok güzel sorular sorup kendilerini ifade eden yaşıtlarıma, ilker hocama ve mustafa 7'a çok teşekkür ediyorum.

   1. hakan T.

    @Burak Arslan "tartışma kültürü seviyeni gösteriyor"., "ders çıkarmak" falan. seviye konusunda önce kendine bakmalısın. aşağılamanı lafların arkasına saklamaya çalışıyorsun. ben insanların bana yaklaşmasına göre yaklaşırım. ilk başta düzgün yaklaşsan düzgün bir tartışma olurdu.

   2. Burak Arslan

    @hakan T. Çelişki konusundaki tespitimde bir hata olduğunu sanmıyorum. Bundan ders çıkarmayı seçmemek tercihiniz tabi. Üslubunuz hoşuma gitmiyor sizden herhangi bir insandan alamayacağım bir konuşma hazzı almıyorum. Cevaplarınızı yazılanı içselleştirmeden verdiğiniz çok açık. Zevkli bir tartışma olsun isterdim ama mümkün görünmüyor. Cevap vermeye devam etmeyeceğim. İlk yorumum muhtemelen yazacağınız her yoruma uygun cevap olacaktır.

   3. hakan T.

    @Burak Arslan Rica ederim. Yazımda çelişki yok. z kuşağına ciddi önyargı ile yaklaşıyorum ve bunun için üzgünüm. Bu önyargı son 10-12 yılda sadece sosyal hayatım değil iş hayatımda da gördüklerimle ciddi anlamda sabitleşti (sosyal medya konusunu açmıyorum bile). Z kuşağından birisinin sadece cümle kurması değil argumanını örneklerle, araştırmalarıyla, okuduğu makalelerle desteklemesi ve ikna etmesi gerekiyor benim için. Bilgi çağında yaşadığımız doğru. bilgiye ulaşmak ta çok kolay. ancak ulaşılan bilgi ne derece doğru? bu bilginin karşısındaki görüşe ne kadar hakimim ve bu edindiğim bilgileri birleştirip doğru sonucu üretebilecek "Analitik Zeka" ya sahip miyim. Gençlerin önce kendilerine bunu sorması lazım. özellikle analitik düşünme kısmında gerçekten sıkıntı var. dediğim gibi Analitik düşünme :). "önce bir anlamaya çalış merak et ne demek istemiş." sence anlamadım mı? merak etme o düşüncelere 90'larda sahiptik. farkındalığımız sadece yaşadıklarımızdan değil.

   4. Burak Arslan

    @hakan T. Uzun bir cevap olmuş teşekkürler. Balık baştan kokar misali yazı ilk cümleden kendiyle çelişik. Karşınızdakinin bilgi birikimini küçümsememekten bahsediyorsunuz. Fakat benim bilgi birikimim konusunda vardığınız hükümden eminsiniz . Ayrıca bilgi çağında yaşıyoruz. Bilgi birikimi uzmanı olunan konuda yapılır. Yoksa hammallıktır. Benim anadalım siyaset değil. Dolayısıyla kesin yargı cümleleri kurmadım. Kendi düşünce matematiğimi anlattım cevap verdiğiniz yorumda. O yorumu rica ederim tekrar okuyun. Dilara adlı arkadaşın söylediklerinin doğru olup olmamasının önemine vurgu yapıyorum. Dolayısıyla evet o yorum aynen bu yorum içinde geçerli. Özellikle "önce bir anlamaya çalış merak et ne demek istemiş." kısmı. İyi günler.

   5. hakan T.

    @Burak Arslan ​ :) hiç bir şey bilmiyorsunuz inan. öncelikle karşındaki insanları küçümseme. Belki onun sahip olduğu birikimin yanından geçmiyorsundur. tartışmayı seviyeli hale getiren yaklaşım kadar insanların o konudaki bilgisi ve birikimidir. kesinlikle eminim ki hayatınız boyunca ne bir koalisyon gördünüz ne de oturup ta "koalisyon Avrupa ülkelerinde nasıl işliyor, oradaki siyasi ve sosyoekonomik durumla bizdeki arasında ne farklar var ve bizde 50 yıl boyunca neden işlemedi ve ülkeyi neden hep bataklığa götürdü" konusunda kafa yordunuz. yapmadınız değil mi? Koalisyon güçler dengesini getirir. doğru şekilde işletilirse faydalıdır. Ama Türkiye'de işler farklı yürür. kaç tane gördün dediğim bundan. öncelikle farkındalığını geliştir. Koalisyon Türkiye'de hiçbir zaman çalışmadı bu yüzden bir yılda 2-3 hükümetin değiştiği oldu bu ülkede. Çalışmamasının sebebi de ülkenin şartları o kuzey Avrupa ülkelerinden biraz farklı. burada siyaset ölüm kalım meselesi gibi işletilir ve din gibi oluşumlar fazlaca siyasetin içindedir. siyaset halkın değil batı, derin devlet, tarikatlar, ordu veya din'in işlettiği bir şeydir(hatta şimdilerde terör örgütünün yönettiği parti bile var.). Bu yüzden bırak karşıt görüşlüleri aynı görüşe sahip farklı partiler bile koalisyon yapsa anlaşamaz. Çünkü öncelikleri devlet ya da halk değildir. Babacan konusuna gelince; bak ben 2012 gibi "ABD faiz arttırsak mı acaba" dediğinde arkadaşlarıma "... satın dolar borcunuzu ödeyin" dolar önce 7-8 olacak sonra da 90'lardaki gibi katlanarak artacak demiştim. daha erken bekliyordum ama yine de dışardan bir takım baskılar da gerçekleşince söylediğim gerçekleşti. o zamanlar indikator falan yazma kafasına girmiştim biraz ilgileniyordum yani ekonomi ile. detaylara girmeyeceğim. Ancak anlayacağın dilde :) ; Babacan'ın politikaları benim gençliğimde, maaşımla her haftanın altı günü taksimde rock barlarda 30-40 liraya 6-7 tane elilik bilmem kaç tane shot içmemi sağladı. güzel bi gençliğim oldu hemen her gün yedik içtik eğlendik müziğe doyduk. Şimdi sizin de aynı barda o 40 liraya bir tane bile bira alamamanızın sebebi bizim 40 liraya tüm gece içmemizi sağlayan "Düşük dolar kuru ve bol dış borç ile halkın alım gücünün yüksek tutulması" politikasıdır. "yıllara göre Türkiye'nin dış borcu" ve yıllara göre "Türkiye'nin cari açığı" cümlelerini google'da aratırsan n demek istediğimi anlarsın. Babacanın politikası sayesinde bizim nesil evini arabasını aldı hatta bazıları 2. 3. evlerini de aldı. şimdi onların borcunu siz ödeyeceksiniz. işin komik yanı hala babacan diyorsunuz ve gelmiş bana bilgiden kültürden bahsediyorsunuz.

  37. Klimkov

   Gündelik/haftalık polemiklere cevap vermek siyaset yapmak değildir. Siyaset yapmak ülkenin içindeki problemlerin doğru bir şekilde tespit edilmesi ve seçmene çözüm önerilerini sunmaktır. Siyasetin temelini bu oluşturmalıdır. Deva partisi ve kadroları tam bu çizgi üzerinde yürümektedir. Mevcut siyasi partiler içinde Deva Partisi gibi detaylı eylem planları hazırlayan her maddesi takvime bağlanmış ve bütçesi hesaplanmış bir çalışma yürüten bir parti yoktur.

  38. ZİYA ÇELİKSU

   Bence en önemli noktalardan birisi iktidar değiştiği zaman gerçekleştirilecek eylemlerin önceden planlanmış olması gerektiğinden bahsetmesi oldu. Sürekli vaatler veren ama ne yapacağını aşama aşama netleştirmemiş bir iktidarın oradan oraya atlaması ve güçlü bir irade ortaya koyamaması en büyük sıkıntılardan birisi olur. Bu panikle yapılacak hatalar bizi başladığımız noktaya hatta gerisine düşürebilir.

   1. Harun Aydın

    Dediğiniz gibi planların önceden hazır olması gerekiyor.O yüzden partimiz Eylem Planlarını şimdiden açıklamaya başladı.Şuan DEVA Partisi dışında hiçbir parti iktidarı almaya hazır değil.

  39. Emrullah Banaz

   Tamamıyla sohbet havasında bir program olmuş, sorular esasında halkın, gençlerin ortak düşündüğü sorular. Ve Ali BABACAN gerçekten umut vaadeden; mantıklı, tutarlı, objektif ve kendinden emin konuşuyor. Bu da şahsımı çok iyi yönde etkiliyor. İnşallah yeni dönemde Ali BABACAN'a oy vermek nasip olur. 🙏

  40. Kadir Çevik

   Beni umutlandıran tek siyasi lider. Bilgili tecrübeli ve alanında uzman insanların ülke yönetiminde olması gerekiyor. Ali bey kendini çok iyi açıklayabilen ve samimi birisi. Tek eksiği sosyal medya propagandası yapamıyor olmaları. Sosyal medyada açıklamalarını daha çok duyuracak bir ekip kurması. Umarım ülkemizi bu anlayışta bu donanımda insanlar yönetir.

  41. N K

   Programın tamamını izledim.Gelecek konusunda ki umudum arttı.Bundan ziyade okuduğum yorumlar beni o kadar mutlu etti ki halen bilinçli insanların olduğunu görmek çok güzel...

   1. Erkut Aydemir

    @Mert Ersoy konuşmasına baktığınızda zaten akıcı, açık ve net. Bu tip konuşmayı ancak işi bilen kişiler yapar. Konuşurken hissediyoruz içten cevap verdiğini ve özellikle de bu ülkeye bir şeyler katma isteğini.

   2. Mert Ersoy

    @Erkut Aydemir Aynen öyle. Fikirlerini söylediğinde "o zamanki gibi konuşuyor, yine yapmazlar" diyorlar. Soylemeyince de " niye hiç bahsetmedi bu konulardan, pek umrunda değil galiba" diyorlar. Yani ne dese kabahat oluyor. Ön yargıları kenara bırakıp dediklerini yapabilme ihtimalinin yüksek olma umuduyla yaklaşsak aslında dediklerinde hiçbir hata yok. Tüm parti liderleri zaten olması gerekeni söylüyor. Ama kim yapar? Kim bu konuda yetkin? Kim şimdiden hazır?

   3. Erkut Aydemir

    @HAKAN YUMUSAK böyle bir problem var ise yapmayacağız mı desin :) ? yani diğer partiler de söylüyor o zaman onlar da akp ile örtüşüyor. Sosyolojik olarak bakarsak demek ki halen 2000 li yılların hatta 80 sonrasının problemleri çözülememiş. Bu da bunu gerekli kılıyor. Yani bu konuya değinmediğinde yorumlar görüyorum: '' neden bu konulardan bahsetmiyorsunuz ? ''şeklinde. Bahsedince de akp nin ilk dönem vaatleri oluyor :) kusura bakmayın ama hiç bir parti böylesine bir parti programı hazırlamamıştır. Şuan iktidara gelseler meclise sunacakları anayasaları dahi hazır. İttifaktan aylar önce hazırdı hatta. O yüzden böylesine bir değeri bir ön yargı ile silip atmak bence yanlış. Sizin dediğiniz gibi de olabilir kimse bilemez tabi ki ama olacağı ile olmayacağı eşit ihtimaller :)

   4. İlker Saygın

    @HAKAN YUMUSAK Akp kurulurken ki benzer söylemler adalet ve özgürlük vurgusu gibi çok fazla mevcut ama parti içinde bakanken dahi özgürlüklerle alakalı hukuk, eğitim, yolsuzluklarla alakalı başbakanı sürekli uyardığını görmüştüm. Amacı sadece koltuğunu korumak olan bir kişi neden öyle açıklamalar yapsın bakanken diyede düşünüyorum. Ayrıca parti programında dini kutsalların siyasi malzeme olmayacağıda yazıyor. Umarım öyle de olur. Ben güveniyorum açıkcası

   5. HAKAN YUMUSAK

    @İlker Saygın akpnin en başta başa gelirkenki yaptığınaçıklamaları izleyin okuyun ne kadar benzer ne kadar umut saçıcı olduğunu gay haklarına bile değindiğini göreceksiniz umarm sizin dediğiniz gibi olur ben yanılırım inanın artık yanılmak istiyorum ama akpnin kurulumunda rol oynayan Ali babacan aynı taktiği oynuyor gibi gelmedi değil

  42. Ozzy

   Editinize bayiliyorum. Dinlemesi zor, skici konusmalari akici hale getiriyosunuz. Tutuk, yavas, kekeleyerek konusan insanlari dinlemek bile keyifli hale geliyor sayenizde.

  43. Ahmet Burak Akpınar

   Bu adamı dinledikçe umut doluyorum. Allah çizgisinden saptırmasın.

  44. Yasin Melikoğlu

   Ali Babacan'dan sonra şu soruyu kendime çok sordum. Neden devletin önemli yöneticileri Tedx kıvamında akademik insanlar olmasın.

  45. Oktay Fırat Ural

   Mükemmel bir program olmuş. Sorduğunuz sorular şahane, en ufak bir geri çekilme yok, bravo.

  46. Mücahit ŞENGÜL

   Ben artık İlker Hocanın içten içe Ali Babacan'a inanmak istediğini hissediyorum. Yapabilecek, düzeltebileceğine olan inanç var.

   1. Sarp

    Sorular o kadar sıradan ki ben olsam neden anayasanın ilk 4 maddesi tartışılabilir dediniz ? Veya milli bayramlardan rahatsız olan dindar vatandaşlar kimlerdir diye sorardım

   2. Enis Özel

    riozkan arkadaşa katılıyorum, İlker Bey programa çıkarabildiği ve çatır çatır soru sorabildiği birisine niçin güvenmesin.

   3. riozkan

    Karsisina alip sorgulayabildigi ve karsilik alabildigi baska birisi oldugunda kiyaslama sansi olacak

  47. dost sohbeti

   Fazla değil 5 yıl bu ülkenin başına gelse….bildiğiniz zengin oluruz…bizim halk akla değil ideolojiye oy veriyor malesef😔

  48. Gugu Mills

   Gençler harikasınız! Süper bir program olmuş!

  49. Seyhan Yalçın's

   Eğitimli,sabırlı, güleryüzlü, birçok özelliği birarada bulunduruyor sayın Babacan'a güveniyorum.

   1. taekwon

    ülkenin kurtulmasımı nekadar siyasi partilere üye olanlar varsa siyasilerle beraber sürün işlem tamamdır uçarsınız siyaset yasal bir örgütlenme kurumudur ve bakın akalım hangisininki atatürkünkü ile bağdaşır yada hangisi oradan beslenmez:-)

  50. Esraa

   Bir ihtimal Ali Babacan bu mesajları okur diye yazıyorum. Naçizane bir tavsiye vermek istiyorum: maalesef ülkemizin büyük bir kısmı düşük eğitim seviyesine sahip haliyle çok fazla terim ifade içeren konuşmaları halkımız yeterince anlamayabilir o yüzden daha basit bir şekilde konuşmanız bir siyasetçi olarak halka daha iyi hitap edebilmenizi sağlar diye düşünüyorum. Saygılar... Bir de siyasi anlamda cam çerçeve inmeliydi bence.

  51. yılmaz yiğit

   Gerçekten muhteşem bir üslup,elimden dilimden geldiğince herkesi DEVA partisine oy vermesi için ikna edeceğim Ali babacan bu ülkenin Ortadoğu'dan kurtuluşudur

   1. Aynur Fisengi

    Bende kutuplasma yi bitirecek tek insan olarak Ali babacan I goruyorum. Kendisi ve partisindeki insanlar gercek liberaller. Akparti icinde Mustafa yeneroglu cok tartisti hukuksuzluk yuzunden sonunda bileti Kesildi. O da geldi deva da devam ediyor. Almanyada cok. Secilen bi siyasetciydi. Terore desdek vermeden hukugun dusunce özgürlügünü savunan biri. Ben de ailemden ve esimin ailesinden herkesle konusuyorum deva partisine verin artik kurtulsun su ülke diye.

  52. teko

   ALİ BABACAN Türkiye'nin başına gelebilecek en güzel şeylerden biri

  53. Güneş Kumsal

   2006'da milli gelir hesaplama yönetemi değişti. eski hesaplama ile 5.500 usd olan kişi başı gelir bir anda kağıt üstünde 7.500 usd oldu. gösterilen tablolarda geçmiş gelirlerin yeni hesaplamaya göre düzeltilmediği görülüyor. bu nedenle elmalar ile armutlar karşılaştırılıp, çok yüksek bir başarı gösterilmiş gibi gösterilmiş durumda. bu yöntem 2016'da yine değişti bu arada. tekrar bir artış sağlanmıştı o yıl. sayın babacan da ihracattaki artışı sağladığını gösteriyor yine ancak nedense ithalattaki artış hiç dikkate alnımıyor. asıl başarı ikisi arasındaki farkın azaldığı yıllarda gerçekleşir bizim gibi bir ülkede. Fed 2001 asya sonrası krizi atlatmak için genişlemeci para politkası izlemiştir. 2007'de bu para bolluğunun sonucu da mortgage krizi olmuştur. sirkülasyondaki para arttı deyip bu gerçeği yok saymak da hoş değil. ilk 9 dakikadaki eyyorlamam bu kadar.

   1. Güneş Kumsal

    kamu borcunu düşürdük denliyor. doğru ancak burada kamu düşerken özel sektör borcu katlanarak arttı. kamu yerine özel sektör tercih edildi. maastricht kriterleri de dahil olmak üzere kamu borcu ülke riski için dikkate dilen kriter oluyor ancak özel sektör borcu dikkate alınmayabiliyor finansal kuruluşlarca. burada bunun tercihi yapılmış o dönem. ancak özel sektör borçlarının da büyük bir risk içerdiği ve toplam borcu dikkate alan yeni bir kriter oluşturulması gerektiği konuşuluyor son yıllarda. bu nedenle o kısma da tam olarak katılamayacağım.

  54. Ahmet Can Karaca

   Yıllardır böyle bilgili ve tecrübeli bir siyasetçi görmedim. Hakettiği değeri vermeliyiz.

  55. Eser Kayan

   Ekonomiyi "Gözümün içine bak" demeyen birinden dinlemek güzel. Teşekkürler.

  56. Abdullah Kozan

   "Hükümetin başarısızlığına endeksli bir parti olamayız. Kendi plan ve programımız var." 👍

   1. Sami Güneş

    @Alaaddin Keykubad Yorumundan kalite akıyor üstad

   2. Alaaddin Keykubad

    ilk cümlenin yüklemini çıkardığında karşına kırmızı bir resim zuhur ediyor.

   3. Süleyman Korkmaz

    🇪🇺🇹🇷🇪🇺🇹🇷

  57. Vijayawada

   Gelmiş geçmiş en sempatik ve izlerken dinlerken kendimi yakın hissettiğim adam deva partisine üye olup siyasete atılmak çekti canım

  58. GOAT GR1NGO OR STH

   Kaliteli bir siyasetçi. Bu video ile çok insanın unutlaeı yeşerecektir. Oyum size

  59. Creation Nachrichten

   Su an demokrasi (tam adalet) + egitim = EKONOMI demektir. Gelismis ülkelerin güzergahi budur. Babacan'i bu yönüyle destekliyorum.

  60. Ahmet Şeker

   senin gibi bilgili, güler yüzlü, naif bir lidere ihtiyacımız var. Sn. Ali babacan

  61. Ümit ÇOPUR

   SİYASETTEN KAVGADAN KÜFÜRDEN GERİLİMDEN KİBİRDEN UZAK İNSANLARI BİRİBİNE DÜŞÜRMEDEN SAMİMİ ,BİLİMSEL,ÇAĞDAŞ EKONOMİ KONUŞULMASINI ÖZLEMİŞİM. BU ÜLKENİN BÖYLE İNSANLARA İHTİYACI VAR. TEBRİKLER...

   1. Ertugrul Gazi

    ben de caps büyük yazan insanları özlememişim

   2. Zorro Zorro

    Çok güzel, çok isabetli yorum. Aynen katiliyorum yorumuna, kardesim.

  62. Bayram İlhan

   Ali Babacan'ı destekliyoruz, ekibiyle birlikte büyük işler başaracağına inanıyoruz, yolu açık olsun..

  63. Utkan K

   Cok guzel bir soylesi olmus! @alibabacan’nin fikir alisverisinde bulundugu ekonomist Daron Acemoglu’nun J.A Robinson ile beraber yazdigi “Why Nations Fail” -“Uluslarin Cokusu” adli kitabi herkese oneririm. Bu kitapta “cografya kaderdir” ve bunun gibi kliselesmis bir cok soylemi, somut orneklerle nasil yiktigini gorebilirsiniz. Gelismis ulkelerin neden ve nasil zenginlestigini okuyabilirsiniz. Ulkemizde, yapilmasi ve degismesi gereken cok seyler var. Umarim, ilk olarak insanlarimiz futbol takimi tutar gibi parti tutmayi bir an once birakirlar.

  64. Baran Deniz

   Flu Tv ekibine çok teşekkür ederim.Güzel bir program olmuş.Ali bey de her soruya gayet net ve samimi cevap vermiş.Ali bey daha çok gençlerle beraber program yapsa ve gençlerin sorunlarını dile getirse,gençleri arkasına alır ve 65 yaş üstü siyasi dilinden bıkmış olan gençlere umut olur.Ali bey ile ilgili karamsarlığım bu video sayesinde büyük oranda giderildi.Devamı gelir umarım 👍

  65. Arthur SCHOPENHAUER

   Sayın Babacan'ı ülkenin başında görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz

  66. taha kutlu çevik

   Üniversitede ders verir gibi bir program olmuş . mükemmell. ne yaptığını ne yapacağını nasıl yapacağını anlatan başka bir parti lideri yok. ali babacanda popilistlik sıfır herşeyi ile gerçekçi.

  67. Serhat Sayin

   güzel program olmuş, elinize emeğinize sağlık..

  68. Emine Bayraktar

   Katılıyorum ; yabancı arkadaşlarım benden birikimlerini Türkiye'de değerlendirmemi istemişlerdi ve Türk ekonomisine o kadar güven duyuyorlardı ki : yatırım seçeneğini bana bırakmışlardı ... Fakat ben , sürekli sorun yaşanılan ekonomimize güvenemediğim için bu sorumluluğu kabul etmedim... Sistem değişmediği sürece , Türkiye ekonomisinde istikrar sağlanamaz . Her şeyin , TEMELDEN değismesi lazım...

  69. Naci Koru

   Çok güzel bir program olmuş. Kutlarım. Gençlerin yayınları her zaman çok farklı oluyor.

  70. recep sariboga

   Sayın babacan çok temiz ve net konuşuyorsunuz. Umarım seçimlerde koalisyonun içinde olursunuz.

  71. Murat Gül

   Çok başarılı bir yayın olmuş herkesin emeğine sağlık. Ali Babacan iyi ki parti kurmuş diyorum bize umut veriyor. Türkiyede böyle bir siyasinin çıkmış olmasına şaşırıyorum. Uslup olarak zaten tüm siyasilere örnek olmalı

   1. riozkan

    Diger siyasi parti liderleri uslup olarak boyle konusursalar geriye posalari kalir😂 bagirip cagirmalari lazim ki millet gaza grlsin bisey anlamasin, ataturkcuyuz allahciyiz ulkucuyuz kurtcuyuz haydiii ver mehter ver😂 tane tane konusan insan seninle beyinle iletisim.kurar bilgisine guvenir guvrnmeyen de bagirir cagirir hakaret eder namussuz serefsiz namert hain vs der durur, diger siyasiler babacani ornrk alamazlar bu bitisleri olur

  72. emre yıldırım

   'Önyargısız bilgi dolu Geleceğe daha fazla umutla bakmamızı sağladığı için Ali bey'e ve flutv ekibine sonsuz teşekkürler..

  73. Kenan Day

   Bu adamın cevapları bana samimi geliyor, ve yapmak isterdiklerine bakınca yapabilecek potansiyeli var gibi geliyor. Ülkemize taze kan lazım, diğer parti liderlerin neler yapabileceğinden emin değilim ama ali babacan kendini ekonomide ıspatladığı için bana daha sıcak geliyor.

  74. Aykut Demirören

   Flu TV'yi tebrik ediyorum. Harika bir içerik olmuş. Konuşmalarda aklımda kalan iki şey var. Birincisi Hava kardeş harika, akıcı, anlaşılır ve kültür kokan konuşuyor. İkinci Duygu kardeş ise tam bir Türkiye genci gibi konuşmak istiyor ama derdini anlatmakta zorluk çekiyor. :)

  75. NO SMOKE

   1 saat 33 dakika 35 saniye gözümü kırpmadan izledim,can kulağıyla dinledim. Aklıma yatmayan,mantıksız gelen, rol yaptığını,yalan söylediğini düşündüğüm bir tane cümlesi olmadı. Helal olsun. İktidar olsun olmasın, kesinlikle devlet yönetiminde rol alması gereken bir adam olduğunu düşünüyorum. Böyle adamlardan çok yok.

  76. serzeniş xd

   Türkiye yaşlı siyasetçileri sırtından atmalı, umarım halkımız Ali Babacan kalitesinde bir siyasetçinin değerini bilir.

   1. riozkan

    @Kentsoylu 😂

   2. Kentsoylu

    İmamoğlu 51 Mansur Yavaş 66 Meral Akşener 65 Erdoğan 67 Bahçeli 74 Kılıçdaroğlu 73

   3. recep aaa

    @Wigg genç işte. Nolcak yeni üniversite mezunu biri mi yönetecek ülkeyi?

   4. M.Görkem Eraslan

    @Wigg kemal 75 yaşında ?

   5. Wigg

    54 yaşında adam

  77. admin9349

   Adam ağzına kadar, tıka basa bilgi dolu. Hayranlıkla izledim

  78. AssBurner

   bu adamı seviyorum ve seçimde beklenenden çok daha yüksek oy alacağını düşünüyorum.

  79. REİS SEDAT PEKER

   İzlenmekte olan faiz indirim politikası sonrasında duruma baktığımızda şunu görüyoruz: TL’de şiddetli bir değer kaybı yaşanıyor. Maliyetler yükseliyor. Enflasyon hızlanıyor; halkın satın alma gücü eriyor. Üstelik kredi faiz oranları düşmediği gibi yükseliyor. Yeni yatırım yapmak bir tarafa yeni yıl için üretim planlamaları bile yapılamıyor. Çünkü bu planlamaların temel parametreleri olan enflasyon ve kur tahminleri her an değişiyor. Mal sevkiyatları da aksıyor. Düşük faizler sayesinde uzun vadeli yatırımlarla ekonomik yapıyı değiştirmek ve cari fazla veren bir ekonomi olmak için çabalarken, eldekini de kaybetme riski ortaya çıkıyor. Ekonomiler uzun vadede büyüme ve istihdam yaratmayı hedefler. Buna üretim yapısının daha fazla katma değer yaratan, teknoloji yoğun ve rekabetçi yönde değişmesini de ekleyebiliriz. Uzun vadeye kısa vadelerden geçerek ulaşılır. Kısa vadeli öncelik ise istikrardır. İstikrar sağlanmadan uzun vadeli hedeflerin hiçbirisini gerçekleştirmek mümkün olmaz. Çünkü üretim ve yatırım kararları istikrar olmadan, öngörülebilirlik olmadan verilemez. Geleceği güvenilir biçimde tahmin etmeden üretim ve yatırım planlaması yapılamaz; yeni sipariş verilemez; yeni elemanlar istihdam edilemez. Yani istikrar olmadan üretim de büyüme de olmaz. Üretim ve yatırım yoksa ihracat da olmaz. Üretim odaklı ihracatı önceleyen ekonomi modelinin amaçladığı hedeflere istikrarsız bir ekonomi ile ulaşılamaz.

  80. TS Bilişim

   Ülke olarak bilinçli, kendini yetiştirmiş, dünyayı anlayan ve gören, demokrasi ve hukuka saygılı birini izlemek umut vaadediyor. Umarım güç kazanmak için değil gerçekten bu ülkeye faydalı olmak için cabalarlar.

  81. Harun ZENLER

   Ali Babacan benim ülkeme dair sönen umutlarımı tekrar diriltti. İdeoloji satmayıp nasıl yapalım da bu bataktan çıkalım için uğraşıyor, çok minnettarım kendisine. Umarım yoluna taş koymazlar ve tekrar güzel günler görürüz.

   1. Bora karaca

    @YCK evet zaten komple liberal demedim sadece videoda söyledikleri aslında liberal ilkeler demeye çalıştım her ne kadar adını koymasakta bu söylediklerinin liberal ilkeler olduğu gerçeğini değiştirmez tabi bunlar sadece bu videodaki söyledikleri vaatleri belki bunlar değişir bilemeyiz

   2. YCK

    @Bora karaca bu adam sanıldığı gibi komple liberal değil. Emin ol sosyal devlet tarafı da çok güçlü.

   3. Oktay Akbaba

    @Ali Babacan z kuşağını neredeyse ikna ettiniz hocam:)

   4. Arnold Layne

    @Ali Babacan Rica ederiz. :)

   5. Gürkan Yerli

    @Ali Babacan duzeltin bu ülkeyi bu vatani bırakmayın pisliklerin eline başkanım gençliğimiz gidiyor 😭😪

  82. Hakan Er

   2009-2013 arası Eskişehir'de üniversite okudum. Param bitince dolaptaki kavurmayı yerdim. 2013'ten sonra iş hayatı başladı. O günden beri geri geri gidiyoruz. Yaş şimdi 30, gençliğimi yedi bu kötü yönetim! Babacan'ın değerini en iyi ben bilirim. Bu adam ve ekibi Türkiye'nin petrolüdür. Büyük velinimet.

  83. Gokalp Bayramli

   Akıllı genç kuşak ve Ali Babacan gibi yetkin genç siyasetçiler ... tek umut kaynağı benim için 👋

  84. SUNSET POİNT

   Bu adamı seviyorum çünkü eğitimli çünkü sadece ben bilirim demiyor...

  85. Nurşadiye Karabacak

   Türkiye genç nüfüsü ile tarım alanı ve tarım ürünü çeşitliliği ile turizm ile kalkınma potansiyeli olan bir ülke sadece yanlış yönetilmiş. İyi yönetim ile çok iyi günler yaşamak mümkün. Umarım o günler cok uzak değildir ve bize deva olabilirsiniz.

  86. safa öksüz

   Avrupa standartlarında yaşamak istiyorsak Avrupalı gibi düşünen yöneticileri başa getirmemiz lazım.

   1. Kemalist

    Türk gibi düşünmen gerekir, Almanya ekonomisi Türkiye den ithaldir.

   2. ykg

    Biz avrupalı gibi düşünemeyiz. Aramızda aşırı fark var . Avrupa standartlarına da gerek yok bence . Daha iyi standart olabilir

   3. Süleyman Korkmaz

    🇪🇺🇹🇷

   4. Degumkho K

    O zaman Ali Babacan gibi bir Siyasal İslamcıya ülkede ekonomist yokmuş gibi paye vermemeli, geçmişte yaptıklarının hesabını sormalıyız değil mi? Ali Babacan = Akp

   5. Bora karaca

    avrupada irticai kökenli düşünenlerin olduğunu sanmıyorum

  87. Burak Üren

   Elinize sağlık, dolu dolu bir yayın olmuş

  88. Gugu Mills

   Serbest rekabet ve özgür piyasa olmadığı sürece yükselemeyiz.

  89. MİXED

   Olay Çok Basit İşi Ustasına Bırakacaksın Her Daim Ali Bey Gibi Değerli ve Kaliteli İnsanlar Lazım Ülkeye

  90. Muhammet Dalgıran

   Şu an aklı başında her insanın Ali Babacana bi şans vermesi lazım..

  91. Berke Esen

   1 saniyesini bile atlamadan izlediğim çok nadir bir konuşma olmuş . Kendi adıma bugüne kadar Ali Babacanı dinlemediğimi söylemek isterim ve Sayın Ali Babacan’ın benim ve burdaki birçok arkadaşımızın umutlarını yeşerttiğini düşünüyorum . Dediği gibi partili medyalar engel oluyor bence bu tarz platformlarda birçok insana dokunmalı . Biz a partisi veya b partisi istemiyoruz biz sadece bizi yönetebilecek bizi anlayabilecek derdimize DEVA olabilecek insanlar istiyoruz . Umarım Sayın Ali Babacan’ı böyle platformlarda daha çok görerek izleyebilme fırsatımız olur .

   1. Alihan Geldi

    youtube kanalları var ali babacan veya deva partisi diye. böyle platformlar derken bu konsepteki youtube kanallarından bahsettiyseniz teke tek programı var teke tek ali babacan yazın çıkar.

  92. RestalFox

   Umarım Ali Babacan bu ülkede söz sahibi olan kişilerden birisi olur gerçekten ihtiyacımız olan tek kişi olabilir.

  93. Şebnem Ersoy

   Çok keyifli umut vadeden bir program olmuş teşekkürler başkanım

  94. ceyhun lale

   Hava'nın 38.dakika civarında sorduğu soru çok önemliydi. Evet ülkenin ekonomisini 1 veya 2 yılda düzeltebilirsiniz fakat yaratılan toplumu ne yapacağız? Sosyolojik olarak enkaz bir ülkeyiz. Cahilliğin değer kazandığı, bilgisiz ve eğitimsiz bir şekilde güç elde etmenin başarı olduğu, sadece para sahibi olmanın arzulandığı bir toplum haline geldik. Ülkenin orta alt tabakasında Eril ve iptidai bir hayat sürmek arzulanıyor. Bize sadece para yaratmak değil aydın bir toplum da yaratmak zorundasınız. Akp nin kendi cenahındaki en büyük başarısı cehaleti kutsamaktır. Bizim bunu ortadan kaldırmamız gerekir.

   1. halil evren

    Eğitim eğitim eğitim. Eğitimde en uzun süreli yatırımlardan biridir. İyi bir eğitimin verimini en azından 10 yıl gibi bir sürede almaya başlarsın. ama Eğitim seviyesi arttıkça, sosyal yapı değişir, Hayat standartları artar, Bu alanda beklenti artar. Verilen oyun kalitesi artar, Sahneye çıkan siyasetçilerin de kalitesi artar. Dolayısıyla eğitim vizyon işidir. Getirisi uzun vadede ama tartışmasız en hayati alandır. Ben tüm siyasetçileri takip etmeye çalışıyorum vaktim yettiğince. Eğitim konusunda Ali Babacan dan daha ilgili bir siyasetçi görmedim. Varsa ismini verin onu da takip edeyim.

  95. Learn Native Turkish

   Guzel bir program olmuş, ilgiyle izledim. Daha iyi sorular beklerdim. belki program konsepti boyleydi ama Hava'dan (kaygılarını çok önemli buluyorum ve gundemi çok iyi yansıttığını düşünüyorum ) ve İlker hocadan daha çok soru gelse bence program daha iyi olurdu. Diğer politikacıların gelmesini merakla bekliyoruz.

  96. Yalcin Can

   Ali Babacan geçmişten dersler çıkarmış tecrübeli ve genç bir lider olduğunu ispat etti. Mevcut liderler arasındaki donanım farkı bariz bir şekilde ortaya koyuyor. Bu programdan sonra gelecek için umutlarım arttı.

   1. aydınlığa doğru

    @Bir Dakika Bir Haber cahillik diz boyu. önce siyaset öğren

   2. Bir Dakika Bir Haber

    @aydınlığa doğru sen kafayı yemişsin

   3. aydınlığa doğru

    @Brhm Dgcgoogle search yapabilirsiniz ama kaldırtmış olabilir . kendisi ABD'Lİ yetkililerle sık görüşen bir isim . Ortaköy Radisson Blu da toplantı yapıyorlar her seferinde . yakından takip ediyorum .

   4. Brhm Dgc

    @aydınlığa doğru 3 madde değişmeli diye bir açıklaması yok..tekrar dinlemenizi öneririm

   5. aydınlığa doğru

    cem uzan , ali babacan in maliye Bakanlığı zamanında batması kesin olan projeler devlet garantisi vererek , kasadaki döviz ve altınları erittigini ifşa etti. Bu adam anayasanın ilk 3 maddesi değişmeli diyen biri . nasıl ovulur anlamıyorum

  97. Gürkan Yılmaz

   Ali Babacan konuştukça içimdeki karamsarlık dağıldı samimi buldum kendisini böyle adamlar lazım bu ülkeye umarım dediklerini yapacak fırsatı bulur

  98. Troll Face ME

   Trend 1 yapalım arkadaşlar, yorum yapıp yapılan yorumları beğenelim. Bu adam son umudumuz.

  99. Arzu Ozkan

   Hayalimdeki Türkiye'nin oluşmasındaki bileşenler: İmamoğlu, Demirtaş, Babacan. Bu üçlünün ortak çalışması ve aklı gerekli bu ülkenin yeni bir hikaye yazabilmesi için.

  100. Troll Face ME

   Trend 1 yapalım arkadaşlar, yorum yapıp yapılan yorumları beğenelim. Bu adam son umudumuz.